Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mazurska Manufaktura S.A. - JURAND POWRACA !

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Katy86
    Gość
    • 10-2019
    • 10

    #16
    Szkoda, że tak wyszło. Mąż na nich liczył :<

    Comment

    • Cooper
      Senior
      • 11-2002
      • 6055

      #17
      Nie wiem czym się tu jarać skoro nie ma żadnych (?) planów uruchomienia browaru w Szczytnie
      Nazwę piwa taką czy inną może sobie nadać każdy browar jeśli ma do tego prawo choć i bezprawnie nieraz do tego dochodziło. Etę na kościerzyńskiego Juranda widziałem. Ściągnięte logo browaru w Szczytnie oraz identyczny font liter w marce piwa. Klasyczna samolepa używana przez browary rzemieślnicze.
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      • Prusak
        Senior
        • 07-2005
        • 4312

        #18
        Plany są, mówił o tym właściciel, ale to chyba dość odległa perspektywa.

        Comment

        • DariuszSawicki
          Senior
          • 08-2012
          • 2868

          #19
          Kupiłem dziś Juranda w moim Ełku, piwo ma 4,2% alk i 10% ekstraktu. Kapsel Juranda ze Szczytna, prosta etykieta i dokładny skład, w tym podane chmiele Hallertauer i Aurora.
          Piana biała i bardzo wysoka, drobne pęcherzyki.
          W zapachu trawa i zioła, trochę niestety warzywek.
          W smaku wodniste z lekką goryczką, dobrze orzeźwia, lepsze na lato niż dziś przy mrozie na Mazurach.
          Sympatyczne piwo z zachodnich Mazur wypite na wschodnich Mazurach, termin do październik 2021.

          Comment

          • Puszek_72
            Senior
            • 02-2012
            • 269

            #20
            Informacyjnie , gdzie jest produkowane
            Michał Napiórkowski
            nie będziemy warzyć usługowo w Czarnkowie ale będzie to robił nasz zespół od a do z na naszych półproduktach tylko wynajmując instalacje.
            Zależy mi na kontroli całego procesu przy okazji szkoląc zespół który z czasem będzie pracował w Szczytnie

            Powoli browar w Szczytnie staje się faktem



            Comment

            • abernacka
              Senior
              • 12-2003
              • 10837

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Puszek_72 Wyświetlenie odpowiedzi
              Informacyjnie , gdzie jest produkowane
              (...)
              nie będziemy warzyć usługowo w Czarnkowie ale będzie to robił nasz zespół od a do z na naszych półproduktach tylko wynajmując instalacje.
              Zależy mi na kontroli całego procesu przy okazji szkoląc zespół który z czasem będzie pracował w Szczytnie

              Powoli browar w Szczytnie staje się faktem



              Oczywiście, że nie będą warzyć w Czarnkowie. Browar nie jest przystosowany do warzenia kontraktowego. Będą warzyć w Kamionce. To raz, a dwa. Tyle szumu medialnego a oni dopiero szykują przetarg na kupno sprzętu. Można się załamać....
              Piwna turystyka według abernackiego

              Comment

              • DariuszSawicki
                Senior
                • 08-2012
                • 2868

                #22
                Pojawiło się w sklepach drugie piwo o nazwie Jurand Jasne Pełne ( pierwsze było Jurand Pils ). Ekstrakt 11,5 % wagi, alkohol 5,6 % objętości, moim zdaniem gorsze od pilsa.

                Comment

                • Puszek_72
                  Senior
                  • 02-2012
                  • 269

                  #23
                  Hmm, nie wiem może powinno być w nowym wątku ale firma ta sama, reaktywować Browary Bydgoskie i markę Bractwo
                  Czy to reaktywacja raczej nowa forma

                  "Trwająca od wielu miesięcy pandemia zmusiła wiele, zwłaszcza mniejszych browarów do zamknięcia. Chcąc ratować polskie marki naszym pierwszym pomysłem było przejęcie jednego z upadających browarów. Przez wiele tygodni badaliśmy rynek i szukaliśmy potencjalnych okazji inwestycyjnych. Dodam, że poszukiwaliśmy browarów o mocy powyżej 10 tys. hl, jako że cechuje je stabilizacja, która uwidoczniła się szczególnie w minionym roku. Ostatecznie, nasze kalkulacje i obserwacje skierowały nas do kolejnego pomysłu, czyli odbudowy kolejnego po Szczytnie historycznego Browaru. Nie bez znaczenia jest tu moje pochodzenie i miejsce zamieszkania – podobnie jak w przypadku Szczytna i tutaj kierowałem się także (poza solidną kalkulacją biznesową) sentymentem


                  Tym samym mam przyjemność ogłosić, że zamierzamy reaktywować Browary Bydgoskie i markę Bractwo. Kilka słów o historii. Zostały one założone w 1858 roku, w 1992 roku zostały sprywatyzowane i przyjęły nazwę „Kujawiak Browary Bydgoskie”. W 2006 roku zostały zamknięte przez Grupę Żywiec, a trzy lata później główny budynek Browaru w Bydgoszczy został zburzony. Znaleźliśmy już atrakcyjną lokalizację pod tę inwestycję w Parku Przemysłowym w Bydgoszczy. Nabyliśmy stary bunkier poniemiecki o powierzchni niemal 700 m2. Kupiliśmy też odpowiednią instalację o mocy na poziomie 20 tys. hl/rok, która zostanie sprowadzona z upadłego browaru w Niemczech. Chcę tylko podkreślić, że realizacja tej inwestycji jest dużo bardziej atrakcyjna pod kątem finansów niż przejęcie wspomnianych, upadających browarów. Zakładamy, że Browar zostanie uruchomiony na przełomie 3. i 4. kwartału 2021 r., czyli zbiegnie się to w czasie z uruchomieniem Browaru w Szczytnie. Same piwo Bractwo, podobnie jak Juranda, chcemy wypuścić na rynek wcześniej.
                  "

                  Comment

                  • Prusak
                    Senior
                    • 07-2005
                    • 4312

                    #24
                    To nie jest żadna reaktywacja, o ile w Szczytnie przynajmniej budynek jest ten sam, to tu i miejsce inne i sprzęt inny.

                    Comment

                    • pioterb4
                      Senior
                      • 05-2006
                      • 4322

                      #25
                      Ja się tylko zastanawiam jak GŻ to przyjmie bo Bractwo Kurkowe było produkowane także za ich kadencji, więc maja chyba prawa do marki.

                      Comment

                      • Latarnik
                        Premium Lamplighter
                        • 06-2004
                        • 4998

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                        Ja się tylko zastanawiam jak GŻ to przyjmie bo Bractwo Kurkowe było produkowane także za ich kadencji, więc maja chyba prawa do marki.
                        Reaktywowano marke Bractwo, wiec GŻ nic nie zrobi.
                        A piwo takie sobie.

                        Click image for larger version

Name:	Manuf Bractwo.jpg
Views:	128
Size:	58,0 KB
ID:	2326791

                        5410 kapsli z wypitych piw
                        874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                        "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                        https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                        Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                        https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎