Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwo bezalkoholowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bubupl
    Junior
    • 06-2015
    • 2

    Piwo bezalkoholowe

    Hej! Zdarza się, że nie można wypić normalnego piw Wtedy żeby totalnie nie oszaleć można spróbować piwa bezalkoholowego. I tutaj nasuwa się pytanie, znacie jakieś dobre takowe?
    Lech Free smakuje jak przeciętne piwo wymieszane z wodą.

    Znalazłem wątek sprzed parunastu lat, polecają tam Bitburger Drive, ale niestety nigdy takowego nie widziałem w żadnym markecie (może dlatego że się nie przyglądałem?)

  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    #2
    Rohozec Nealko, Primátor Nealko, Bavaria Premium Original 0,0%, Beck's Blue dość często spotykane są nawet w osiedlowych sklepach. Bavaria i to w różnych wersjach (polecam wita bezalkoholowego) jest w hipermarketach.
    Ostatnio też Żywiec wprowadził zamiast niskoalkoholowego swój wariant bezalkoholowy. Może jest lepszy od Lecha Free
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

    Comment

    • colkurtz
      Member
      • 05-2007
      • 65

      #3
      Tak, znam ten ból
      Ze swojej strony mogę szczerze polecić Jever Fun.
      Niestety, musisz się po nie kopnąć do Niemiec, bądź nalegać w swoim przydomowym sklepie z piwem.

      Comment

      • oczko21
        Member
        • 11-2014
        • 72

        #4
        Nowy kormoran 1 na 100 podobno jest bardzo dobry

        Comment

        • franekf
          Senior
          • 06-2004
          • 944

          #5
          Najciekawszym piwem bezalkoholowym jest chyba wspomniana tu Bavaria Wit, niezły jest też Palm NA.
          Ja natomiast ostatnio, na upały czy do grilla, popijam bezalkoholowego Edelmeistra z Auchan - puszka kosztuje 1,49, a napitek nie odstaje od bezalkoholowych wyrobów żywca czy KP, a moim zdaniem jest nawet lepszy. Pojawił się też w Lidlu bezalkoholowy Argus, cena jeszcze niższa, chyba 1,29, smakowo może ciut słabszy, ale w upał świetnie orzeźwia.
          Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
          http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
          Piwny Janusz bez Teku

          Comment

          • colkurtz
            Member
            • 05-2007
            • 65

            #6
            ...aaa, no i jeszcze Birell - jasny (czasem do dostania w PL) i szczególnie ciemny.

            Comment

            • bubupl
              Junior
              • 06-2015
              • 2

              #7
              No i pieknie! Zrobilem sobie liste piw ktore musze kupic i bede probowal:-)

              Comment

              • legart
                Senior
                • 06-2012
                • 913

                #8
                Nanny State z Brewdoga da się wypić.

                Comment

                • ariusz
                  Senior
                  • 06-2009
                  • 484

                  #9
                  Niedwano testowalem jedno z niewielu bezalkoholowych craftow - niemieckiego Kehrwieder ü.NN IPA alkoholfrei. Naprawde niezly alcohol free beer!

                  Comment

                  • rafano
                    Member
                    • 08-2013
                    • 35

                    #10
                    W przypadku bavarii polecam spróbować mieszankę wit+jabłkowa.

                    Comment

                    • marqqq
                      Senior
                      • 12-2014
                      • 659

                      #11

                      Comment

                      • czecholand
                        Member
                        • 07-2013
                        • 58

                        #12
                        Z Czeskich nowości bezalkoholowych można spróbować Birell - zielony jęczmień
                        www.czecholand.pl

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19159

                          #13
                          Ten wątek jest dość ogólny, choć kilka było innych w tym temacie, ale podepnę się...

                          O ile wersje bezalko marek z % wydają się uzasadnionym ekonomicznie dla browarów (budowanie i utrwalanie marki) o tyle zastanawia mnie jak konsument to odbiera w przypadku mixów piwa. Hardmade'y 0.0 czy np. Okocim Limonka i Mięta 0.0 (ew. inne) smakują jak oranżada (niedosładzana). W składzie nawet mają sok. Oczywiście w sensie podatkowym pewnie im się to spina, bo wysłodziny poniżej 7blg są i tak produktem, który można sprzedać, cukru się nie sypie (jest sok), więc nie ma dopłaty jak za napój, ale konsument jest delikatnie nabijany w butelkę. Piwem to nie jest (choć zawiera słód i chmiel), nie smakuje jak piwo, a zakupić mogą tylko pełnoletni.
                          Last edited by e-prezes; 13-05-2022, 18:31.

                          Comment

                          • e-prezes
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 19159

                            #14
                            Jakiś czas temu urzekł mnie Miłosław Bezalkoholowa IPA, ale ostatnio dobrym wyborem jest regionalny Waszczukowe Zero Ale. W składzie Citra i Cascade, ale dominantą ma być nowy chmiel Piłata Żywka. Jak mi się znudzi to opiszę...

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎