Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

PTC: Portery lista

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Welsh
    Member
    • 09-2014
    • 33

    A Korsarz Bałtycki nie jest górnofermentacy? Z tego co pamiętam to był fermentowany na US-05. Ktoś może to potwierdzić lub zdementować?

    Comment

    • dlugas
      Senior
      • 04-2006
      • 4014

      No faktycznie gugle także potwierdza, że zrobione na US-05.

      Czyli jednak "mega porter" i kropka.
      Lecz podobno to ani porter ani bałtyk. Takie "cuś" pośrodku.
      Last edited by dlugas; 03-07-2015, 13:53.
      Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
      Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
      FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

      Comment

      • dlugas
        Senior
        • 04-2006
        • 4014

        PLOTKI:

        Kopyr usłyszał doniesienia, że ostatnio była jakaś partia ŻYWIEC PORTER z ŻYWCA

        No i po kodzie chyba nie dojdziemy która to warka, bo zawsze rozlewają go w Żywcu

        Wspominał, że ta warka będąca w sprzedaży w promocji w Żabkach (tylko tych promocji było kilka) to mogła być właśnie z "matczynego browaru" a nie z metalowego Cieszyna.

        Trzeba będzie sprawdzić kody, a nóż rozlewała to inna literka niż zazwyczaj (chyba, że Porter rozlewa, która popadnie)
        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

        Comment

        • Kones
          Senior
          • 07-2014
          • 160

          Porter łódzki nie istnieje. Nie ma takiego piwa. W Łodzi. Przejeżdżałem ostatnio przez Łódź dwukrotnie w drodze na i z śląska. Pomyślałem - kupię, bo nigdy nie próbowałem. Na pierwszy strzał poszły wielkie powierzchnie: Auchan, Leclerk, Lidl, Kaufland (tam nabyłem za to dobrego weizena za 1,99, ha!) i chyba jakiś płaz. I lipa!. byłem zdruzgotany. Zatem wczoraj powtórzyłem rajd, pamiętając że zostało mi jeszcze Tesco i małe sklepy. Do tesco w końcu nie dotarłem, ale wszędzie indziej wszyscy robili duże oczy. W jednym sklepie Pani mnie uświadamiała że nie ma browarów łódzkich a porter jest warzony pod niemiecką granicą i najszybciej dostanę w Poznaniu. W końcu jedna ekspedientka (3ci lub 4ty sklep z alkoholem) zlitowała się i skierowała mnie w kierunku ulic Tamka/Pomorska bo to ich rejon i może tam będzie. Rzutem na taśmę znalazłem sklepik z piwami regionalnymi (sporo kraftu) i tam, olśnienie, są!. W cenie 4,80/puszka nabyłem 5 sztuk. Ale i tak uważam że to biały kruk i trzeba szukać po fight clubach.

          W domu zdegustowałem- niestety wypadł słabo. Za świeży, mocno alkoholowy, z jakimś nieprzyjemnym kawałkiem aromatu. Właściwie to się cieszę, bo jak mi porter na próbie nie podejdzie to idzie w szafę i nie kusi (nie jestem w stanie zleżakować okocimia, bo smakuje mi nawet świeży i butelki nie wytrzymują nawet miesiąca. Komes mi kiedyś nie podszedł i 3 butle z mitycznej czerwcowej warki czekają grzecznie. Podobnie miałem z Ciechanem kiedyś i już butelka z datą z początku lipca się ładnie terminuje).

          Jak u Was z poszukiwaniem łodzkiego? macie jakąś miejscówkę z ceną w okolicach 4pln?
          "(...) iż wolno każdemu piwa i inne trunki skądkolwiekbądź brać i we wsiach ich warzyć i warzyć kazać i wolno użytkować bez wszelkiej obawy z naszej strony, lub starostów naszych zakazu, aresztowania lub kary"

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23807

            Do Aldi były rzucane kilka razy w tej cenie.
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • dyczkin
              Serce w kolorze blaugrana
              • 05-2011
              • 3657

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
              Do Aldi były rzucane kilka razy w tej cenie.
              Do Aldiego to rzucali w cenie 3,33 i 3,29
              Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

              Moje warzenie // Piwny Wojownik

              Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

              Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

              Comment

              • Kones
                Senior
                • 07-2014
                • 160

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                Do Aldi były rzucane kilka razy w tej cenie.
                Tak, prześledzony wątek, ale z Aldi zniknęło szybko a wrzucają dość sporadycznie niestety.
                "(...) iż wolno każdemu piwa i inne trunki skądkolwiekbądź brać i we wsiach ich warzyć i warzyć kazać i wolno użytkować bez wszelkiej obawy z naszej strony, lub starostów naszych zakazu, aresztowania lub kary"

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23807

                  Noż chodziło o okolice
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • Dukat_WSI
                    Senior
                    • 03-2015
                    • 781

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kones Wyświetlenie odpowiedzi
                    Porter łódzki nie istnieje. Nie ma takiego piwa. W Łodzi. Przejeżdżałem ostatnio przez Łódź dwukrotnie w drodze na i z śląska. Pomyślałem - kupię, bo nigdy nie próbowałem. Na pierwszy strzał poszły wielkie powierzchnie: Auchan, Leclerk, Lidl, Kaufland (tam nabyłem za to dobrego weizena za 1,99, ha!) i chyba jakiś płaz. I lipa!. byłem zdruzgotany. Zatem wczoraj powtórzyłem rajd, pamiętając że zostało mi jeszcze Tesco i małe sklepy. Do tesco w końcu nie dotarłem, ale wszędzie indziej wszyscy robili duże oczy. W jednym sklepie Pani mnie uświadamiała że nie ma browarów łódzkich a porter jest warzony pod niemiecką granicą i najszybciej dostanę w Poznaniu. W końcu jedna ekspedientka (3ci lub 4ty sklep z alkoholem) zlitowała się i skierowała mnie w kierunku ulic Tamka/Pomorska bo to ich rejon i może tam będzie. Rzutem na taśmę znalazłem sklepik z piwami regionalnymi (sporo kraftu) i tam, olśnienie, są!. W cenie 4,80/puszka nabyłem 5 sztuk. Ale i tak uważam że to biały kruk i trzeba szukać po fight clubach.

                    W domu zdegustowałem- niestety wypadł słabo. Za świeży, mocno alkoholowy, z jakimś nieprzyjemnym kawałkiem aromatu. Właściwie to się cieszę, bo jak mi porter na próbie nie podejdzie to idzie w szafę i nie kusi (nie jestem w stanie zleżakować okocimia, bo smakuje mi nawet świeży i butelki nie wytrzymują nawet miesiąca. Komes mi kiedyś nie podszedł i 3 butle z mitycznej czerwcowej warki czekają grzecznie. Podobnie miałem z Ciechanem kiedyś i już butelka z datą z początku lipca się ładnie terminuje).

                    Jak u Was z poszukiwaniem łodzkiego? macie jakąś miejscówkę z ceną w okolicach 4pln?
                    Komes (świeży, w knajpie) mnie też kiedyś zraził tak, że piłem go ponownie dopiero po ponad 6 miesiącach, już solidnie leżakowanego. Z tym piwem jest tak, że ewidentnie potrzebuje leżaka, by móc zachwycić - młode jest zbyt alkoholowe. Natomiast dojrzały Komes jest wytrawny, gorzki, szlachetny, bogaty i pełny. Z pewnością obok Ciechana i Kormorana stanowi dla podium polskich bałtyków. Być może był nawet najlepszym porterem, który piłem. O ile jednak Ciechana i Kormorana wypiję chętnie w stanie świeżym, to Komesa trawię wyłącznie z lochów.
                    Last edited by Dukat_WSI; 19-08-2015, 19:38.

                    Comment

                    • Dukat_WSI
                      Senior
                      • 03-2015
                      • 781

                      A są tu tacy maniacy, którzy dalej leżakują portery już nieprodukowane? ;-)

                      Comment

                      • jacekwerner
                        Senior
                        • 05-2004
                        • 2837

                        Są, są - a spróbować ich możesz m.in. na Opolskich Grudniowych Dniach Porterowych. Następne w 2016. Tutaj relacja z poprzednich : http://www.browar.biz/forum/showthre...light=opolskie
                        Ochotnicza Straż Piwna
                        BAZA = 7446

                        Comment

                        • Dukat_WSI
                          Senior
                          • 03-2015
                          • 781

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacekwerner Wyświetlenie odpowiedzi
                          Są, są - a spróbować ich możesz m.in. na Opolskich Grudniowych Dniach Porterowych. Następne w 2016. Tutaj relacja z poprzednich : http://www.browar.biz/forum/showthre...light=opolskie
                          Przydałoby się może zorganizować taką imprezę w innej części Polski - może pomyślę sam, jak dorobię się "unikatów". :P

                          Comment

                          • WojciechT
                            Senior
                            • 09-2012
                            • 2546

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dukat_WSI Wyświetlenie odpowiedzi
                            A są tu tacy maniacy, którzy dalej leżakują portery już nieprodukowane? ;-)
                            Ja do niedawna leżakowałem w mojej porterowej piwniczce prawie setkę porterów, niestety długa zima z chłodną wiosną i ciężka do zniesienia chałtura spowodowały, że wszystkie portery - czasem i 5 lat przeterminowane - wypiłem tej zimy

                            Od tego czasu nic nie leżakuję, żeby nie korciło

                            Comment

                            • DariuszSawicki
                              Senior
                              • 08-2012
                              • 2868

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika WojciechT Wyświetlenie odpowiedzi
                              Ja do niedawna leżakowałem w mojej porterowej piwniczce prawie setkę porterów,
                              Piszesz serio
                              Doprawdy kozak jesteś ...

                              Comment

                              • Pancernik
                                Senior
                                • 09-2005
                                • 9735

                                Kurde, ja mam chyba z połowę tej liczby zadołowanych porterów.
                                W tym roku z robotą mi się zajączkuje, istnieje więc ryzyko, że zimą zapas zniknie...

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎