Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lech Pils - dlaczego tylko w Wielkopolsce?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dzidek1960
    Senior
    • 01-2003
    • 1548

    #31
    O ile jestem zorientowany to akcja reklamowa "Lech Pils tylko w Wielkopolsce" dotyczy Pilsa lanego w kegi. Pilsa z pipy można napić się, poza nielicznymi wyjątkami, tylko w Wielkopolsce. Natomiast butelkowy czy puszkowy jest już spotykany dalej od Wielkopolski, nie wiem czy to jest zasługą właścicieli sklepów i lokali czy też "cicha" polityka KP. Sam go widziałem przed miesiącem w którymś ze sklepów w Częstochowie. Poza tym Lech Pils w rozumieniu KP jest podobnie jak Tyskie Książęce marką regionalną. O ile mogę zrozumieć regionalność piw z małych browarów, o tyle nie pojęte jest dla mnie piwo regionalne z gigantów. Przecież to jest sztuczne, robione na siłę.
    "Ma jednak kraj polski napój warzony
    z pszenicy, chmielu i wody, po polsku
    piwem zwany; a gdy nic nadeń lepszego
    do pokrzepienia ciała, jest nie tylko rozkoszą
    mieszkańców, lecz i cudzoziemców
    wybornym smakiem"
    Jan Długosz, Historie Piwne
    Moja strona www w początkowym okresie budowy

    Comment

    • remfire
      Senior
      • 03-2004
      • 1334

      #32
      Opowiedź na tytulowe pytanie tego wątku, jest chyba zamieszczona na puszkach Pilsa
      Na potwierdzenie słów z puszki dodam tylko, że owa puszkę kupiłem we.... Wrocławiu
      Attached Files

      Comment

      • kopyr
        Senior
        • 06-2004
        • 9475

        #33
        Odpowiedź jest bardziej prozaiczna - zabolało KP, że taką popularnością cieszy się Specjal i postanowili pójść tą drogą.
        blog.kopyra.com

        Comment

        • jerzy
          piwoholik
          • 10-2001
          • 4705

          #34
          Aby Premium się sprzedawał na rynku globalnym należy zrobić Premiuma maksymalnie bezsmakowego, bezpłciowego, i w maksymalny sposób "wspierać" jego sprzedaż zmasowaną reklamą. Takie są prawa globalnego rynku.
          Dokładnie to samo można było zrobić z Pilsem. Można było, ale akurat padło na Premiuma. Więc marka Pils pozostała regionalna, ciut smaczniejsza, dla wiernych konsumentów. I - chciałbym to zauważyć - jest droższa niż Premium! Mimo braku kosztownego wsparcia marketingowego!
          browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

          Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

          Comment

          • kopyr
            Senior
            • 06-2004
            • 9475

            #35
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jerzy Wyświetlenie odpowiedzi
            I - chciałbym to zauważyć - jest droższa niż Premium! Mimo braku kosztownego wsparcia marketingowego!
            Bynajmniej. Ona jest droższa tylko poza Wielkopolską. KP pozycjonuje wyżej Premiuma. Obecnie ceny sugerowane przez KP to 2,49zł za butelkowego Premiuma i 2,39zł za butelkowego Pilsa.
            blog.kopyra.com

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13950

              #36
              U mnie w jedynym sklepie, gdzie jest dostępny od niedawna (Polo Market), Pils kosztuje ciut mniej - 2,35.
              Last edited by Pendragon; 11-02-2008, 22:47.

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • jerzy
                piwoholik
                • 10-2001
                • 4705

                #37
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                Bynajmniej. Ona jest droższa tylko poza Wielkopolską. KP pozycjonuje wyżej Premiuma. Obecnie ceny sugerowane przez KP to 2,49zł za butelkowego Premiuma i 2,39zł za butelkowego Pilsa.
                Pamiętam ceny ze sklepów w Poznaniu, gdy byłem tam rok temu - Pils był wyraźnie droższy. We Wrocławiu w 101 nigdy się Lechami nie interesowałem, choć dostępne są oba.
                browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                Comment

                • Pogoniarz
                  † 1971-2015 Piwosz w Raju
                  • 02-2003
                  • 7971

                  #38
                  W ciągu ostatnich kilku miesięcy Pilsa widziałem w Szczecinie w dwóch ,albo trzech miejscach.


                  Prawie jak Piwo
                  SZCZECIN

                  Comment

                  • supersklep
                    PiwBiz
                    • 01-2005
                    • 982

                    #39
                    W Lublinie jet u mnie w sklepie od dawna ale tylko dla tego że kilka lat temu ktoś z kierowników KP był przyjaznie nastawiony do tego typu sklepów piwnych i odblokował dostawę Lecha Pilsa na Lublin dla naszego sklepu, około rok pózniej kolega chciał też w swoim nowo otwartym sklepie sprzedawać pilsa ale już pewnie było w kierownictwie tego przyjaznego dla lubelszczyzny pana


                    Comment

                    • banaszek
                      SłabyUżytkownik
                      • 02-2005
                      • 617

                      #40
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                      U mnie w jedynym sklepie, gdzie jest dostępny od niedawna (Polo Market), Pils kosztuje ciut mniej - 2,35.
                      A ja kupowałem za 2,19 (w butelce) w Piotrze i Pawle (Marki/k.Warszawy). Na etykiecie napisano "cena sugerowana 2,39".


                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎