Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Prywatny browar w Radomiu

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sopista
    Senior
    • 01-2003
    • 1747

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia
    Ja najświeższych informacji nie posiadam, ale jakiś niecały rok temu pisałam do nich maila, że chcialabym odwiedzić browr z okazji wizyty w Radomiu, to do tej pory nie dostałam odpowiedzi.
    Ja też pisałem kilka razy. Bez rezultatu. Rozmawiałem pootem z gościem na giełdzie w Radomiu. Wygląda na to, że to jeszcze nieprędko. A ogólne zdanie wyraził Darek99 kilka postów wyżej.

    Comment

    • Maggyk
      Szara Adminiscjencja
      • 05-2004
      • 5615

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dreamer
      ... Maila wysłałem (na stronie brak nr tel.)...
      Znalazłam nr telefonu do sklepu (zresztą adres ten sam co browaru).
      Dionizos I. Sklep monopolowy
      tel. 0 48 331 13 78
      26-600 Radom, Limanowskiego 71
      pow.m. Radom, woj.mazowieckie
      godziny otwarcia: poniedziałek - piątek: 8-24; sobota: 8-24
      Last edited by Maggyk; 31-01-2006, 12:08.
      Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
      Piwo domowe -
      Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

      Reklama w BROWARZE
      PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

      Comment

      • joelka
        Senior
        • 03-2005
        • 817

        #18
        Stronka przyjemna dla oka i jakieś pocieszenie daje, że komuś udaje się promować na rynku mimo, że nie ma pozwolenia na sprzedaż. Nie wiem po co tu się czepiać, że ktoś realizuje swoje pomysły na warzenie. Prócz historyji browaru zamkowego, której autentyczności nie jestem w stanie sprawdzić to wszystko inne jest jasne:

        "W produkcji pomaga nam Browar Jabłonowo.
        Browar Zamkowy w Radomiu jest prywatnym
        małym browarem produkującym piwo tylko
        na własny użytek!
        TEGO PIWA NIE KUPISZ!"

        Zwiedzić pewnie tez nie... szkoda.

        Może jak wymyślę nazwę dla mojego minibrowaru to popracuję nad stronką. Tak na zaś

        Comment

        • Dreamer
          Senior
          • 05-2003
          • 1576

          #19
          Pozwoliłem sobie zatem zadzwonić do sklepu Dionizos.
          Sympatyczna pani ze sklepu poinformowała mnie, że piwa kupić nie można bowiem.... to jej brat warzy sobie to piwo w domu i ewentualnie rozdaje znajomym i stałym klientom
          W sumie wszystko się wyjaśniło, choć nie ukrywam, strona browaru i jego opis na stronie pozwala sądzić o większym rozmachu tej działalności.
          A może tak właśnie trzeba redagować strony swoich browarów domowych?
          Blog: Piwna Brytania

          Comment

          • slawekkazek
            Senior
            • 01-2003
            • 544

            #20
            Pozwoliłem sobie zatem zadzwonić do sklepu Dionizos.
            Sympatyczna pani ze sklepu poinformowała mnie, że piwa kupić nie można bowiem.... to jej brat warzy sobie to piwo w domu i ewentualnie rozdaje znajomym i stałym klientom
            A cóż miała odpowiedzieć ? Gdybyś usłyszał, że piwo można kupić, wkrótce o Panu z Radomia usłyszelibyśmy w kronice kryminalnej. Oficjalnie takie piwo można rozdawać znajomym i stałym klientom. Nieznajomy może być ze skarbówki.

            Comment

            • Krzysztof
              Senior
              • 04-2001
              • 1689

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slawekkazek
              A cóż miała odpowiedzieć ? Gdybyś usłyszał, że piwo można kupić, wkrótce o Panu z Radomia usłyszelibyśmy w kronice kryminalnej. Oficjalnie takie piwo można rozdawać znajomym i stałym klientom. Nieznajomy może być ze skarbówki.
              Nie wiem czy dobrze pamietam ale w Ustawie o podatku akcyzowym jest napisane: "na własne potrzeby". Można więc pomysleć ze jeżeli ktoś rozdaje to co mu zbywa i w tym wypadku nie jest to juz na własne potrzeby.
              Mam jednak nadzieję że urzednicy nie bedą wnikliwie analizować zapisów ustawy...
              Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
              www.twojmalybrowar.pl

              Comment

              • Czapayew
                Senior
                • 10-2002
                • 1966

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysztof
                Nie wiem czy dobrze pamietam ale w Ustawie o podatku akcyzowym jest napisane: "na własne potrzeby". Można więc pomysleć ze jeżeli ktoś rozdaje to co mu zbywa i w tym wypadku nie jest to juz na własne potrzeby.
                Mam jednak nadzieję że urzednicy nie bedą wnikliwie analizować zapisów ustawy...
                No tak, ale rozdawanie nie wiąże się z osiąganiem zysku ekonomicznego, więc od czego liczyć akcyzę ? Jeżeli już wogóle, to można by także liczyć podatek od darowizn.
                "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                www.zamkoszlaki.com
                www.piwnekapsle.net

                Comment

                • Kemp
                  Senior
                  • 03-2002
                  • 357

                  #23
                  Oglądając zdjęcia na stronie tego "browaru" usmiałem się po same pachy . Prezentowane naczynia fermentacyjne na moje oko pozwalają na odfermentowanie i wyleżakowanie conajmniej 1000 hl piwa w roku. Ten "browar" z technologicznego punktu widzenia to jedna wielka lipa. Według mnie ma to służyć tylko i wyłącznie reklamie sklepu z alkoholem.
                  Kemp

                  Comment

                  • Kemp
                    Senior
                    • 03-2002
                    • 357

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Czapayew
                    No tak, ale rozdawanie nie wiąże się z osiąganiem zysku ekonomicznego, więc od czego liczyć akcyzę ? Jeżeli już wogóle, to można by także liczyć podatek od darowizn.
                    Zgodnie z przepisami piwo wydawane na cele reklamowe, marketingowe, badania laboratoryjne są ewidencjonowane i nalicza się od tego podatek akcyzowy. W związku z tym piwo rozdawane znajomym również powinno być objęte akcyzą. Tak jest w przypadku warzenia piwa w składach podatkowych - czyli browarach.
                    Kemp

                    Comment

                    • Rolek
                      Senior
                      • 08-2001
                      • 1038

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Czapayew
                      No tak, ale rozdawanie nie wiąże się z osiąganiem zysku ekonomicznego, więc od czego liczyć akcyzę ? Jeżeli już wogóle, to można by także liczyć podatek od darowizn.
                      Akcyza ma się nijak do zysku. Liczy się ją od ilości wyprodukowanego piwa i jego ekstraktu.

                      Comment

                      • browarradom
                        Junior
                        • 09-2005
                        • 13

                        #26
                        Witam!
                        Na zakończenie, szanowni Państwo zapraszam do Browaru Zamkowego w Radomiu. Faktycznie jesteśmy najmniejsi w Stowarzyszeniu Regionalnych Browarów Polskich, obecnie warzymy 10 hl, ale tylko dlatego, że piwo jest rozdawane w naszym sklepie za darmo. Powiększenie nawet 100 razy produkcji to nie problem, tylko po co? Sprzedać nawet przy powiększonej produkcji nie mogę - przepisy. Urządzenia nie są modelami - są zmniejszone, ale profesjonalne, tak jak cała technologia. Historia nie jest dosztukowana, mam świetny kontakt z panem Saskim i mam jego przyzwolenie i trzeba znać trochę Radom, żeby zrozumieć co ja robię. Browar nie jest domowy, ma odrębne pomieszczenia.można zwiedzać. Nie jestem piwowarem domowym, nie trzymam piwa w szafie, nie studzę w wannie - można sprawdzić. Co do poczty, to odbieram masę listów o prezenty. Mamy małe ilości reklamówek, ale na normalne listy odpowiadamy. Co do Darka 99 nie wiem o kogo chodzi, ale po tym, jak warszawski "kolekcjoner" mnie oszukał nie mam dobrego zdania o nich i faktycznie nie są mile widziani. Nie zależy mi na medialnym rozgłosie, choć miło jak o Radomiu pisze ktoś pozytywnie. Od dawna nie byliśmy w mediach a browar podwoił produkcję, ma plantacje chmielu (małą oczywiście) - normalnie dziwne. Zatem zapraszam, krytyka jest nam potrzebna, bo poprawiamy wtedy to co jest krytykowane, ale nikt nie lubi jak ktoś to robi nie widząc omawianego projektu
                        Jarosław Kołsut
                        Browar Zamkowy w Radomiu

                        Comment

                        • Krzysztof
                          Senior
                          • 04-2001
                          • 1689

                          #27
                          Tak się zastanawiam: może w Radomiu jest potrzeba uruchomienia browaru restauracyjnego?
                          Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                          www.twojmalybrowar.pl

                          Comment

                          • Marusia
                            Senior
                            • 02-2001
                            • 20211

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika browarradom
                            Witam!
                            Na zakończenie, szanowni Państwo zapraszam do Browaru Zamkowego w Radomiu.
                            Hm. A dlaczego na zakończenie?

                            Czy mam rozumieć, że teraz już odpowiadacie na maile i będzie można się umówić?

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika browarradom
                            Browar nie jest domowy, ma odrębne pomieszczenia.można zwiedzać. Nie jestem piwowarem domowym, nie trzymam piwa w szafie, nie studzę w wannie - można sprawdzić.
                            Nie jesteś jedyny, na forum jest pare, a może nawet więcej, osób, które też mają sprzęt w zasadzie zupełnie profesjonalny, mają osobne pomieszczenia na swój browar, do chłodzenia uzywa się chłodnicy najczęściej, a w szafie to raczej żaden z piwowarów piwa nie trzyma, tylko w piwnicy. Piwowarstwo domowe nie oznacza warzenia w domu sensu stricte, tylko warzenia na własne (i znajomych) potrzeby, bez mozżiwości sprzedaży. Więc nie ma się tu od czego odżegnywać. Szkoda, że tak późno trafiłeś na naszą stronkę, warto poczytać i pooglądać inne niż swój browary, szczerze zachęcam, bo odnoszę wrażenie, że raczej słabo się orientujesz w tym jak piwowarstwo amatorskie poszło do przodu w ciagu ostatnich paru lat
                            www.warsztatpiwowarski.pl
                            www.festiwaldobregopiwa.pl

                            www.wrowar.com.pl



                            Comment

                            • e-prezes
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 19167

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysztof
                              Tak się zastanawiam: może w Radomiu jest potrzeba uruchomienia browaru restauracyjnego?
                              No tak! Znowu w pasie centralnym Polski, a może by tak coś na północy? O małopolsce już nie mówię, bo coś niby dojrzewa.

                              Comment

                              • kiszot
                                Senior
                                • 08-2001
                                • 8081

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika browarradom
                                Witam!
                                Browar nie jest domowy, ma odrębne pomieszczenia.można zwiedzać. Nie jestem piwowarem domowym, nie trzymam piwa w szafie, nie studzę w wannie - można sprawdzić.
                                Tak się zastanawiam kogo chciałeś obrazić?
                                Tak,jestes przermysłowym piwowarem,tylko po co się tak tłumaczysz?
                                Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                                1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                                Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                                Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                                So von Natur, Natur in alter Weise,
                                Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                                Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎