Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browary Łódzkie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Krejn
    Senior
    • 07-2012
    • 102

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika misha22 Wyświetlenie odpowiedzi
    Info o Broniewskiego było do urzytkownika a1410

    chyba nauczę się cytować, przepraszam za śmiecia
    M
    Przy okazji jak będziesz uczył się cytować, to popracuj nad ortografią, bo aż mnie oczy zabolały. Wybaczcie oftop, ale musiałem.
    Last edited by Krejn; 29-01-2013, 11:46.
    What's the matter Lagerboys... Afraid you might taste something?

    Comment

    • Myszon007
      Senior
      • 02-2007
      • 1208

      Zamieszczam dla potomnych, dziś przypadkiem znalazłem w archiwum "Rzeczpospolitej" - artykuł z 1995 roku:
      Browary Łódzkie SA zwiększają produkcję
      27.06.1995, MS

      50 mld zł na inwestycje

      Browary Łódzkie SA zwiększają produkcję

      Ponad 150 mld starych złotych przeznaczyły na inwestycje nowych technologii Browary Łódzkie SA. Prezes, Franciszek Tomczyk nie ujawnił wysokości rocznego zysku, poinformował jednak, iż niemal cały zysk netto przeznaczany jest na modernizację przedsiębiorstwa. Kredyt inwestycyjny zaciągnięto w wysokości 70 mld starych złotych z terminem spłaty w ciągu czterech lat.

      W tych dniach oddano do eksploatacji trzy nowe linie technologiczne. Dzięki temu uruchomiono m. in. produkcję bawarskiego piwa Kaltenberg (w butelkach i puszkach) oraz soków i napojów niemieckiej firmy Frucade.

      Nowe technologie oznaczają wyższą jakość produktów, zwiększenie produkcji i tym samym -- obrotów firmy. W ubiegłym roku Browary Łódzkie wytwarzały około 40 tys. hektolitrów piwa, w tym roku planuje się wytworzyć około 100 tys. hl, zaś za dwa lata przewiduje się 500 tys. hl w skali roku. W bieżącym roku co czwarty hektolitr piwa pochodzący z Łódzkich Browarów to bawarski Kaltenberg. Procentowy udział piwa bawarskiego będzie się sukcesywnie zwiększał.

      Łódzkie Browary pracują przede wszystkim na potrzeby rynku lokalnego (w promieniu do 150 km) . Niewielkie ilości wytwarzanych tu napojów eksportowane są na rynki naszych wschodnich sąsiadów. Rocznie ponad 220 tys. napojów i soków opuszcza bramy przedsiębiorstwa.

      Firma posiada własną sieć dystrybucyjną. Transport zostanie teraz znacznie powiększony i odnowiony.

      Obecny na uroczystości otwarcia nowych linii technologicznych książę Leopold Bawarski, prowadzący Browar Zamkowy Kaltenberg w Bawarii poinformował, iż piwo tej marki produkowane jest w dwóch browarach na terenie Bawarii, a także w Norwegii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, RPA, Chorwacji i w Chinach. W tym ostatnim kraju wielkość docelowej produkcji szacuje się na poziomie 1 mln hektolitrów.

      M. S.
      Plany jak widać były wówczas ambitne, a co z nich zostało...
      ♪♫

      Comment

      • rohozecky
        PremiumUżytkownik
        • 11-2008
        • 1837

        Wielu wtedy patrzyło śmiało w przyszłość. A tu przyszedł walec i wyrównał.
        ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

        Comment

        • Myszon007
          Senior
          • 02-2007
          • 1208

          Specjalnie dla was: projekty nowych Chatów przepraszam za jakość, ale wycięte z pdf-a. Widać, że znika niestety Chat Karmelowy, w jego miejsce pojawi się Chat Jabłko. Puszki Junaków też będą zmienione. Projekty przygotowała agencja Brandos.
          Attached Files
          ♪♫

          Comment

          • danio_145
            Senior
            • 02-2005
            • 723

            Dokładnie na to czekałem. Z niecierpliwością.

            Comment

            • Myszon007
              Senior
              • 02-2007
              • 1208

              Nowość z BŁ: Dunkel Łódzki
              Pewnie to taka lepsza wersja Corka albo ciemnego Junaka, ale trzeba się cieszyć, że to nie kolejna marketówka albo smakowe

              Źródło: fb https://www.facebook.com/BrowaryLodzkie
              Attached Files
              ♪♫

              Comment

              • wasyll
                Senior
                • 09-2008
                • 1823

                Graficznie ładnie, ale jak to ma być drugi Junak to nie będzie się nad czym zachwycać.
                www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                Comment

                • bob1969
                  Senior
                  • 02-2008
                  • 170

                  Ciekawe gdzie to będą sprzedawać. Może nie tylko w Carrefurach ...

                  Comment

                  • khayman
                    Junior
                    • 01-2014
                    • 11

                    Wieki temu mieszkałem w Łodzi przez pare miesięcy, "zapijałem się" wtedy tamtejszym Kaltenbergiem, do dzis wspominam ten smak. Szczęśliwie niedawno pojawił się w tesco Kaltenberg białoruski - z tego co pamietam to dużo lżejszy ale goryczka fajna
                    Tylko o jedno dla siebie proszę
                    By pojawili się znów ci anieli
                    Co bez użalań się nad losem
                    Po piwo by mi pofrunęli

                    Comment

                    • Myszon007
                      Senior
                      • 02-2007
                      • 1208

                      Tymczasem jak ustaliłem Browary Łódzkie się rozbudowują , trwają znaczne prace inwestycyjne - budowana jest nowa hala rozlewnicza i spory magazyn. Zdjęcie budowanej hali - http://www.skyscrapercity.com/showpo...&postcount=689
                      ♪♫

                      Comment

                      • kosher
                        Senior
                        • 04-2005
                        • 2296

                        To trzeba będzie zmienić tytuł wątku na "Jasne chmury nad BŁ"

                        Comment

                        • Prusak
                          Senior
                          • 07-2005
                          • 4326

                          Raczej: "Bezchmurno nad BŁ".

                          Comment

                          • kurgan
                            Gość
                            • 04-2004
                            • 315

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Myszon007 Wyświetlenie odpowiedzi
                            Tymczasem jak ustaliłem Browary Łódzkie się rozbudowują , trwają znaczne prace inwestycyjne - budowana jest nowa hala rozlewnicza i spory magazyn. Zdjęcie budowanej hali - http://www.skyscrapercity.com/showpo...&postcount=689
                            Fajnie, tylko ostatnio Sarmackiego nie mogłem dopić.

                            Comment

                            • Prusak
                              Senior
                              • 07-2005
                              • 4326

                              A to już zupełnie inna sprawa. Ja od dobrych kilku lat nic nie piję z BŁ poza Porterem Łódzkim i - incydentalnie, chyba ze trzy razy - Junakiem.

                              Comment

                              • Pancernik
                                Senior
                                • 09-2005
                                • 9735

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kurgan Wyświetlenie odpowiedzi
                                Fajnie, tylko ostatnio Sarmackiego nie mogłem dopić.
                                Eee..., ja niedawno w przypływie desperacji udałem się welocypedem do pobliskiego "Robala" i kupiłem dwie flasze z różnymi datami.
                                Pani stojąca za mną w kolejce do kasy (dość elegancka emerytka ) patrzyła na mnie, jak na przestępcę...
                                Nawet wzięła do upierścienionej ręki jedną z butelek, spojrzała na etę i wysyczała "Sssssarmackieeeee...".
                                A obie flasze całkiem niespodziewanie wypiłem tego samego wieczora. Nie było to WIELKIE piwo, ale całkiem przyzwoite...

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎