Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

piwo w regionie wódki (wiatr od wschodu)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • alstro
    Senior
    • 04-2003
    • 166

    piwo w regionie wódki (wiatr od wschodu)

    niedawno oglądałem na Planet film prod. frnacuskiej o dzijeach wódki. koszmar. przykladowe manipulownaie tendencyjnymi stereotypami. rzecz działa sie w Rosji i w Polsce. pokazywano sklepy monopolowe i fabryki wódki. partie rosyjskie byly interesujace... natomiast zdjecie z Polski koncentrowaly sie na pewnej pani-alkoholiczce, ktora zwierzala sie jak to koch pic wode! resume takiego programu bylo, iz polacy na rowni z rosjanmi hleja wódke jak amerykanie cole!!!

    ale ja nie o tym... pijacie czasem piwo zza Bugu? ja robie to dosc czesto, moja kolekcja etykiet rosnie... ostatni degustowalem bialoruskie produkty... to rzeczywiscie najgorsze piwo w bylym ZSRR!
    warto sprobowac zwlaszcza brzeskiego browaru: marki sa przednie: Europejskie (z mapka bialorusi w otoczce unijnych gwiazdek) czy XXI wiek a samki jakie...
    tylko Lidzkie piwko da sie pic...
  • Petrax
    Senior
    • 12-2001
    • 662

    #2
    Podczas mojego niedawnego pobytu na Ukrainie zdegustowałem i przywiozłem do kraju sporą ilość miejscowych produktów (wystarczy spojrzeć w dział Piwo-Konkretnie ).

    Co zauważyłem - Ukraina pod kątem piwnym stoi na o wiele wyższym poziomie niż my! Wybór piw jest naprawdę ogromny, w każdym sklepie dostępne są różne gatunki, nie ma monopolu kilku koncernów, choć oczywiście piwa jak Obolon, Slawutycz są ogólnodostępne. Ponadto w ofercie duży wybór piw ciemnych, porterów, pszeniczniaków i innego rodzaju cudów. Kultura picia, o dziwo, też jakby większa (choć byłem tylko we Lwowie), nie widziałem pijaków ani menelstwa pijącego tajemnicze płyny z plastikowych butelek.

    Będąc jeden dzień na Białorusi nie widziałem nawet sklepu spożywczego, więc się nie wypowiadam

    Litwa stoi również bardzo dobrze jeżeli chodzi o piwo. Wybór duży, większość piw bardzo dobra (poza Kalnapilis).

    Myślę, że, wbrew pozorom, strategii na rynku piwnym i kultury picia(piwa) uczyć się powinniśmy od naszych wschodnich sąsiadów!
    In cervisia veritas
    http://www.ptxc.de.vu
    Пиво - вот мое экотопливо

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎