Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Brak danych na zagranicznych etykietach

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cocobango
    Senior
    • 04-2002
    • 818

    Brak danych na zagranicznych etykietach

    Nie wiem czy ten temat nie był już gdzieś poruszany dla tego otwieram nowy, jak co to Art to przestawi na miejsce

    Często na zagranicznych opakowaniach brak jest takich danych jak zawartość ekstraktu a nieraz brak info o ilości alkoholu. Browar umieszcza tylko informacje że produkt zawiera alkohol i może być niebezpieczny dla płodu i osłabia zdolność prowadzenia maszyn ale brak konkretnych danych liczbowych. Zastanawiam się z czego to wynika, przecież to są podstawowe informacje charakteryzujące piwo dla kogoś kto się pierwszy raz z nim spotyka. A prym w tym wiodą chyba Amerykanie i Kanadyjczycy.
  • Larenta
    Gość
    • 02-2003
    • 42

    #2
    znam ten ból już kilka razy spodkałem się z podobnym przypadkiem ze nie podali zawartości alkocholu i ekstraktu ale i też nie było zawartych takich informaci ze jest on niebezpiecznu dla płodu........

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Odp: Brak danych na zagranicznych etykietach

      Cocobango napisał(a) Browar umieszcza tylko informacje że produkt zawiera alkohol i może być niebezpieczny dla płodu i osłabia zdolność prowadzenia maszyn ale brak konkretnych danych liczbowych. Zastanawiam się z czego to wynika, przecież to są podstawowe informacje charakteryzujące piwo dla kogoś kto się pierwszy raz z nim spotyka. A prym w tym wiodą chyba Amerykanie i Kanadyjczycy. [/B]
      Każdy browar umieszcza bądź nie umieszcza takich informacji przestrzegając jednocześnie prawa określonego przez przyjęte przepisy i normy w danym kraju (odpowiedniki naszego PN)

      niestety ale na świecie nie są one jednakowe
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • marcopolok
        Senior
        • 10-2001
        • 2334

        #4
        Odp: Brak danych na zagranicznych etykietach

        Cocobango napisał(a)
        Nie wiem czy ten temat nie był już gdzieś poruszany dla tego otwieram nowy, jak co to Art to przestawi na miejsce

        Często na zagranicznych opakowaniach brak jest takich danych jak zawartość ekstraktu a nieraz brak info o ilości alkoholu. Browar umieszcza tylko informacje że produkt zawiera alkohol i może być niebezpieczny dla płodu i osłabia zdolność prowadzenia maszyn ale brak konkretnych danych liczbowych. Zastanawiam się z czego to wynika, przecież to są podstawowe informacje charakteryzujące piwo dla kogoś kto się pierwszy raz z nim spotyka. A prym w tym wiodą chyba Amerykanie i Kanadyjczycy.

        Temat nowy nie jest ale pojawia sie przy większosci opisywanych piw zagranicznych i jest przedstawiany słowami " Ekstraktu jak zwykle nie podano"

        Nie wiem jak jest w Hameryce i zbytnio mi sie nie pali aby się dowiedzieć jednak jle piw wypiłem "made in Benelux" to na żadnym zawartosci ekstraktu nie zauważyłem
        Last edited by marcopolok; 21-01-2004, 00:35.
        bez brody...

        Comment

        • Larenta
          Gość
          • 02-2003
          • 42

          #5
          ale zawartość alkocholu to powinło się podawać
          chyba dla producentów nie jest to problem podać taką informację na etykiecie nie zbiednieją przeciesz od tego

          Comment

          • marcopolok
            Senior
            • 10-2001
            • 2334

            #6
            Alc. jest podane chyba że kompot chmielowy w butelce kupujesz
            bez brody...

            Comment

            • pjenknik
              • 08-2001
              • 3388

              #7
              Larenta napisał(a)
              ale zawartość alkocholu to powinło się podawać
              chyba dla producentów nie jest to problem podać taką informację na etykiecie nie zbiednieją przeciesz od tego
              Przecież FCJP
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Comment

              • Cocobango
                Senior
                • 04-2002
                • 818

                #8
                marcopolok napisał(a)
                Alc. jest podane chyba że kompot chmielowy w butelce kupujesz
                Na etykietach Goose Island (USA) brak info nawet o alkoholu!

                Comment

                • pIvo
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 290

                  #9
                  Brak informacji, ktore w Polsce sa standardem, w USA jest niestety powszechny. To co dziwi najbardziej to zaskakujaco czesty brak informacji dotyczacych daty produkcji i trwalosci lub daty przydatnosci do spozycia na piwach! W przypadku bardziej egzotycznych piw to czasami prawdziwa loteria!
                  http://kapsle.w.interia.pl

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎