Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

PTC: Portery lista

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #31
    nikita_banita napisał(a)
    5. Porter elbląski (widziałem tylko blachę 0,5l) - nawet jeśli jest to to samo co żywiec to niech będzie do listy dodany;
    dwa tygodnie temu piłem portera elbląskiego z butelki 0.5l, zakupiony w Portosie (W-wa) na Świętokrzyskiej

    9. Porter imbirowy z Somy (obecnie dostępny w Somie, piłem wczoraj, a właściwie juz dzisiaj)
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • decio
      Senior
      • 10-2002
      • 165

      #32
      nikita_banita napisał(a)

      5. Porter elbląski (widziałem tylko blachę 0,5l)

      ...Więcej porterów nie spotkałem w sprzedaży sklepowej. Jeśli ktoś ma informacje jeszcze o innych porterach to proszę o ich dodanie do powyższej listy....

      Odnośnie punktu 5 - widziałem butelkę 0,5 l - zresztą można powiedzieć, że widuję ją codziennie w markecie w którym robię zakupy.

      No i chciałbym dopisać do listy:

      10. Porter jędrzejowski (Strzelec Medalista)
      www.decio.friko.pl

      Comment

      • nikita_banita
        Senior
        • 06-2003
        • 1363

        #33
        APEL

        Uboga ta nasza lista, oj uboga! Jeśli ktoś upatrzy i miałby możliwość zakupu dla mojej osoby co następuje: porter jędrzejowski, elbląski (z butelki) i z Krajana. Zależy mi na spróbowaniu tych potrerków, a u mnie ich ani widu, ani słychu. Proszę o kontakt na PW. Już teraz dziękuję i mam nadzieję, że lista będzie kiedyś dluższa, nie zaś będzie z niej ubywała co i rusz jakaś porterowa pozycja.

        Comment

        • breslauer
          Senior
          • 05-2002
          • 2690

          #34
          Niestety Nikita, obawiam się, że nasza lista będzie się coraz bardziej kurczyć A słyszałem niedawno całkiem ciekawą opinię, że po wejściu Polski do UE nazwa "porter" będzie musiała zniknąć z polskich produktów, bo jest to podobno nazwa zastrzeżona tylko dla piw angielskich.
          Co do porteru elbląskiego, to ja bym go już elbląskim nie nazywał, skoro jest warzony i rozlewany w Żywcu.

          Comment

          • żąleną
            Sojowe Oddziały Bojowe
            • 01-2002
            • 13239

            #35
            breslauer napisał(a)
            Niestety Nikita, obawiam się, że nasza lista będzie się coraz bardziej kurczyć
            Pewnie będzie, ale może nie tak drastycznie, jak się obawiamy. Jakiś czas temu ktoś wspomniał o rozpoczęciu warzenia portera przez browar w Ciechanowie.

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #36
              breslauer napisał(a)
              Co do porteru elbląskiego, to ja bym go już elbląskim nie nazywał, skoro jest warzony i rozlewany w Żywcu.
              skąd ta pewność?
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • nikita_banita
                Senior
                • 06-2003
                • 1363

                #37
                breslauer napisał(a)
                Co do porteru elbląskiego, to ja bym go już elbląskim nie nazywał, skoro jest warzony i rozlewany w Żywcu.
                Niby wszyscy twierdzą, że tak właśnie jest, ale ja nie piłem jeszcze potrera elbląskiego (o którym tu mowa) i nijak nie mogę go porównać z żywieckim. A jak to czasem bywa na świecie - niektórzy muszą najpierw polizać, posmakować, żeby uwierzyć. Ja właśnie jestem takim empirykiem i jak na razie nie wypowiadam się w kwestji podobieństwa obu porterów.

                Comment

                • robox
                  = kapslarz =
                  • 11-2002
                  • 8188

                  #38
                  breslauer napisał(a)
                  Co do porteru elbląskiego, to ja bym go już elbląskim nie nazywał, skoro jest warzony i rozlewany w Żywcu.
                  To powinni rybaka zamienić na górala .

                  Comment

                  • breslauer
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 2690

                    #39
                    becik napisał(a)
                    skąd ta pewność?
                    Z odczytania napisów.
                    Zarówno na puszkach, jak i butelkach portera elbląskiego, które miałem okazję oglądać we Wrocławiu w różnych sklepach jak wół było napisane: warzone i rozlewane przez Browar Żywiec S.A., Żywiec ul. Browarna ileś tam (nie pamiętam dokładnego adresu). Poza tym, o ile dobrze sobie przypominam, to rybak zniknął już z grafiki etykiet i puszek.

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #40
                      breslauer napisał(a)
                      Z odczytania napisów. warzone i rozlewane przez Browar Żywiec S.A., Żywiec ul. Browarna ileś tam (
                      na kontrze butelkowegp portera elbląskiego jak pamietam bylo napisane: warzone i rozlewane przez BROWARY Żywiec S.A....., słowo Browar, a Browary jest ti zasadnicze.
                      Zreszta tak jak gdzieś tutaj się zapytałem, jaki byłby sens warzenia dwóch różnych warek w jednym browarze?? Porter żywiecki często piję, a smak elbląskiego jest naprawdę inny
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • PORTER
                        Gość
                        • 10-2002
                        • 24

                        #41
                        ACH............. portery............

                        nie wiem dlaczego nie mogę odczytać w swoim kompie wiadomości zaprenumerowanych w temacie porterów? Poratuj Art..?, A portery to czarne perły wśrod piw, Postaram się dowiedzieć czy robią jeszcze Portera dojlidzkiego, piłem go i był dobry.. Pozdrawiam PORTER

                        Comment

                        • PORTER
                          Gość
                          • 10-2002
                          • 24

                          #42
                          Portery

                          Niestety wiem to prosto z browaru w Dojlidach, Portera już nie produkują bo zajmował miejsce w leżakowni a browar nastawil się na produkcję piw "szybko zbywalnych" i co na to powiedzieć?

                          Comment

                          • breslauer
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 2690

                            #43
                            becik napisał(a)
                            na kontrze butelkowegp portera elbląskiego jak pamietam bylo napisane: warzone i rozlewane przez BROWARY Żywiec S.A....., słowo Browar, a Browary jest ti zasadnicze.
                            Zreszta tak jak gdzieś tutaj się zapytałem, jaki byłby sens warzenia dwóch różnych warek w jednym browarze?? Porter żywiecki często piję, a smak elbląskiego jest naprawdę inny
                            A to, że tak powiem Becik "zabiłeś mi klina", bo zacząłem sięzastanawiać, czy faktycznie dobrze przeczytałem - ale sprawdzę to i się upewnię. Wydaje mi się, że widziałem napis "Browar Żywiec", ale sprawdzę ...
                            Jeśli faktycznie jest tam napis "Browary Żywiec", to znaczy, że ten porter utracił swoją regionalną specyfikę - może być w takim razie warzony wszędzie.

                            Comment

                            • żąleną
                              Sojowe Oddziały Bojowe
                              • 01-2002
                              • 13239

                              #44
                              Odp: Portery

                              PORTER napisał(a)
                              i co na to powiedzieć?
                              Ja wiem, co powiedzieć, ale to się nie nadaje do druku.

                              Warto sobie odświeżyć wypowiedzi rzecznika KP, przytaczane na forum przy okazji tematu o przejęciu Dojlid przez KP. Modelowy przykład jak robić z gęby cholewę, co zresztą najwyraźniej jest główną funkcją każdego rzecznika.

                              Comment

                              • breslauer
                                Senior
                                • 05-2002
                                • 2690

                                #45
                                breslauer napisał(a)
                                Jeśli faktycznie jest tam napis "Browary Żywiec", to znaczy, że ten porter utracił swoją regionalną specyfikę - może być w takim razie warzony wszędzie.
                                Mówiąc "wszędzie" miałem oczywiście na myśli to, że może być warzony w każdym z browarów należących do GŻ.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎