Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Gryf / Szczyrzyc

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • mozaic
    Member
    • 06-2015
    • 44

    Browar Gryf / Szczyrzyc

    kto tam warzy piwo?

    co kupię jakąś nowość sygnowaną Gryfem - to strzał w 10.

    zaczęło się od PanIpani 2015, piwo fenomenalne - potem Spirifer - 80minut/ Sweaper 80..
    teraz..otwieram nową warkę Postrachu Szoszonów i rezerwacja..zerkam na etykietę - Gryf..

    kurde, obok artezanów to są najlepsze piwa jakie piłem i męczy mnie kto za tym stoi..
  • rafalek21
    Senior
    • 04-2015
    • 1407

    #2
    Z własnych notatek i pamięci:
    - Tattooed Beer - ostatnio zaczęli tam warzyć, w porządku piwa, ale raczej bez zachwytu.
    - Brokreacja która ma bardzo smaczne piwa
    - Waszczukowe ma tam kilka piw,
    - Trzech Kumpli - też bardzo dobre piwa,
    - Gentleman - tutaj z kolei różnie jakościowo z wyjątkiem świetnego Łobuza z Wybrzeża
    - PiwoWarownia - z tego co pamiętam to całkiem w porządku, ale ich piwa jakoś nie zapadły mi w pamięci.

    To tyle z głowy, z browarbizowej bazy wynika to, że warzy tam jeszcze Spirifier i Piwojad z którymi nie miałem jeszcze do czynienia. Gryf ma też swoje własne wypusty, ale jeszcze się z nimi nie spotkałem.

    Comment

    • rafalek21
      Senior
      • 04-2015
      • 1407

      #3
      Przepraszam za podwójny post.
      Źle zrozumiałem pytanie, nie wiem kto tam warzy w Gryfie, na swojej stronie nie chwalą się tym, a po kontraktowcach nigdy nie wiadomo do końca, póki nikt się nie podpisze pod piwem.
      Last edited by rafalek21; 10-09-2016, 17:58.

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19168

        #4
        PanIPani było genialnym piwem jeszcze z poprzedniej lokalizacji. Nowej jeszcze nie piłem, ale było to piwo, które było b. dobre. Dla Gryfa, a raczej w Gryfie kontraktuje z 8-9 podmiotów.
        Jeśli fermentacja przebiegła prawidłowo to piwo będzie smaczne. "Ograne" już receptury w innych browarach nie mogą zawieźć. Mnie też nie wszystkie smakują, tak jak ostatnia Fabryka Piwa. Czekam na poprawkę.

        Comment

        • mozaic
          Member
          • 06-2015
          • 44

          #5
          w sumie w oryginale chodziło mi o personalia fizycznych osób pracujacych w szczyrzyc..kim browarze..

          ale za ewentualną listę piw (browar/nazwa produktu) też się nie obrażę sam jestem ciekaw czy trafi się w końcu piwo uwarzone w Gryfie, które mi nie podejdzie..

          pomijając style, których z natury nie tykam..bo im lepiej "trafione" w szablon, tym bardziej będę się krzywił..

          Comment

          • Pankracy
            Senior
            • 10-2007
            • 2770

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mozaic Wyświetlenie odpowiedzi
            w sumie w oryginale chodziło mi o personalia fizycznych osób pracujacych w szczyrzyc..kim browarze..
            W Szczyrzycu zaszły ostatnio znaczne zmiany kadrowe. Prawdę powiedziawszy nie interesowałem się zbytnio kto zastąpił dwójkę "młodych zdolnych", którzy tam pracowali przy kotłach.
            Osobą, która udziela się w Gryfie niemal od początku reaktywacji jest na pewno Wojciech Warzyszyński (współwłaściciel Fabryka Piwa).

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19168

              #7
              Jak byłem browarze mówiono mi, że współpracują z 8-ma browarami kontraktowymi. W bazie b.biz naliczyłem 19 inicjatyw kontraktowych (plus co najmniej 1 zamawiacz etykiet), które uwarzyły przynajmniej jedno piwo. Właściwie tylko Kraftwerk ma to jedno. Reszta w różnym okresie współpracowała dłużej. A są to: Baba Yaga, Komitet, Trzech Kumpli, Fabryka Piwa, Krewni i Znajomi, Tattooed Beer, Big Chill, Beer City, Waszczukowe, Spirifer, Piwojad, Brokreacja, Kazimierz, Piwowarownia, Ignis, Gentleman, Browanza oraz wspomniany wcześniej Kraftwerk. Sporo. Zwłaszcza, że browar ma jeszcze swoje piwo. Mam na myśli Marysię i Gryfa razem.

              Comment

              • Prusak
                Senior
                • 07-2005
                • 4325

                #8
                No, ale to "swoje" piwo chyba jest najsłabiej znane... Ja nie widziałem go poza Małopolską i to w wąskim tego słowa rozumieniu.

                Comment

                • rafalek21
                  Senior
                  • 04-2015
                  • 1407

                  #9
                  W Warszawie, były/są Generał, Eliksir, Ekstra, Pils i chyba jeszcze jedno sygnowane właśnie przez Browar Gryf.
                  Last edited by rafalek21; 26-01-2017, 23:29.

                  Comment

                  • Prusak
                    Senior
                    • 07-2005
                    • 4325

                    #10
                    O. K., zwracam honor, choć chyba to raczej kwestia dodatkowo kilku największych miast. Do Lublina np nie docierają.
                    Last edited by Prusak; 27-01-2017, 09:20.

                    Comment

                    • yaro74
                      PremiumUżytkownik
                      • 09-2012
                      • 2089

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
                      O. K., zwracam honor, choć chyba to raczej kwestia dodatkowo kilku największych miast. Do Lublina np nie docierają.
                      Coś dotarło. W listopadzie piłem pilsa.

                      Comment

                      • Prusak
                        Senior
                        • 07-2005
                        • 4325

                        #12
                        Czyli przegapiłem. Ale jeśli już, to dociera raz na kilka miesięcy.

                        Comment

                        • rafalek21
                          Senior
                          • 04-2015
                          • 1407

                          #13
                          O ile dobrze pamiętam to też piłem w listopadzie, może wtedy puścili do hurtowni, po spróbowaniu jakoś nie interesowałem się bardziej, więc nie wiem czy na półkach leżą nowe czy stare warki.

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎