Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Polskie Browary - stan faktyczny

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • abernacka
    Senior
    • 12-2003
    • 10837

    Polskie Browary - stan faktyczny

    Każdy, kto choć trochę interesuje się polskim przemysłowym piwowarstwem, z dużym zainteresowaniem czyta każdą wiadomość dotyczącą nowych, piwnych inicjatyw w naszym kraju. A takich na całe szczęście nie brakuje. W tym samym czasie jednak zapominamy o browarach, które już od jakiegoś czasu z nami są lub co gorsza, były.
    Zdarzenia z dwóch ostatnich lat jakie miały lub mają niestety cały czas miejsce, mocno oddziałują na działalność naszych rodzimych browarów. Kilka z nich nieprzetrwały tej zawieruchy. Jedne pięknie się ze swoimi klientami pożegnały, m.in. Psotnik, Świebodzin czy pośrednio Stacja Małomice, a inne nie. No właśnie?! Czy są w ogóle takie? A może inaczej, czy ktoś z Was ma wiedze o bieżącej działalności browarów:
    BeerLab
    Zbrozło
    Browar Grodecki
    Browar Aleksandria
    Browars (Limanowa)
    Browar Sądecki
    Extract (Kraków)
    Trzech Braci
    Browar Pukal (Kraków)
    Browar Sądkowa (Jasło)
    Browar Czarter
    Browarnia Muczne
    Browar Zodiak

    Browar Piekarnia Piwa, tutaj kilka źródeł wskazuje na martwy już byt .


    Piwna turystyka według abernackiego
  • pebejot
    Senior
    • 01-2010
    • 1415

    #2
    A ten Baar a boo (czy jakiś tak) w Lublinie?
    drąże temat od dłuższego czasu i nie wiem

    Comment


    • abernacka
      abernacka commented
      Editing a comment
      Nie mam powodu nie wierzyć Becikowi
  • Petrus
    Senior
    • 10-2002
    • 381

    #3
    Z BeerLaba mam etykietę z Dzikiego Wschodu z datą 14.07.2022 to chyba dalej działają.

    Comment


    • abernacka
      abernacka commented
      Editing a comment
      Czyli nadal nic nie wiadomo Wypust z przełomu roku.
  • abernacka
    Senior
    • 12-2003
    • 10837

    #4
    Z grupy Jepiwka otrzymałem potwierdzenie o bieżącym funkcjonowaniu browarów Zbrozło, Browars, Aleksandria, Sądecki, Extrakt, Trzech Braci.
    Nadal niepokojąca cisza panuje na temat browarów: BeerLab, Grodecki, Sądkowa, Czarter i Zodiak.

    Tam również przeczytałem niepokojące newsy dot. Browaru Pukal i Browarnia Muczne. Ktoś, coś?
    Last edited by abernacka; 25-06-2022, 13:55.
    Piwna turystyka według abernackiego

    Comment


    • e-prezes
      e-prezes commented
      Editing a comment
      To Jepiwka jest teraz wyrocznią?
  • abernacka
    Senior
    • 12-2003
    • 10837

    #5
    Z Pukalem się wyjaśniło. Sprzęt jest w trakcie przeprowadzki w nowe miejsce. Z pewnością trochę to potrwa zanim napijemy się ponownie piwa od Pukala.
    Piwna turystyka według abernackiego

    Comment

    • abernacka
      Senior
      • 12-2003
      • 10837

      #6
      Kolejne dobre newsy. Czarter, poszedł drogą Ediego i obskakuje lokalne festyny a Beerlab działa dla kontraktów.
      Piwna turystyka według abernackiego

      Comment

      • abernacka
        Senior
        • 12-2003
        • 10837

        #7
        Ponownie sobie odpowiem
        Zodiak warzy, a raczej kontraktowcy tam zadomowieni. Ostatnio warzył tam Olimp.
        Podobnie ma się sprawa z BeerLabem,
        Okazuje się , że Mucznym nadal warzą, przynajmniej tak informują swoich klientów.

        Pozostała otwarta kwestia Sądkowej i Grodeckiego.
        Piwna turystyka według abernackiego

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #8
          BeerLab odwiedziłem 2 miesiące temu, na miejscu zakupiłem karton ich piwek, więc działają, robią swoje (Piaseczyńskie) jak i kontrakty, Kontrakty z BeerLab są nawet w sklepie koło mnie. W Muczne byłem w zeszłym roku, oczywiście, piwo było, mówili, ze to ich ale wiem że jeden mały browar warzy dla nich piwa. Nie mogę powiedzieć, który gdyż prosili aby tej informacji nikomu nie udzielał (info z browaru, którzy robi dla nich te piwa, jak kogoś to interesuje to zapraszam na priv na FB, tu bywam sporadycznie)
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • anteks
            maruda
            • 08-2003
            • 10738

            #9
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
            Ponownie sobie odpowiem
            Zodiak warzy, a raczej kontraktowcy tam zadomowieni. Ostatnio warzył tam Olimp.
            A ja ostatnio słyszałem że Zodiak tylko sporadycznie odpala warzelnie dla swoich mózgotrzepów dla lokalsów

            Mniej książków więcej piwa

            Comment

            • abernacka
              Senior
              • 12-2003
              • 10837

              #10
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
              A ja ostatnio słyszałem że Zodiak tylko sporadycznie odpala warzelnie dla swoich mózgotrzepów dla lokalsów
              Zgadza się. Ostatnio Zodiak uwarzył dla siebie na początku roku.
              Piwna turystyka według abernackiego

              Comment

              • abernacka
                Senior
                • 12-2003
                • 10837

                #11
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                (...)W Muczne byłem w zeszłym roku, oczywiście, piwo było, mówili, ze to ich ale wiem że jeden mały browar warzy dla nich piwa. Nie mogę powiedzieć, który gdyż prosili aby tej informacji nikomu nie udzielał (info z browaru, którzy robi dla nich te piwa, jak kogoś to interesuje to zapraszam na priv na FB, tu bywam sporadycznie)

                Tego się właśnie obawiałem. Dzięki.
                Piwna turystyka według abernackiego

                Comment

                • rohozecky
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2008
                  • 1837

                  #12
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                  BeerLab odwiedziłem 2 miesiące temu, na miejscu zakupiłem karton ich piwek, więc działają, robią swoje (Piaseczyńskie) jak i kontrakty
                  Pełną lub prawie pełną ofertę Piaseczyńskiego widziałem ostatnio w Selgrosie w Mysiadle.

                  ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                  Comment

                  • Jaroslav
                    Senior
                    • 10-2005
                    • 967

                    #13
                    Oferta piw z Grodeckiego dostępna np. w Carrefour Inowrocław.
                    Last edited by Jaroslav; 30-06-2022, 04:42.

                    Comment

                    • woosaa
                      Senior
                      • 07-2005
                      • 1548

                      #14
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jaroslav Wyświetlenie odpowiedzi
                      Oferta piw z Grodeckiego dostępna np. w Carrefour Inowrocław.
                      Grodecki warzy.W drodze na urlop wstąpiłem do nich.Piwa dobre i w dobrych cenach.
                      mb WOS

                      Comment

                      • abernacka
                        Senior
                        • 12-2003
                        • 10837

                        #15
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika woosaa Wyświetlenie odpowiedzi

                        Grodecki warzy.W drodze na urlop wstąpiłem do nich.Piwa dobre i w dobrych cenach.
                        Rewelacja! W takim razie, w najbliższą sobotę ich odwiedzę
                        Piwna turystyka według abernackiego

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎