Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mikrobrowary w polsce 2,5-3hl

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • tomfr
    Junior
    • 05-2020
    • 4

    Mikrobrowary w polsce 2,5-3hl

    Co w Polsce działaj jakieś mikro browary? Przez mikro browary rozumiem takie powiedzmy z warzelnią 2,5hl-3hl w formule rzemieślniczej (nie chodzi mi o restauracyjne) Działa gdzieś coś takiego z powodzeniem? Na jakim sprzęcie bazują? Po doświadczeniach z piwowarstwem domowym myślę nad takim malutkim własnym browarem (wiem, wiem nie opłaci się) Widzę że czesi oferują tego rodzaju małe ważelnie i tanki, w internecie roi się też od ofert z chin. I tutaj moje kolejne pytanie czy jakaś firma w Polsce zajmuje się importem urządzeń browarniczych z Chin? Chętnie poznam wasze opinie w tym temacie.
    Pozdrawiam
  • anteks
    maruda
    • 08-2003
    • 10738

    #2
    Są nawet mniejsze
    Mniej książków więcej piwa

    Comment

    • tomfr
      Junior
      • 05-2020
      • 4

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
      Są nawet mniejsze
      O tych mniejszych z warzelniami jak się domyślam 50-100l też z chęcią się dowiem

      Comment

      • anteks
        maruda
        • 08-2003
        • 10738

        #4
        Są nawet mniejsze
        Mniej książków więcej piwa

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19167

          #5
          Tak jak wspomniałeś tak małe warzelnie są w naszych warunkach nieekonomiczne. Np. Marysia zaczynała z malutką instalacją drehera 180 litrów. Tej samej firmy były w restauracjach, które uruchamiał Andrzej Gałasiewicz na początku działalności Minibrowary.pl

          Rzemieslnicze albo mają własne przeróbki instalacji z przemysłu mleczarskiego albo amerykańskie komercyjne instalacje rodem z piwowarstwa domowego opalane gazem.

          Na FB jest babeczka i kolo, który sprzedaje chińskie instalacje. Także takie małe. Jak dla mnie dość drogo. Podeślę ci namiary.

          Jest też ukraiński Schulz, ale nie polecam tych garnków.

          Można złożyć samemu sprzęt taniej, ale jednak trzeba się na tym znać, bo dużo musisz zrobić samemu.

          Comment

          • abernacka
            Senior
            • 12-2003
            • 10837

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomfr Wyświetlenie odpowiedzi
            Co w Polsce działaj jakieś mikro browary? Przez mikro browary rozumiem takie powiedzmy z warzelnią 2,5hl-3hl w formule rzemieślniczej (nie chodzi mi o restauracyjne) Działa gdzieś coś takiego z powodzeniem?(...)
            Tak na szybko.
            Browar Podbeskidzki z Żywca (1hl)
            Browar Challenger z Paszczyny (3hl)
            oraz
            Browar Aleksandria z Aleksandrowa (3hl)
            Piwna turystyka według abernackiego

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19167

              #7
              Wojkówka zaczynała na półautomatycznej speidla 2,5 hl dystrybuowanej przez znany sklep piwowarski oraz winnicę (co by nie było reklamy). Taką lub podobną widziałem też w dolnośląskim (Sulistrowiczki, czy jakoś tak).

              Problem jest w tym, że czy to na na 2 hl czy 5 hl proces trwa zasadniczo tyle samo i jak nie masz automatu to robisz wszystko sam, czyli musisz poświęcić temu dość sporo czasu i brakuje wtedy na drugi stały etat. A utrzymać siebie i rodzinę z 2 hl jest dość ciężko. Zwłaszcza, że na początek masz duże nakłady a zysk będzie odroczony. Dlatego często tak małe warzelnie mają restauracyjne w małych miejscowościach, bo zarabiają na innych usługach - spa, nocleg, gastro.
              Last edited by e-prezes; 28-05-2020, 19:24.

              Comment

              • abernacka
                Senior
                • 12-2003
                • 10837

                #8
                E-prezesie, koledze chodzi o browary rzemieślnicze a nie o browary restauracyjne.
                Piwna turystyka według abernackiego

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19167

                  #9
                  A jaka jest różnica? Oba warzą piwo.

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19167

                    #10
                    To tylko semantyka!
                    Widawa jest przecież restauracyjnym, ale nikt nie odmawia im miana browaru rzemieślniczego.
                    Z technologicznego punktu widzenia oba produkują piwo. Oba mogą być rzemieślnicze. Definicja piwowarskiego rzemiosła jest wciąż tematem akademickich dywagacji. A liczy się proces i produkt.

                    Comment

                    • anteks
                      maruda
                      • 08-2003
                      • 10738

                      #11
                      Tomfr chce chyba otworzyć maly browarek i dlatego zapytywuje
                      Mniej książków więcej piwa

                      Comment

                      • tomfr
                        Junior
                        • 05-2020
                        • 4

                        #12
                        Dokładnie myślę nad otworzeniem takiego małego rzemieślniczego.
                        Może ktoś zna tutaj dostawców instalacji o wydajności (wybiciu) 1-3hl? Mile widziane namiary na polskich, czeskich producentów bo póki co robię rozeznanie w chińskim sprzęcie

                        Comment

                        • dadek
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 4568

                          #13
                          Z czeskich firm najbardziej znane które dostarczyły by ci niedużą instalację to firma Josefa Krýsla z Pilzna http://www.joesgaragebeer.cz/en/produkty/minipivovary/ (bardzo ceniony czeski piwowar), firma Destila https://www.destila.cz/pivovary, firma Milan Doubek z Pacova (nie mylić z Pacovské strojírny bo tu aż takich mini raczej nie robią)https://www.hdservis.cz/ , firma Czech Brewery System z Opavy https://www.czechminibreweries.com/c...ogy/breweries/ , firma Mini Brewery system z Prostějova https://www.minibrewerysystem.com/sestavy-pivovaru/ , firma Nerez Blučina https://www.nerezblucina.cz/cs/kateg...e-technologie/ , firma Niro-Inox Zaječí http://www.niro-inox.cz/dalsi-novinka. To te, które mi przyszły do głowy.
                          Last edited by dadek; 06-06-2020, 02:12.

                          Comment

                          • concerto
                            Senior
                            • 09-2003
                            • 859

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
                            Z czeskich firm najbardziej znane które dostarczyły by ci niedużą instalację to
                            I to się nazywa merytoryczna, darmowa wskazówka. Uzasadniająca istnienie naszego dinozaurowego forum. Polać dadkowi
                            "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

                            Comment

                            • e-prezes
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 19167

                              #15
                              Bywam na kilku tematycznych forach i to co kiedyś udostępnialiśmy za free dziś sprzedaje się za kasę. Nie dlatego, że komuś brakuje (choć teraz na pewno), ale dlatego że nastąpiła zmiana pokoleniowa. Dziś to usługa, która jest w cenie.
                              Dzięki dadek

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎