Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browary Łódzkie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Dreamer
    Senior
    • 05-2003
    • 1576

    Za to w Carrefourach można bez problemu dostać robioną na zamówienie tej sieci linię miałkich produktów pod nazwą Junak oraz chemicznych Chatów. Może więc to współpraca z marketami zaowocowała nagłymi brakami kadrowymi Pewnie browar jakoś dzięki temu przetrwa, ale silnej marki nie zbuduje
    Blog: Piwna Brytania

    Comment

    • Sokół83
      szynkarz
      • 12-2004
      • 1598

      łódzkie piwa ostały się jeszcze w Leclercu

      w ogóle ostanio ubywa sklepów, gdzie można zawsze było dostać Łódzkie Mocne, Portera czy Corka, w tej chwili chyba łatwiej kupić w Łodzi Ciechana, nie mówiąc o Kiperze, Staropolskim czy Jabłonowie

      sytuacja browaru zła nie jest, bo mają umowe z siecią marketów, a przez to stały dochód, do tego widziałem z ulicy jak coś tam remontowali ostanio; ale choćby BŁ się starały i promowały, to i tak czeka je koniec z racji położenia w samym centrum miasta; obecnie to jeden z bardzo nielicznych dużych zakładów produkcyjnych w ścisłym centrum miasta (jeśli nie jedyny), prędzej czy poźniej znajdzie się inwestor, który kupi działkę i postawi apartementy, biurowce lub centrum handlowe - i kiedyś trza się bedzie niestety pożegnać z porterem - ale póki co rozwija się głównie południowa część śródmieścia, wiec nikt na razie nie bedzie inwestował w kompletnie zamelinioną część Łodzi

      mam jednak nadzieję, że w centrum dużego, polskiego miasta jest możliwe istnienie nieuciążliwej produkcji jaką warzenie piwa
      Last edited by Sokół83; 12-09-2007, 20:37.
      Z INNEJ BECZKI

      www.fotopolska.eu

      Comment

      • Cocobango
        Senior
        • 04-2002
        • 818

        Coś tam już zbudowali np: Mocne Łódzkie i Porter Łodzki
        Nie ma zacniejszego trunku nad Portera Łódzkiego :D
        Łódzkie Browary odpędzą koszmary!
        HEINEKEN MUSI ODEJŚĆ

        Comment

        • Cooper
          Senior
          • 11-2002
          • 6055

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sokół83 Wyświetlenie odpowiedzi
          mam jednak nadzieję, że w centrum dużego, polskiego miasta jest możliwe istnienie nieuciążliwej produkcji jaką warzenie piwa
          No właśnie gdyby nie DZIAŁAJĄCE w centrach dużych miast za granicą stare browary to - patrząc jedynie na polski rynek - chyba już dawno uwierzyłbym w powtarzaną u nas przez kolejnych inwestorów wykupujących działki zajmowane dotychczas przez browary, bajeczkę o uciążliwości tychże zakładów na okolicę.
          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13950

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dreamer Wyświetlenie odpowiedzi
            Za to w Carrefourach można bez problemu dostać robioną na zamówienie tej sieci linię miałkich produktów pod nazwą Junak
            A mi tam Junak Strong (tylko ten) smakuje i jest raczej jedynym piwem wartym kupienia w tej sieci, przynajmniej u mnie, bo nie wiem jak to wygląda w innych miastach.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • abernacka
              Senior
              • 12-2003
              • 10837

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
              No właśnie gdyby nie DZIAŁAJĄCE w centrach dużych miast za granicą stare browary to - patrząc jedynie na polski rynek - chyba już dawno uwierzyłbym w powtarzaną u nas przez kolejnych inwestorów wykupujących działki zajmowane dotychczas przez browary, bajeczkę o uciążliwości tychże zakładów na okolicę.
              Browar Stein z Bratysławy spotka podobny los co Juranda czy B. Warszawskie. Kończy działalność 31 grudniu tego roku. Tak więc nie tylko w Polsce tak się dzieje.
              Last edited by abernacka; 13-09-2007, 04:33.
              Piwna turystyka według abernackiego

              Comment

              • Cooper
                Senior
                • 11-2002
                • 6055

                Ależ nie twierdze ze NIGDY żaden z dużych nie został z tego powodu zamknięty lub nie stanie się to już nigdy w przyszlości. Chodzi mi tylko o masowa skalę tego procederu u nas. Praktycznie nie ma już u nas dużych miast posiadających w centrum stary przemysłowy browar który w przyszłości mógłby być pewnego rodzaju atrakcją turystyczną miasta. Łódź jest tu już jednym z ostatnich przykładów. No może jeszcze kilka by się znalazlo np Szczecin ale to juz znikajace punkty na mapie...
                Dla mnie dobrym przykładem takiego miasta leżacego niedaleko od nas jest np czeska Praga gdzie funkcjonują około 2-3 stare XIX-wieczne browary a oprócz tego kilka nowych mikrobrowarów.
                Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                Comment

                • kishar
                  Senior
                  • 10-2003
                  • 1691

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                  Dla mnie dobrym przykładem takiego miasta leżacego niedaleko od nas jest np czeska Praga gdzie funkcjonują około 2-3 stare XIX-wieczne browary a oprócz tego kilka nowych mikrobrowarów.
                  Z tego co się orientuje w Pradze działa obecnie tylko jeden browar przemysłowy to jest Staropramen (nie jest on położony w centrum), pozostałe są już zamknięte, a mikroborwarów nie można z nimi porównywać bo to po prostu inna skala i są to zresztą browary restauracyjne.

                  Comment

                  • Jaroslav
                    Senior
                    • 10-2005
                    • 967

                    Chyba najlepszym przykładem na browar położony w centrum miasta - jest
                    potężna i rozległa fabryka Guinness'a w Dublinie. Nikomu nie przeszkadza, że
                    browar zajmuje ogromne połacie terenu tuż przy ścisłym centrum usługowo - zabytkowym.
                    Ba, przeciwnie potrafiono wykorzystać ten fakt do stworzenia rozpoznawalnego
                    produktu turystycznego. Pokażcie mi proszę zorganizowaną wycieczkę odwiedzającą
                    stolicę Zielonej Wyspy, która nie wstępuje na pintę czarnego trunku wprost z
                    browarnianych tanków. Osobiście uważam, że każdy zabytkowy browar położony
                    blisko szlaków turystycznych (w tym przypadku czytaj blisko centrum miasta) powinien
                    brać z Irlandczyków przykład. Wytrąca się tym samym argument, że jest to jedynie
                    "śmierdząca fabryka" w newralgicznym punkcie.

                    Comment

                    • Alphonse
                      Member
                      • 06-2007
                      • 96

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sokół83 Wyświetlenie odpowiedzi
                      (...) ale choćby BŁ się starały i promowały, to i tak czeka je koniec z racji położenia w samym centrum miasta; obecnie to jeden z bardzo nielicznych dużych zakładów produkcyjnych w ścisłym centrum miasta (jeśli nie jedyny), prędzej czy poźniej znajdzie się inwestor, który kupi działkę i postawi apartementy, biurowce lub centrum handlowe - i kiedyś trza się bedzie niestety pożegnać z porterem - ale póki co rozwija się głównie południowa część śródmieścia, wiec nikt na razie nie bedzie inwestował w kompletnie zamelinioną część Łodzi

                      mam jednak nadzieję, że w centrum dużego, polskiego miasta jest możliwe istnienie nieuciążliwej produkcji jaką warzenie piwa
                      Warszawska Wytwórnia Wódek Koneser http://www.wwwkoneser.pl/ może być dobrym wzorem.

                      Comment

                      • Piotras
                        Senior
                        • 08-2003
                        • 307

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kishar Wyświetlenie odpowiedzi
                        Z tego co się orientuje w Pradze działa obecnie tylko jeden browar przemysłowy to jest Staropramen (nie jest on położony w centrum).
                        Praski browar Staropramen położony jest w dzielnicy Smichov i jest to zdecydowanie centrum miasta. Może nie ścisłe centrum w sensie stare miasto ale można to określić jako bliskie śródmieście.

                        To że koncerny ściemniają że w mieście nie ma szans na dalszy rozwój wynika tylko z tego że oni potrzebują terenów pod wielkie tankofermentatory i inne elementy niekoniecznie potrzebne przy tradycyjnym wyrobie piwa. Ideałem jest pewnie browar w słowackim Hurbanowie (Haineken-Zlaty bazant)- wielka metalowa puszka/ hala stojąca w polu
                        z zerowym znaczeniem zabytkowym.
                        A żeby browar przyciagał ludzi jako atrakcja turystyczna potrzeba tez jednej dosyć znaczącej rzeczy- firmowej restauracji i piwiarni o w miare wysokim standardzie. Jak zwykle pozytywnych przykładów należy szukać w Czechach(min.własnie Smichov/Staropramen w Pradze)

                        Comment

                        • snorre
                          Senior
                          • 02-2006
                          • 655

                          W Poznaniu w Carrefourach są Junaki i Chaty, za to za cholerę nie można już dostać Portera - akurat to piwo bym chętniej widział na półkach...
                          Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

                          Comment

                          • Myszon007
                            Senior
                            • 02-2007
                            • 1208

                            Witam!

                            Pracuję wakacyjnie od tygodnia w Browarach przy rozlewie do puszek , więc mam nieco świeżych wieści

                            Niestety przez cały tydzień laliśmy piwo dla Biedronek, i stanowi ono zdecydowaną większość produkcji - Fasberg, Keniger i Gold Caramel :/ Własne marki browaru takie jak Mocne Lodwar czy Porter są rozlewane od wielkiego święta :/

                            Porter leżakuje 11 miesięcy.

                            Browar zatrudnia pracowników na umowę-zlecenie przez OHP (studenci) , stawka 8zł/h brutto.
                            ♪♫

                            Comment

                            • Pancernik
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 9733

                              Wczoraj byłem w sklepie Browarów Łódzkich przy ul. Orlej (w Łodzi, oczywiście ).
                              Było kilka rodzajów tamtejszego piwa, ale ja pojechałem po portera.
                              Porter podrożał (z PLN 3,10 na PLN 3,35 ). na inne nie zwróciłem uwagi. Szkło firmowe jest.
                              Ten sklep od zawsze był hm, specyficzny, więc oznak pogorszenia trzeba by szukać tam z mikroskopem... .

                              Comment

                              • anteks
                                maruda
                                • 08-2003
                                • 10738

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                                Porter podrożał (z PLN 3,10 na PLN 3,35 . .
                                faktycznie zaporowa cena
                                Mniej książków więcej piwa

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎