Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jakie piwa piją forumowicze - na podst. Dziennika Piwnego

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zythum
    Kot Makawity
    • 08-2001
    • 8305

    No cóż, gdyby polskie browary warzyły piwa pszeniczne, dobre ciemne, alty czy koelsze to nie trzeba by pić zagranicznych. Natomiast w polskich sklepach najszcześciej jeżeli ktoś chce kupić coś dobrego poza zwykłym pilsem to nie ma wyboru i musi kupować zagraniczne.
    Po drugie trochę mylisz pojęcia i poziom porównania. Porównujesz spożycie pojedyńczych browarów ze spożyciem np.: ( w moim przypadku) pewnie ze 60 browarów zagranicznych zgrupowanych razem. Wystarczy, że z każdego takiego browaru spróbujesz jedno dwa piwa i już masz duże spożycie. A spróbować trzeba lub ja akurat chcę piwa z każdego istniejące browaru.
    Powinieneś raczej porównywać statystykę suma browary polskie - suma browary zagraniczne. Zobaczysz, że spożycie piw z browarów zagranicznych jest pewnie na poziomie 20 - 30 procent (nie pamiętam teraz), a to nie tak dużo biorąc pod uwagę ich ilość i różnorodność warzonych piw.
    To inaczej miało być, przyjaciele,
    To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
    Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
    Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
    Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

    Rządzący światem samowładnie
    Królowie banków, fabryk, hut
    Tym mocni są, że każdy kradnie
    Bogactwa, które stwarza lud.

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      remfire napisał(a)
      A właściwie nikt nie zwraca uwagi na to co mnie wręcz przeraża. Chodzi o takie listy gdzie w pierwszej trójce jest pozycja Pozostałe/Zagraniczne. Oczywiście wiem że innych piw też trzeba spróbować , ale czy naprawdę nie mamy dobrych własnych ???
      nie przesadzaj, akurat w moim wypadku dość często w tym roku wyjeżdżałem tu i ówdzie i wybacz...nie bedę za granicą szukać polskich piw ani tym bardziej ograniczać się w spożyciu lokalnych żeby mieć na względzie wygląd DP; a jak jeszcze ze sobą przywiozę zapasy...to już w ogóle, - spora ilość jest otrzymana w formie prezentu, o który proszę znajomych jak gdzieś wyjeżdżają; w tym roku sam kupiłem w Polsce nie więcej niż 10 zagranicznych piw (+2, zakupione ostatnio w ramach promocji w Płocku )
      Tak samo może być też i u wielu innych forumowiczów więc nie wiem czym jesteś aż tak bardzo przerażony
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • remfire
        Senior
        • 03-2004
        • 1334

        Czy ja powiedziałem że nie należy spróbowac piwa z zagranicy ??? Moje "przesadzanie " jest takie samo jak tych którzy mówia ze browar A jest super , a browar B jest do bani. Zestawiając jednak te fakty można odnieść wrażenie że nasze browary są złe ( bo do prawie każdego ktoś przypina łatkę ) , a zagraniczne robia tylko świetne piwa. Każdy kto wypił już " parę " piw , wie że wcale tak nie jest , bo zagraczne tez bywaja delikatnie mówiąc niedobre. Mieszkam niedaleko Czech , jak i Niemiec wiec wiem ze trafiaja się tam okroponie niedobre piwa. Moim zamiarem jest walka z polskim przyzwyczajeniem że co obce to super , a co nasze do do bani. Trzeba równiez pamiętać że każde polskie piwko daje troszeczke pracy dla polaka , więc może poźniej on przyjdzie tam gdzie my pracujemy , a nie tam gdzie obcokrajowiec.

        Comment

        • Wujcio_Shaggy
          Senior
          • 01-2004
          • 4628

          Cel Twej walki jest niewątpliwie chwalebny. Nie rozumiem tylko, dlaczego walcząc o "polskość spozywanego piwa", piszesz Polaka z małej litery ?

          Poza tym, założę się, że nie przeczytałeś wszystkich tematów o piwach zagranicznych. Podejrzewam wręcz, iż przeczytałeś niewiele; gdyby było inaczej nie pisałbyś o gremialnych zachwytach nad zagranicznością. Czy w którymkolwiek poście znalazłeś argument, że "piwo jest dobre, bo zagraniczne"?

          Polecam też przejrzenie bazy polskich piw, ze szczególnym uwzględnieniem ocen, które tym piwom wystawiają forumowicze. Wiele marek ma średnią ocenę powyżej 4, co chyba o czymś świadczy, nie?
          Last edited by Wujcio_Shaggy; 08-07-2004, 09:51.
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

          @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

          Comment

          • biermann
            Senior
            • 09-2001
            • 2552

            remfire napisał(a)
            Przeglądając wpisy z Dzienników jestem zaskoczony. Ciągle powraca dyskusja : mały czy duzy browar ? A właściwie nikt nie zwraca uwagi na to co mnie wręcz przeraża. Chodzi o takie listy gdzie w pierwszej trójce jest pozycja Pozostałe/Zagraniczne.
            ...ciach...
            zachwycamy sie zagranicznymi wytworami , zapominajac przy tym że w większości pochodza one na dodatek właśnie z wielkich molochów.
            Po pierwsze do dyskusji o małych i dużych browarach nie ma znaczenia kraj pochodzenia. Dlaczego zakładasz picie piw zagranicznych tylko z molochów? Ja szukam pszeniczniaków z małych browarów, których jeszcze nie kosztowałem. Poza tym moloch jak robi dobre piwo nie jest zły. Gdyby np.Lech robił pszeniczniaka to gwarantuje jego miejsce na pudle nie tylko u mnie
            Po drugie niech nasze browary zaczna robic porządne piwa to spożycie zagranicy spadnie. 99 % mojej zagranicy to piwa górnej fermentacji. Zatem to nie jest wypychanie polskich piw tylko przemyślane uzupełnienie.
            "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
            Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
            Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
            Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
            Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.

            Comment

            • mwa
              Senior
              • 01-2003
              • 5071

              Ciekawi mnie fakt jak będzie wyglądać klasyfikacja za miesiąc.
              Przypuszczam, że Brackie dla Premium może zająć 2 pozycję, z ilością postów >= 100 pozycję 4-tą i wyprzedzi jubileuszowego Tyskiego, a ogólnie nie mniej niż 10 miejsce. Ale co do końca roku
              Pozdrawiam Cię !!!!

              Comment

              • mwa
                Senior
                • 01-2003
                • 5071

                Ciekaw jestem jak będziemy traktować Żywieckiego Portera robionego w Cieszynie
                Pozdrawiam Cię !!!!

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  mwa napisał(a)
                  Ciekaw jestem jak będziemy traktować Żywieckiego Portera robionego w Cieszynie
                  jak robiony w Cieszynie to i oczywiście że jako Zamkowy
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • robox
                    = kapslarz =
                    • 11-2002
                    • 8188

                    W moim Dzienniku dwa browary zaczynają królować:
                    1. Lwówek Śląski.... 40,04% 209 piw
                    2. EDI................8,05% 42 piwa
                    Wypito piw z 64 browarów.

                    Comment

                    • Pogoniarz
                      † 1971-2015 Piwosz w Raju
                      • 02-2003
                      • 7971

                      U mnie kosmetyczne zmiany w pierwszej dziesiątce,ale zdecydowany procentowy spadek Bosmana(przewiduję dalszy)i awans do drugiej dyszki Gambrynusa na 13 miejsce(przewiduję progresję).Dalsze plany to, że po urlopie do drugiej dychy wejdzie Zamkowy i postanowienie nie ruszenia już niczego z dużego browaru-no może oprócz Belgii...
                      Robox-co do Ediego zazdroszczę ja mam tylko 6 piw.


                      Prawie jak Piwo
                      SZCZECIN

                      Comment

                      • cielak
                        Senior
                        • 03-2004
                        • 2890

                        Właśnie "wlewam" w siebie 200 piwko, co skrzętnie odnotowałem, a w dzienniku moim wygląda to tak:

                        Browary: % ile
                        1. Okocim 66.00% 132
                        2. Pozostałe / zagraniczne 8.00% 16
                        3. Żywiec 7.00% 14
                        4. Belgia 2.50% 5
                        5. Tyskie 2.50% 5
                        6. Amber 2.00% 4
                        7. Warka 1.50% 3
                        8. Van Pur 1.50% 3
                        9. Łomża 1.50% 3
                        10. Lwówek Śląski 1.50% 3
                        11. Jabłonowo 1.00% 2
                        12. Głubczyce 1.00% 2
                        13. Rybnik 0.50% 1
                        14. BOSS 0.50% 1
                        15. Strzelec 0.50% 1
                        16. Jurand 0.50% 1
                        17. Łódzkie 0.50% 1
                        18. Perła - Lublin 0.50% 1
                        19. Perła - Zwierzyniec 0.50% 1
                        browar domowy 0.50% 1

                        Pierwsze miejsce pewnie się szybko nie zmieni, z racji że do piw okocimskich mam najlepszy dostęp, ale po 15 sierpnia na pewno druga pozycja skoczy ostro w górę. A dlatego że w wakacje siedzę na Słowacji!
                        zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19167

                          taki wynik miałem w pierszym roku bytności na forum :-)

                          Comment

                          • cielak
                            Senior
                            • 03-2004
                            • 2890

                            e-prezes napisał(a)
                            taki wynik miałem w pierszym roku bytności na forum :-)
                            To znaczy?
                            zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

                            Comment

                            • e-prezes
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 19167

                              tak dużo z molochów ;-)

                              Comment

                              • cielak
                                Senior
                                • 03-2004
                                • 2890

                                Myślę że w miarę stażu forumowego to się szybko zmieni, choć aby pierwsze miejsce się zmieniło to musieli by mnie zwolnić z pracy. A tego bym nie chciał!!
                                zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎