Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browary, z których piwo zdążyłeś wypić, zanim padły

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Prusak
    Senior
    • 07-2005
    • 4312

    Browary, z których piwo zdążyłeś wypić, zanim padły

    Korzystając z chwili wolnego czasu postanowiłem sporządzić spis browarów, z których produkcją miałem okazję zapoznać się, kiedy jeszcze istniały. Pomyślałem, że w klasyfikacji odwiedzonych browarów nikt nie ma szans z @abernackim, hobbystycznie się nie udzielam, więc może tu mam jakieś przewagi .

    Wyszło mi 61 sztuk, przy czym uwzględniłem tylko te, co do których jestem pewien, że je zaliczyłem. Zapewne można byłoby dodać jeszcze z dziesiątkę innych, bardzo niszowych, szczególnie z początku lat dziewięćdziesiątych, ale wtedy piło się różne piwa, nie zawsze zwracając uwagę na miejsce produkcji. Młodość....

    Poniżej lista. Być może mało kogo to interesuje, ale dla porządku zapytam: ktoś podbija stawkę liczbową?
    1. Kętrzyn
    2. Biskupiec
    3. Szczytno
    4. Olsztyn Jurand
    5. Grudziądz Kuntersztyn
    6. Gdańsk Heweliusz
    7. Gdańsk Piwna/Hola Tapas
    8. Słupsk
    9. Koszalin Brok
    10. Bydgoszcz Kujawiak
    11. Czarnków
    12. Krzywiń Psotnik
    13. Krotoszyn
    14. Łódź Browar nr 3
    15. Łódź Bierhalle
    16. Żyrardów Beer Bros
    17. Nowy Drzewicz Hopium
    18. Natolin Bazyliszek
    19. Konstancin
    20. Budziszyn Perun
    21. Łoziska Beer Lab
    22. Warszawa Królewskie
    23. Warszawa Browarmia
    24. Warszawa Les Amis
    25. Warszawa Grill de Brasil
    26. Płock Hotel Kraków
    27. Wyszków
    28. Suwałki
    29. Międzyrzec Podlaski Craft
    30. Chełm Wist
    31. Chełm Książęcy
    32. Rożdżałów Piwne Podziemie
    33. Krasnystaw Hetman
    34. Kraśniczyn Incognito
    35. Zamość Rest
    36. Jatutów
    37. Zwierzyniec
    38. Świdnik Sokół
    39. Lublin Browar nr 2
    40. Janów Lubelski
    41. Leżajsk
    42. Łańcut
    43. Zaczernie
    44. Sądkowa
    45. Kraków Lubicz
    46. Kraków Twigg
    47. Modlniczka Pracownia Piwa
    48. Kielce Belgia
    49. Częstochowa Kmicic
    50. Ruda Śląska Alternatywa
    51. Chorzów Reden Rest
    52. Cieszyn Mieszczański
    53. Rybnik
    54. Wrocław Piast
    55. Wrocław Profesja
    56. Żarów Hoppy Lab
    57. Legnica
    58. Zielona Góra
    59. Zielona Góra Haust
    60. Świebodzin
    61. Bydgoszcz Osowa Góra
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19167

    #2
    Craft nie padł, tylko jest zawieszony w działalności. Przynajmniej na tę chwilę. Przypomnę, że zanim ruszył był już na sprzedaż

    Comment

    • Prusak
      Senior
      • 07-2005
      • 4312

      #3
      Wiemy, jak się zazwyczaj takie zawieszenia kończą... Perun na sprzedaż, Craft na sprzedaż, tylko jakoś kupców przy obecnej koniukturze nie widać.
      Last edited by Prusak; 08-02-2024, 16:13.

      Comment

      • dadek
        Senior
        • 09-2005
        • 4568

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
        Korzystając z chwili wolnego czasu postanowiłem sporządzić spis browarów, z których produkcją miałem okazję zapoznać się, kiedy jeszcze istniały. (...)

        Wyszło mi 61 sztuk, przy czym uwzględniłem tylko te, co do których jestem pewien, że je zaliczyłem. Zapewne można byłoby dodać jeszcze z dziesiątkę innych, bardzo niszowych, szczególnie z początku lat dziewięćdziesiątych, ale wtedy piło się różne piwa, nie zawsze zwracając uwagę na miejsce produkcji. Młodość....

        Poniżej lista. Być może mało kogo to interesuje, ale dla porządku zapytam: ktoś podbija stawkę liczbową? ​
        Jest to lista odwiedzonych przez Ciebie nieistniejących browarów czy tych, z których miałeś okazję wypić piwo?
        Ja z powyższej listy byłem w 36 browarach a piw spróbowałem z 57. Jednak moja lista odwiedzonych zamkniętych browarów (lub tylko spróbowanych z nich piw) jest znacznie dłuższa. Choć przyznam, że nie mam tego dokładnie policzonego.

        Comment

        • Prusak
          Senior
          • 07-2005
          • 4312

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi

          Jest to lista odwiedzonych przez Ciebie nieistniejących browarów czy tych, z których miałeś okazję wypić piwo?
          Ja z powyższej listy byłem w 36 browarach a piw spróbowałem z 57. Jednak moja lista odwiedzonych zamkniętych browarów (lub tylko spróbowanych z nich piw) jest znacznie dłuższa. Choć przyznam, że nie mam tego dokładnie policzonego.
          Czyli też zacna liczba
          Jeśli chodzi o kryterium, to drugie, czyli są to browary, z których piłem piwo. Odwiedzonych niestety tylko 24 z wymienionych.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎