Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przeterminowane piwo

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Marusia
    Senior
    • 02-2001
    • 20211

    #16
    Nie raz, nie dwa juz piłam przeterminowane piwa. Jesli chodzi o produkcyjniaki, to jeśli jest mętna zawartość butelki - to juz skwaśniałe. Jesli nie - z reguły zdatne normalnie do spozycia. Porterka skwaśniałego jeszcze nie udało mi się trafić - duzo ekstraktu konserwuje.
    A nawet jeśli piłam skwaśniałe piwo - a piłam - to nie zaszkodziło, wiec bez obaw, koledzy eksperymentatorzy
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



    Comment

    • And69
      Senior
      • 06-2002
      • 1487

      #17
      Pewnie 90% z nas piła takie piwa , lecz jeśli idzie się do sklepu po piwo a dostaje się coś przeterminowanego to można się mocno wk... .

      W swojej pracy zawodowej nie raz się kłuciłem ze sprzedawcami na ten temat , nie raz ja coś zdejmowałem z półki by na drugi dzień zobaczyć ten sam towar na tej samej półce . Na pytanie czemu wystawiaja przeterminowany towar słyszałem tekst przecież i tak się to sprzeda .

      Comment

      • darek99
        Senior
        • 04-2002
        • 2147

        #18
        Marusia napisał(a)

        A nawet jeśli piłam skwaśniałe piwo - a piłam - to nie zaszkodziło, wiec bez obaw, koledzy eksperymentatorzy
        Też miałem okazję pić kwaśne piwo i mile to wspominam, było to w Wągrowcu w roku 1987, a piwo pochodziło z browaru w Bielsku Białej, były to jeszcze lata pustych półek, byłem tam ze znajomymi na wakacjach, przez cały pobyt nie trzeźwiałem, wspomniane piwo kupiliśmy aby podleczyć kaca, były to czasy kiedy młodzież miała pieniądze, nie tak jak teraz, więc kupiliśmy dwie skrzynki, dopiero w domu okazało się że piwo jest z niespodzianką, w butelkach na dnie pływały "żabki", ale nas to nie przeraziło, przed spożyciem trzeba było tylko przepuścić piwo przez ścierkę i problem z głowy, a dlaczego mile to wspominam? Może dlatego że wtedy miałem 19 lat i taka bzdura jak kwaśne nie przeszkadzało w dobrej zabawie
        W tym Wągrowcu miałem jeszcze kilka innych przygód związanych z piwem, ale o tym może przy okazji spotkania opowiem , za dużo trzeba klikać.
        Czymże jesteś śmierci ! Gdzie jest twój oścień?
        Skoro my istniejemy, śmierć jest nieobecna,
        skoro tylko śmierć się pojawi nas już nie ma.
        Epikur z Samos.

        Comment

        • marcopolok
          Senior
          • 10-2001
          • 2334

          #19
          Z tego co się dowiedziałem to porter z powodzeniem wytrzymuje kilka lat oczywiście przy odpowiednim przechowywaniu. Co ważne z podobno olbrzymią korzyścią dla smaku. Piszę podobno bo jeszcze nie przechowywałem porterka dłużej niż kilka dni.

          Co zaś się tyczy dat na butelkach. Nigdy nie zwracałem uwagi na termin przydatności do czasu aż wyplułem ulubione Brackie. i wiecie co było dwa dni po terminie niby bez senu a jednak.
          bez brody...

          Comment

          • kamyczek77
            Senior
            • 09-2001
            • 458

            #20
            A pamiętają jeszcze niektórzy forumowicze smak "czerwonego" Szwejka,przywiezionego na Zlot Browaru?Też był paskudny,kwaśny jakiś.
            Od piwa z puchy bolą nas brzuchy!!!

            Comment

            • szarpik
              Senior
              • 02-2002
              • 676

              #21
              Od jakiegoś miesiąca obserwuje na półce w pobliskim hipermarkecie strzelca z datą ważności 24.01 .2003 , nikt nie raczy go wycofać , a nawet przecenic
              WWW.EKSTRAKLASA.NET

              Comment

              • Pucak
                Senior
                • 12-2002
                • 242

                #22
                Najgorsze z ta przecena....
                Moze bys pogadal z kierownikiem

                Comment

                • szarpik
                  Senior
                  • 02-2002
                  • 676

                  #23
                  Kiedyś w tym markecie była zasada , jesli znajdzie sie cos przeterminowanego , można wziąc za darmo ,ale nowy własciciel i nowe prawa
                  WWW.EKSTRAKLASA.NET

                  Comment

                  • robox
                    = kapslarz =
                    • 11-2002
                    • 8188

                    #24
                    szarpik napisał(a)
                    Od jakiegoś miesiąca obserwuje na półce w pobliskim hipermarkecie strzelca z datą ważności 24.01 .2003 , nikt nie raczy go wycofać , a nawet przecenic
                    Będąc dzisiaj w Tesco zauważyłem EB pilsa z datą 21.01.2003, rozmieszczonego na trzech regałach. Świeższych nie znalazłem.
                    Czyżby to naprawdę zmierzch tego piwa?

                    Comment

                    • And69
                      Senior
                      • 06-2002
                      • 1487

                      #25
                      szarpik napisał(a)
                      Kiedyś w tym markecie była zasada , jesli znajdzie sie cos przeterminowanego , można wziąc za darmo ,ale nowy własciciel i nowe prawa
                      W kilku hipermarketach była zasada że jak znajdziesz coś przeterminowanego dostajesz taką samą rzecz dobrą + równowartość w gotówce .

                      Comment

                      • cielak
                        Senior
                        • 03-2004
                        • 2890

                        #26
                        Ostatnio piłem volta w but. z datą przydatności 10.2003! Jakoś żyję i nic mi po nim nie było, a smak taki jak normalnie (nie dobry, kwaśny)
                        Last edited by cielak; 29-07-2004, 22:58.
                        zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

                        Comment

                        • peter007
                          Senior
                          • 06-2004
                          • 2820

                          #27
                          Nawet jeśli wypiłem takie piwo to nic mi o tym nie wiadomo. Ale nie pamiętam, żebym miał jakieś problemy zdrowotne (nie licząc bólu głowy) po wypiciu piwa.
                          Jeśli ci się wydaje, że mnie rozumiesz to masz racje - wydaje ci się

                          Comment

                          • Twilight_Alehouse
                            Chmielowisko.pl
                            • 06-2004
                            • 6310

                            #28
                            cielak napisał(a)
                            Ostatnio piłem volta w but. z datą przydatności 10.2003! Jakoś żyję i nic mi po nim nie było, a smak taki jak normalnie (nie dobry, kwaśny)
                            Ojoj, biedaku, ktoś Cię torturował i kazał to wypić?

                            Comment

                            • dziku
                              Senior
                              • 12-2002
                              • 1992

                              #29
                              Kiedyś na początku urlopu, będąc w Czarnkowie kupiłem zapas "Noteckiego" z zamiarem dowiezienia na imprezkę w Łodzi sporej jego części. Aby się nie "upszeniczniło" woziłem je po kraju "od lodówki do lodówki" dowiozłem ponad tydzień po dacie ważności, ale było klarowne i pyszne jak zawsze. Teraz już tak nie robię. Staram się wracać przez Czarnków i mam w domu "Noteckie" dzień po dacie... produkcji.
                              Dziku


                              Comment

                              • lzkamil
                                kierowca bombowca
                                • 01-2003
                                • 3611

                                #30
                                Bracie pamietasz Station Portera ? Jakos nic nie stracil na smaku chociaz spedzil prawie 2 tygodnie na poludniu Francji w pamietnej zeszlorocznej fali upalow, z czego 1 dzien w czasie jazdy z temp. na zewnatrz chyba 42 stopnie a w srodku samochodu pewnie kolo 60... Pare innych piw z tamtego transportu tez jakos przezylo. Dobre piwo duzo wytrzyma
                                Last edited by lzkamil; 29-07-2004, 23:21.
                                Lepszy jabol pod okapem
                                niż GŻ, CP i KP !


                                Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                                Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                                Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎