Bojanowo nareszcie sprzedany?

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • director
    Gość
    • 2002.08
    • 22

    #31
    informuje,ze Flora sp z oo wykupiła wille i słodownie po starym browarze w Bojanowie (budowla Franza Junke z 1881r.)Browar wznawia produkcję słodu metoda klepiskowa z powodów podtrzymania tradycyjnej metody warzenia piwa.Browar w Bojanowie produkuje 3 gatunki piwa dobrego wojaka Szwejka w butelkach iw kegach.Krzysztof Kubasiewicz - browar Bojanowo

    Comment

    • director
      Gość
      • 2002.08
      • 22

      #32
      Piwo z browaru w Bojanowie sprzedaje się w województwie wielkopolskim dolnoslaskim bardzo dobrze ,a ostatnio w Łodzi w butelkch i kegach.Na murach nie ma już dawno napisów o sprzedaży browaru poniewaz został sprzedany.Włascicielem jest Flora sp z oo-Producent piwa dobrego wojaka Szwejka.ooo jakie dooobre!!!!!

      Comment

      • maryhh
        Major Piwnych Rewolucji
        • 2001.02
        • 1895

        #33
        Z racji iż jestem regionalistą, to w knajpie zawsze piję "szwejka".
        Uważam, że jest to piwo dobre i jeśli kogoś zabieram do knajpy to zawsze polecam "szwejka", ale....
        tu jest kilka kwestii, które chciałbym skierować wprost do Pana dyrektora:
        1. Dlaczego robiąc nowe piwo, posłużyliście się tą samą marką??
        Uważam, z pełnym szacunkiem, że wyszło to Wam na złe.
        2. Z przykrością stwierdzam, że do "pierwowzoru" czyli wyrobu firmy ITALPOL wiele Wam brakuje.I to zarówno, jeśli chodzi o kega, a o butelce nie wspomnę.
        Świadczy o tym fakt, że ludzie z którymi zwykłem chadzać na piwo, nie sięgają juz po Szwejka jak to miało miejsce kiedyś. O czymś to świadczy.
        3. Co do strony Waszego browaru, to założycielem Bojanowa był Stefan, a nie jak napisaliście Bogusław. Bogusław (syn Stefana) założył Bogusławowo, które później połączyło się z Bojanowem. Prosiłbym o poprawienie tej kwestii.
        Wspieraj swój Browar! I Ty możesz zostać PREMIEREM!
        "do ciężkiej pracy jestem za lekki,
        do lekkiej pracy jestem za ciężki"

        Comment

        • żąleną
          D(r)u(c)h nieuchwytny
          • 2002.01
          • 13239

          #34
          director napisał(a)
          Browar wznawia produkcję słodu metoda klepiskowa z powodów podtrzymania tradycyjnej metody warzenia piwa.
          I bardzo pozytywnie. Czy stosujecie może jeszcze jakieś inne tradycyjne metody?

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            🥛🥛🥛🥛🥛
            • 2001.02
            • 23858

            #35
            no niestety w przypadku butelkowego to istna ruletka, co można było z dobitnością stwierdzić w Jezierzanach.

            swiezego beczkowego nie mialem okazji pic jeszcze.
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • rychur
              Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
              • 2002.12
              • 151

              #36
              Z przykrością stwierdzam, że do "pierwowzoru" czyli wyrobu firmy ITALPOL wiele Wam brakuje
              Może zaciekawi Was, że prawowici właściciele "Pierwszego Czeskiego Browaru w Polsce" produkują teraz swoje piwo w pobliskiej Górze, ok 20km od Bojanowa. A mnie zastanawia, że nowi właściciele Bojanowskiego browaru nie mogą wymyślić i wdrożyć swojej marki, przywłaszczając sobie prawa do Szwejka. Wszystkich zainteresowanych informuję ,że można porównać "prawdziwego Szwejka" ze "Szwejką"(tak to się chyba odmienia) z Bojanowa, choćby w Lesznie, jeśli nie w samym Bojanowie. Nawiasem mówiąc szkoda, że bojanowski browar o chwalebnej tradycji trafił na nie uczciwych właścicieli. A klepiskowa słodownia w takim browarze to samobójstwo. Piwo na rzekomo czeskim słodzie (skądinąd uważanym za najlepszy) jest raczej słabe, a co dopiero na słodzie, który z założenia jest słabszy, mniej wyrównany itp. Doliczyć do tego kłopoty ze znalezieniem odpowiednich odmian jęczmienia, ( bo są kłopoty-szczególnie z wyrównaniem jego jakości wynikające z braku ujednolicenia warunków agrotechnicznych). A Strzegom tak blisko

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                🥛🥛🥛🥛🥛
                • 2001.02
                • 23858

                #37
                czyżby Górzanin?
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • rychur
                  Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                  • 2002.12
                  • 151

                  #38
                  Profil wyjaśnia trochę.

                  Comment

                  • director
                    Gość
                    • 2002.08
                    • 22

                    #39
                    piwo produkowane w Browarze w Bojanowie pod nadzorem czeskiego piwowara Otta Dworskiego nie zmieniło swojej receptury ani jakości,jest produkowane z najlepszego czeskiego słodu.Firma Italpol nadal ma siedzibe w Browarze w Bojanowie chociaż zrezygnowała z produkcji piwa w ogole z powodu ogromnego zadluzenia i braku koncesji na produkcję piwa.Prezes Italpolu Jędrzejewski założył nowa spółkę o nazwie PIerwszy Czeski Browar w Górze śląskiej sp z oo.Browar w Gorze produkuje piwo KWARTA.To Piwo próbuje sprzedawać pod nazwą Szwjk,zreszta z bardzo mizernym skutkiem.Piwo z Browaru w Bojanowie dobrego wojaka szwejka jest sprzedawane coraz lepiej na terenie wojewodztwa dolnośląskiego wielkopolskiego i łódzkiego i cieszy sie wielkim uznaniem smakoszów piwa.Piwo Szwejk-KWARTA z Góry praktycznie nie istnieje w Handlu.\

                    Comment

                    • becik
                      Generał Wszelkich Fermentacji
                      🍼🍼
                      • 2002.07
                      • 14999

                      #40
                      no i teraz wszystko jasne, Góra robi jeden gatunek piwa Kwarta, a sprzedaje je pod innym szyldem, spotkałem się z bojanowskimi etykietami Szwejk na których korektorem zamazywano nazwę Bojanowo i były one stosowane w Górze, klarowna sprawa
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • rychur
                        Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                        • 2002.12
                        • 151

                        #41
                        piwo produkowane w Browarze w Bojanowie pod nadzorem czeskiego piwowara Otta Dworskiego nie zmieniło swojej receptury ani jakości,jest produkowane z najlepszego czeskiego słodu
                        Może receptury, ale co do jakości to można dyskutować

                        Browar w Gorze produkuje piwo KWARTA.To Piwo próbuje sprzedawać pod nazwą Szwjk,zreszta z bardzo mizernym skutkiem.Piwo z Browaru w Bojanowie dobrego wojaka szwejka jest sprzedawane coraz lepiej na terenie wojewodztwa dolnośląskiego wielkopolskiego i łódzkiego i cieszy sie wielkim uznaniem smakoszów piwa.Piwo Szwejk-KWARTA z Góry praktycznie nie istnieje w Handlu.\
                        Idąc tym tokiem to bojanowski browar warzy Bojara, pod nazwą Szwejk. To bardzo ciekawe! Wyraźnie może wywiązać się z tego ciekawa dyskusja. Jak rozumiem Director ma wiele wspólnego z Florą (nowym właścicielem Bojanowa). Wiem na pewno,że na rynku Szwejk górowski istnieje. Należy jednak zauwarzyć,że produkowany jest w minibrowarze, o zdecydowanie mniejszych zdolnościach produkcyjnych, zadowala się rynkiem lokalnym, wysyła do Wrocławia, Polkowic, Leszna itp. Nawet na Chojniku piłem. Poza tym ma się świetnie.
                        sprzedaje je pod innym szyldem, spotkałem się z bojanowskimi etykietami Szwejk na których korektorem zamazywano nazwę Bojanowo i były one stosowane w Górze, klarowna sprawa
                        Będąc jeszcze w Bojanowie wydrukowali tego mnóstwo, postępowanie takie jest nie tylko ekonomiczne ale jakże ekologiczne.
                        Pozdrawiam, prosząc pana directora, by nie przytaczał nazwisk ludzi, których nie pytano o pozwolenie, by wspominano o nich na forum, kimkolwiek są i jak bardzo by ich Pan nie lubił.

                        Pozdrawiam

                        Comment

                        • żąleną
                          D(r)u(c)h nieuchwytny
                          • 2002.01
                          • 13239

                          #42
                          rychur napisał(a)
                          Pozdrawiam, prosząc pana directora, by nie przytaczał nazwisk ludzi, których nie pytano o pozwolenie, by wspominano o nich na forum, kimkolwiek są i jak bardzo by ich Pan nie lubił.
                          Przepraszam, że się wtrącę, ale prezes firmy jest w pewnym sensie osobą publiczną i chyba można go wymieniać z nazwiska.

                          A piwo (czy raczej piwa) to już sobie sami ocenimy.

                          Comment

                          • rychur
                            Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                            • 2002.12
                            • 151

                            #43
                            Przepraszam, że się wtrącę, ale prezes firmy jest w pewnym sensie osobą publiczną i chyba można go wymieniać z nazwiska.
                            Może racja, przepraszam. Ale myślę,że teraz powinna wypowiedzieć się wymieniona osoba aby ustosunkować się do tych( w pewnym sensie) zarzutów. Przypuszczam, że nawet nie wie o istnieniu Forum. A to jest chyba trochę nie w porządku, szczególnie jeśli chodzi jak widać o konkurentów.
                            A piwo to koniecznie oceńmy sami. Ja już wybrałem. Szwejk Góra.

                            Comment

                            • director
                              Gość
                              • 2002.08
                              • 22

                              #44
                              pan prezes Jędrzejewski opuszczając browar w Bojanowie ścigany przez konornikow skarbowych(z racji niezapłaconych podatków)przywłaszczył sobie sporo kegów z browaru w Bojanowie do których leje piwo z browaru w Gorze Ślaskie i sprzedaje jako piwo Szwejk.Prokuratura w Głogowie (sygn akt.3Ds.1232/02)przesłała juz akt oskarżenia przeciwko M.Jędrzejewskiemu o popełnienie przestępstwa z art 284par.2kk w zw. z art12kk.)Piwo Szwejk jest i było związane z Browarem w Bojanowie(technologia piwowar Ota Dworski,urządzenia,pracownicy itd.)Browar Górze produkował piwo Kwarta.Obecna zmiana nazwy piwa z Kwarta na Szwejk jest typową nieuczciwą konkurencją.

                              Comment

                              • maryhh
                                Major Piwnych Rewolucji
                                • 2001.02
                                • 1895

                                #45
                                z moich informacji wynika, że pan Dworski nie przebywa już w Bojanowie od bardzo długiego czasu
                                Last edited by maryhh; 06-01-2003, 15:08.
                                Wspieraj swój Browar! I Ty możesz zostać PREMIEREM!
                                "do ciężkiej pracy jestem za lekki,
                                do lekkiej pracy jestem za ciężki"

                                Comment

                                Przetwarzanie...