Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak otworzyć Mini Browar?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Glint
    Junior
    • 12-2010
    • 3

    Korzystałem z googli i oczywiście znalazłem odnośniki do forum. Jednak sporo wypowiedzi jest z okresu 2003/4 roku. Sądzę, że od tamtego momentu wiele się zmieniło.
    Jeżeli mogę prosić o podesłanie linka to od razu zabieram się za czytanie i nie zadaje więcej pytań, a moderatora proszę o usunięcie tematu.

    Comment

    • Seta
      Piję piwo
      • 10-2002
      • 6964

      A tak z ciekawości - jakie masz maksymalne możliwości finansowe? Masz lokal?
      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

      Comment

      • jacer
        Senior
        • 03-2006
        • 9875

        Nic się nie zmieniło i przez najlbiższe 10 lat nic sie nie zmieni.
        Milicki Browar Rynkowy
        Grupa STYRIAN

        (1+sqrt5)/2
        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
        No Hops, no Glory :)

        Comment

        • lisiewski
          Senior
          • 12-2009
          • 459

          Co się zaś tyczy zakładanie i prowadzenie działalności gospodarczej... to jednak są podstawy (uczyli tego w LO). Jednak chętnie pomogę swoją wiedzą, również tajemną

          Comment

          • jacer
            Senior
            • 03-2006
            • 9875

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
            Ktoś rzucił hasło, że w Czechach jest prościej. Minął miesiąc od w/w postu i cisza. Może ktoś z browar.biz wie jakie tam są formalności?
            ooo, psiejsko czarodziejsko połączyły się wątki. Coś już wiemy po ostatniej wyprawie.

            a więc tak, idziesz na złom, zbierasz potrzebne części, spawasz to sobie i już. Zgłaszasz, że zaczynasz warzyć piwo i do dzieła. Nie ma żadnych celników, urzędu miar, zgłaszania receptur itd. Co jakiś czas przychodzą smutni panowie i sprawdzaja czy nie sprzedajesz kwaśnego piwa. Tyle się dowiedzieliśmy od piwowara z Konićka. Bardzo był zdziwiony, że u nas jest taka biurokracja.
            Milicki Browar Rynkowy
            Grupa STYRIAN

            (1+sqrt5)/2
            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
            No Hops, no Glory :)

            Comment

            • Glint
              Junior
              • 12-2010
              • 3

              jacer: bardzo dziękuję za Twoją podpowiedź i sugestie, z pewnością z niej skorzystam.

              Comment

              • jacer
                Senior
                • 03-2006
                • 9875

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Glint Wyświetlenie odpowiedzi
                jacer: bardzo dziękuję za Twoją podpowiedź i sugestie, z pewnością z niej skorzystam.
                Tylko, że musisz się najpierw wyprowadzić do Czech albo Holandii.
                Milicki Browar Rynkowy
                Grupa STYRIAN

                (1+sqrt5)/2
                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                No Hops, no Glory :)

                Comment

                • jacer
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 9875

                  Wykupiłem sobie w Rzepie możliwośc czytania działu Plus-Minus z okazji wywiadu z Waldemarem Łysiakiem i znalazłem taki wywiad z Nelli Rokitą. Jak ktoś ma jeszcze niadzieję, że nasi posłowie coś zmienią w kwestii ułatwienia zakładania minibrowarów to polecam przeczytanie tego:

                  Bo w Sejmie nie jest pani znana z projektów ustaw, ale z gagów, żartów i skrzydlatych słów.

                  To proszę, porozmawiajmy o ustawach! Ogromna większość polityków zajmująca się ustawami trafiającymi do Sejmu nie wie, o czym mówi. Ja przepraszam, ale każdego porównuję do mojego męża, a jak Janek brał się za ustawę, to widziałam tę pracę. On się na tym znał, on o tym czytał, on rozumiał, co się pisze – to był najwyższy standard.

                  Ktoś mu teraz dorównuje?

                  Nikt, łącznie ze mną.

                  Z faktu, że nikt nie jest drugim Janem Rokitą, do sejmowego nicnierobienia droga daleka.

                  Na poziomie komisji często pracujemy nad sensownymi ustawami. Aż do momentu, kiedy wkracza wielka polityka i wszystko przewraca. Ja akceptuję to, że Sejm jest miejscem uprawiania wielkiej polityki, że system polityczny tak jest zbudowany, ale kiedy widzę, że nawet najbardziej oczywiste sprawy są podporządkowane grze politycznej, to kapituluję. I niech pan ode mnie nie wymaga, bym aktywnie to wspierała.

                  Pani małe zaangażowanie wynika z rozczarowania?

                  Tak, jestem rozczarowana tą mizerną polityką, jaką uprawiamy od lat.


                  Jest jeszcze kilka cymesików o dziennikarzach a bardziej o ich nieuctwie. Linka nie daje, bo nie będzie działać.
                  Milicki Browar Rynkowy
                  Grupa STYRIAN

                  (1+sqrt5)/2
                  "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                  "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                  No Hops, no Glory :)

                  Comment

                  • minibrowary
                    Junior
                    • 05-2011
                    • 28

                    Niestety kilkaset tyś to minimum

                    Comment

                    • darko
                      Senior
                      • 06-2003
                      • 2078

                      Chyba nie.

                      Comment

                      • kwl
                        Member
                        • 08-2009
                        • 53

                        a ile?

                        Comment

                        • hasintus
                          Senior
                          • 07-2006
                          • 850

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kwl Wyświetlenie odpowiedzi
                          a ile?
                          Przynajmniej 1899 postów na forum

                          Comment

                          • e-prezes
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 19167

                            Na piwo.org zamieściłęm pewien poradnik dt. tej części uruchomienia browaru związnego ze Służbą Celną, hasintus... możesz mi powiedzieć na ile te informacje są rzeczowe i przydatne w przypadku waszego projektu?

                            Comment

                            • Micho441
                              • 04-2008
                              • 812

                              Jeśli chcesz otworzyć browar to poczytaj sobie historię znanych browarów. A zaczynają się wszystkie jednakowo:ukończyć minimum dwuletnią szkołę piwowarów najczęściej w Niemczech lub Belgii a nastepnie pięć czy sześć lat nabywał wiedzę pracując w browarach(bynajmniej nie w białej koszuli za biurkiem)Po tym czasie wracał do rodzinnych stron i otwierał browar.Od znajomości przepisów są odpowiednie Urzędy i tam Ci dokładnie powiedzą jakie formalności trzeba deopełnić. Ale pierwszy krok to wiedza piwowarska.Chyba że masz spore zasoby finansowe i najmiesz zawodowego piwowara a rozliczanie firmy zlecisz odpowiedniemu ksiegowemu.

                              Comment

                              • jacer
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 9875

                                buehehehe
                                Milicki Browar Rynkowy
                                Grupa STYRIAN

                                (1+sqrt5)/2
                                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                                No Hops, no Glory :)

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎