Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Koniec... Browaru Warszawskiego

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • iron
    Senior
    • 08-2002
    • 6703

    A żeby nie kończyć tej ponurej relacji tak czarno, zdjątko przedstawiające sytuację w kształcie w jakim się przedstawiała jeszcze trzy miesiące temu. Ale to już historia

    podaję nieczytrelny napis w nawiasie: zdjęcie wykonane z XVI piętra budynku przy ul. Żelazna 58/62 aparatem BIGB-y, koniec października 2004.
    Attached Files
    Last edited by iron; 21-01-2005, 01:28.
    bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
    Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
    Rock, Honor, Ojczyzna

    Comment

    • naczelnik
      Senior
      • 08-2003
      • 1884

      iron napisał(a)
      No dobrze Naczelniku na Twoją prośbę zdjęcia w kolejności chronologicznej(...)
      Dzięki; temat wymagał odświeżenia. A Tobie trzeba było mobilizacji, prawda?
      Choć mnie to bezpośrednio tak nei dotyka, to i tak łza się kręci. Pamiętam jak do was zajeżdzaliśmy(aż się ciśnie w zeszłym roku...jak to dawno)...trzeba było dwóch tygodni, żeby całkiem nowe budynki położyć na glebę. Tak się zapytam(zupełnie bez nadziei na jakąś sensowną odpowiedź) - dlaczego akurat te budynki? Które kolejne? Czy to tylko taki zabieg, żeby było widać , że coś "na placu budowy" się dzieje? Bo przy ulicy? Dlatego, że niewielkie?
      Popieram domowe browary!

      Polakom gratulujemy naczelnika

      Zamykam browar.
      Nie mogę robić tak skandalicznie dobrego piwa.

      gratulacje wstrzymane:Pogratuluj bolcowi

      Comment

      • Małażonka
        Senior
        • 03-2003
        • 4602

        Kończą to co zaczęli - same tanki już wyjechały - to i budynek potrzebnym nie jest. Tego nie widać na zdjęciach, ale rozbierali wszystko. Z budynku, przed zrównaniem z ziemią (które chyba jeszcze nie nastąpiło - sprawdzę dziś lub jutro), ściągali nawet kafle...

        Comment

        • iron
          Senior
          • 08-2002
          • 6703

          Dziś jadąc do pracy spojrzałem w stronę budowli będącej bochaterką powyższego fotostory i ... jej nie zobaczyłem
          To znaczy zostały trzy cieniutkie filary - ale nie całe kolumny, tylko zapewne sam ich szkielet, ale sądzę, że już po południu i ich nie będzie. Także tankofermentory i budynek pod nie przygotowany można uznać za niebyłe
          Last edited by iron; 21-01-2005, 11:46.
          bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
          Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
          Rock, Honor, Ojczyzna

          Comment

          • macmon
            Senior
            • 10-2002
            • 140

            Czy zaobserwowaliscie jakieś inne ruchy związane np. z rozbiórką Warzelni? Moja wizyta w Browarze przesunęła się na poniedziałek.

            Comment

            • iron
              Senior
              • 08-2002
              • 6703

              Z ulicy nic nie widać, poza rozbiórką budynku po tankofermentorach, ale skoro będziesz "na terenie" to zapewne zobaczysz więcej. Szkoda, że to smutny widok.
              bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
              Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
              Rock, Honor, Ojczyzna

              Comment

              • kalifat
                Senior
                • 10-2004
                • 1168

                Rzekłbym, że budowla poległa śmiercią bohaterską
                bla bla bla

                Comment

                • macmon
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 140

                  Byłem wczoraj w Browarze, przykro patrzeć, ale z naszego Wydziału Tankofermentorów została tylko kupka gruzu nabierana właśnie na łyżkę koparki i wrzucana na pakę wywrotki

                  Poza tym jak na razie zdemontowano i wywieziono linię rozlewu puszkowego (prawdopodobnie do Leżajska).
                  Rozlew butelkowy Kronesa (jeden z większych w kraju o wydajności 48.000 but/h) mieszczący się w dawnym budynku Coca Coli, został wyciągnięty po zdjęciu dachu (prawdopodobnie do Warki).
                  Kotły parowe zostały już wywiezione (ogrzewanie pozostałości zakładu przejęła sieć miejska CO).
                  Bez zmian pozostały na razie Leżakownia i stara Fermentownia.
                  Do naczyń Warzelni podobno przymierza się VanPur, na razie jeszcze nic nie rozebrano.
                  Nie wiem nic o linii KEG, ale słyszałem wcześniej, że nikt się nie pali (może jakiś mniejszy browarek to kupi?)

                  Cięzko zdobyć jakies nowe info o rozbiórce, gdyż plany ciągle ulegają zmianie i często są to tylko spekulacje. Jak będzie naprawdę, pokaże czas.

                  Comment

                  • zAjkA
                    Senior
                    • 12-2004
                    • 1089

                    Królewskie teraz jak i dawniej!!!

                    Witam!!!Na forum chciałem poruszyć temat Browarów Warszawskich Królewskich.Nasz jedyny stołeczny browar po blisko 160 latach istnienia został zamkniety a produkcję przeniesiono do Warki!!!Było mi przykro jak sie o tym dowiedziałem, zresztą i wam pewnie też ale to co sie stało ze smakiem naszego ukochanego piwa które pewnie do dziś nosimy w naszych sercach jest niedopomyślenia!!!Cała nasza tradycja która była udoskonalana przez ponad 160 lat została zniszczona.Według mnie dzisiejsze piwo "Królewskie" nie jest takie samo jak te dawne warszawskie!!!Cała harmonia smaku została gdzieś zaprzepaszczona.Nie czuć już tego dawnego szlachetnego smaku!!!Piwo to jest po prostu o klasę gorsze niż było kiedyś.Moje zdanie popiera wielu znajomych jak również osoby postronne.Czekam więc na wasze opinnie dotyczące wyżej opisanego tematu!!!Pozdrawiam
                    Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

                    Comment

                    • Małażonka
                      Senior
                      • 03-2003
                      • 4602

                      O zamknięciu Browarów rozpisujemy się już dawno w tym temacie
                      Na przyszłość prośba - najpierw poszukaj, a dopiero potem zakładaj nowy temat

                      Comment

                      • Rolek
                        Senior
                        • 08-2001
                        • 1038

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Małażonka
                        (...)
                        Na przyszłość prośba - najpierw poszukaj, a dopiero potem zakładaj nowy temat
                        No i przydałoby się mówić trochę ciszej. Z pozostałych postów zAjkA wnioskuję, że należy chyba do grona wielbicieli wykrzykników.

                        Comment

                        • iron
                          Senior
                          • 08-2002
                          • 6703

                          Od ostatnich moich zdjątek w tym temacie minęły prawie dwa lata. Czy nadal poznajecie ten teren:

                          P.S. - zdjęcia z dnia dzisiejszego.
                          Attached Files
                          Last edited by iron; 04-11-2006, 21:05.
                          bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                          Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                          Rock, Honor, Ojczyzna

                          Comment

                          • iron
                            Senior
                            • 08-2002
                            • 6703

                            Fragment pobojowiska z bliska
                            Hale rozlewu już praktycznie nie istnieją...
                            Attached Files
                            Last edited by iron; 04-11-2006, 21:07.
                            bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                            Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                            Rock, Honor, Ojczyzna

                            Comment

                            • iron
                              Senior
                              • 08-2002
                              • 6703

                              Takie mały nieco dramatyczny obrazek - ktoś pewnie kiedyś przy tym stoliku pracował, lub jadł drugie śniadanie...
                              Attached Files
                              bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                              Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                              Rock, Honor, Ojczyzna

                              Comment

                              • iron
                                Senior
                                • 08-2002
                                • 6703

                                To co jeszcze pozostało z hali rozlewu, choć już zapewne niedługo - koparka cały czas zmaga się z betonem.
                                Attached Files
                                bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                                Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                                Rock, Honor, Ojczyzna

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎