Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Koniec... Browaru Warszawskiego

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • tfur
    Senior
    • 05-2006
    • 1303

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika NECROphagus Wyświetlenie odpowiedzi
    ...smakowalo jak podloga szpitalna tuz przed dezynfekcja.
    niektórzy nie uznają granic w poszukiwaniu nowych smaków. ja bym się jednakowoż nie zdecydował na tak śmiałe doznania.
    a króla żal. pamiętajmy więc, kto mu to zrobił.
    veni, emi, bibi

    Comment

    • bastion
      PremiumUżytkownik
      • 10-2006
      • 1123

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tfur Wyświetlenie odpowiedzi
      niektórzy nie uznają granic w poszukiwaniu nowych smaków. ja bym się jednakowoż nie zdecydował na tak śmiałe doznania.
      a króla żal. pamiętajmy więc, kto mu to zrobił.

      Biorąc pod uwagę nick poprzednika, podejrzewam że możemy zasmakować jeszcze w wielu wyjątkowych smakach.

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9733

        ...w szpitalu jest wiele ciekawych miejsc, nie tylko przed dezynfekcją...

        Comment

        • Krzysztof
          Senior
          • 04-2001
          • 1689

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika NECROphagus Wyświetlenie odpowiedzi
          Lekka odgrzewka ale co tam ja tutaj w koncu nowy

          Swego czasu pilem piwo ze stajni "Krolewskie" a zwlaszcza Zlotego Krola - nie bylo niczego innego o podobnym smaku, po prostu wtedy to bylo dla mnie piwo wybitne. Nic nawet nie wiedzialem o tarapatach Browarow Warszawskich i nieswiadomie nabywalem produkt dalej ("zwykle" krolewskie) juz po przejeciu marki przez GŻ az nie trafilem na jedno a potem drugie zepsute piwo. Smierdzialo i smakowalo jak podloga szpitalna tuz przed dezynfekcja. To mnie troche poruszylo i zaprzestalem koncumpcji produktu definitywnie. No i pare dni temu znalazlem u Was ten temat... zalamka.

          Majac w pamieci ten dawny wspanialy smak a i wzruszony historia zapale swieczke na grobie zwanym Browary Warszawskie.

          Pozdrawiam
          Złoty Król był robiony z najlepszych surowców jakie wtedy były na rynku. To piwo było jak na tamte czasy (1997-98) naprawdę dobre.
          Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
          www.twojmalybrowar.pl

          Comment

          • krzychal1
            Senior
            • 12-2008
            • 236

            Złoty Król

            I ta nietypowa butelka z naklejonym "złotkiem" na szyjce i kapslu.

            Comment

            • żąleną
              Sojowe Oddziały Bojowe
              • 01-2002
              • 13239

              Bączkiem Złotego Króla uczciłem zwolnienie (się) z mojej pierwszej pełnoetatowej pracy lata temu.

              Comment

              • kosher
                Senior
                • 04-2005
                • 2294

                http://penetratorscavengerteam.blogs...-przypaem.html - eksploracja budynku warzelni, jeszcze trochę pamiątek zostało.
                Łezka w oku mi się zakręciła widząc na jednym ze zdjęć reklamy Królewskiego Light- kiedyś mojej ulubionej marki.

                Comment

                • kosher
                  Senior
                  • 04-2005
                  • 2294

                  Ciekawostka z profilu "Jestem z Woli" na FB (https://www.facebook.com/Jestem.z.Woli?fref=ts)

                  "Coś do tematu Browarów Warszawskich.
                  Pan Hubert Stolarski nadesłał kilka zdjęć z samego finiszu - czyli 2004 roku. Zacytuję autora zdjęć :
                  "Takich puszek było ok.80 szt. Jednorazowo na maszynę rozlewniczą wjeżdżało 40 .To były dwa ostatnie obroty nalewaczki".
                  No proszę, partia limitowana, czyli pamiątka kolekcjonerska.
                  Podziękowania dla Pana Huberta !"
                  Attached Files

                  Comment

                  • Krzysztof
                    Senior
                    • 04-2001
                    • 1689

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosher Wyświetlenie odpowiedzi
                    Ciekawostka z profilu "Jestem z Woli" na FB (https://www.facebook.com/Jestem.z.Woli?fref=ts)

                    "Coś do tematu Browarów Warszawskich.
                    Pan Hubert Stolarski nadesłał kilka zdjęć z samego finiszu - czyli 2004 roku. Zacytuję autora zdjęć :
                    "Takich puszek było ok.80 szt. Jednorazowo na maszynę rozlewniczą wjeżdżało 40 .To były dwa ostatnie obroty nalewaczki".
                    No proszę, partia limitowana, czyli pamiątka kolekcjonerska.
                    Podziękowania dla Pana Huberta !"
                    To było troszkę inaczej.
                    Takich puszek było kilka - myślę ze około 19.
                    W ogóle to były dwie puszki "ostatnie" z tego dnia: puszka "Królewskie" która została "zużyta do ostatniej sztuki" a następnie o ile mnie pamieć nie myli "Kujawiak".
                    Mam gdzieś w archiwum zdjęcia z ostatniego rozlewu piwa w browarze Warszawskim. Po ich odnalezieniu zamieszczę co nieco.
                    Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                    www.twojmalybrowar.pl

                    Comment

                    • robox
                      = kapslarz =
                      • 11-2002
                      • 8188

                      Informacja z www.portalspozywczy.pl z 05.07.2014

                      Echo zainwestuje na działce Browarów Warszawskich

                      Kielecki deweloper Echo Investment nabył od hiszpańskiego Banco Financiero y De Ahorros działkę o powierzchni ok. 4,4 ha znajdującą się w centrum Warszawy, między ulicami Grzybowską, Wronią, Chłodną i Krochmalną, stanowiącej teren dawnych Browarów Warszawskich - pisze serwis pb.pl.

                      Wartość transakcji to 42 mln EUR. Nabycie aktywów zostało sfinansowane z kapitałów własnych.

                      Kontrolowany przez Michała Sowłowowa deweloper na nabytej nieruchomości planuje w 5-7 lat zbudować projekty o szacunkowej łącznej powierzchni 100 tys. mkw. Zgodnie z obowiązującym dla tego terenu miejscowym planem zagospodarowania, może na nich powstać zespół biurowy uzupełniony funkcją mieszkaniową. Wstępny, szacunkowy koszt związany z realizacją ww. inwestycji wynosi ok. 1 mld zł.

                      Artykuł:
                      Kielecki deweloper Echo Investment nabył od hiszpańskiego Banco Financiero y De Ahorros działkę o powierzchni ok. 4,4 ha znajdującą się w centrum Warszawy, między ulicami Grzybowską, Wronią, Chłodną i Krochmalną, stanowiącej teren dawnych B

                      Comment

                      • iron
                        Senior
                        • 08-2002
                        • 6703

                        Należy monitorować, czy będą respektować ustalenia Konserwatora Zabytków = wzmożona czujność - za dużo było demolek niezgodnych z prawem - my będziemy obserwować i w razie czego interweniować.

                        P.S. W ochronie są dawna warzelnia, willa Haberbuscha i piwnice.
                        bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                        Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                        Rock, Honor, Ojczyzna

                        Comment

                        • YouPeter
                          Senior
                          • 05-2004
                          • 2379

                          Sołowow i tak dopnie swego i powstanie tam to co jest w planie zagospodarowania przestrzennego plus jakaś galeria handlowa. Wystarczy przeczytać perypetie hotelu Cracovia.

                          PS. Notabene bardzo sympatyczny facet i dobry rajdowiec
                          Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                          Comment

                          • Cooper
                            Senior
                            • 11-2002
                            • 6055

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysztof Wyświetlenie odpowiedzi
                            To było troszkę inaczej.
                            Takich puszek było kilka - myślę ze około 19.
                            W ogóle to były dwie puszki "ostatnie" z tego dnia: puszka "Królewskie" która została "zużyta do ostatniej sztuki" a następnie o ile mnie pamieć nie myli "Kujawiak".
                            No proszę, aż trudno mi uwierzyc że takich puszek poszło tylko około 20 sztuk. Mam więc szczęście posiadac jedną z nich, oczywiście pełną
                            Nie mogę znaleść teraz zdjęcia na dysku by np porównać nadruk na denku ale z pewością obok daty ma napis własnie w stylu "ostatnia puszka".

                            Informacja o nowym włascicielu działki pojawiła się w sieci kilka dni temu a nieco wcześniej przecieki o "prawie zapadnięciu klamki w kwestii kupna".
                            Od ostatnich wyburzeń kilka lat temu na działce po browarze pozostały jedynie 4 budynki (portierni nie liczę) tzn tzw Willa Haberbuscha, budynek warzelni (jedyny niezamknięty w najgorszym niestety stanie), budynek dawnych kas a obecnie biura własciciela posesji oraz mniejszy budynek laboratorium wzdłuż wschodniej granicy posesji z charakterystyczną płaskorzeźbą sfinksa Haberbuscha (ta w moim avatarze i w wizce z linku ponizej). Wszystkie budynki za wyjątkiem warzelni (w zasadzie gołe mury z wyprutą zawartością) są zamknięte bez dostepu i przynajmniej z zewnątrz wyglądają na będące w dobrym stanie.
                            Niestety wg mnie to i tak pewnie nie przesądza ich pozostawienia i obawiam się że jedynie Willa Haberbuscha (budynek bynajmniej nie typowy produkcyjny) ma zapewnioną jako taką przyszłość.
                            Iron pisze o wpisanych jako zabytki budynkach. Tutaj przypomnę jak wyglądała inwentaryzacja zabytków pod koniec 2006 roku którą zamieściłem w poście 287 tego tematu .
                            Mimo tego zburzono zaznaczony na niebiesko kompleks zamaczalni i suszarni słodu oraz budynek na południe od warzelni. Jak więc widać to co objęte pieczą konserwatora właściciel i tak ma w )( i stąd mój pesymizm na najbliższą przyszłość. Dodatkowo w aktualnym MPZP jaki mignał mi dziś w sieci nie ma miejsca na pozostawienie budynku warzelni. W jej miejscu planowany jest tam jakiś ciąg, ulica wewnętrzna prostopadła do planowanej, przedłużonej (odtworzonej) d. ul. Krochmalnej a obecnie pozostałości po wewnętrznej drodze komunikacyjnej na terenie browaru. To już jednak bardziej temat urbanistyczny niż browarniano-piwny.
                            Last edited by Cooper; 06-07-2014, 00:30.
                            Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                            1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                            Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                            Comment

                            • iron
                              Senior
                              • 08-2002
                              • 6703

                              No to być może źle napisałem - pisząc stara warzelnia, miałem na myśli laboratorium z płaskorzeźbami sfinksa.

                              Tak czy siak, jest ruch w interesie i należy wzmóc czujność, jeśli ktoś mieszka/pracuje w okolicy w obserwacji tego, co będzie się działo na tej posesji.
                              Może to nic nie da, ale jak się nic nie zrobi, to z pewnością nic tam nie pozostanie, no chyba, że ewentualnie frontowa ściana ( od strony Grzybowskiej) willi Haberbuscha...
                              Last edited by iron; 06-07-2014, 00:41.
                              bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                              Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                              Rock, Honor, Ojczyzna

                              Comment

                              • Krzysztof
                                Senior
                                • 04-2001
                                • 1689

                                Istotnie puszki miały wykonany napis okolicznościowy "ostatnia puszka".


                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                                No proszę, aż trudno mi uwierzyc że takich puszek poszło tylko około 20 sztuk. Mam więc szczęście posiadac jedną z nich, oczywiście pełną
                                Nie mogę znaleść teraz zdjęcia na dysku by np porównać nadruk na denku ale z pewością obok daty ma napis własnie w stylu "ostatnia puszka".

                                Informacja o nowym włascicielu działki pojawiła się w sieci kilka dni temu a nieco wcześniej przecieki o "prawie zapadnięciu klamki w kwestii kupna".
                                Od ostatnich wyburzeń kilka lat temu na działce po browarze pozostały jedynie 4 budynki (portierni nie liczę) tzn tzw Willa Haberbuscha, budynek warzelni (jedyny niezamknięty w najgorszym niestety stanie), budynek dawnych kas a obecnie biura własciciela posesji oraz mniejszy budynek laboratorium wzdłuż wschodniej granicy posesji z charakterystyczną płaskorzeźbą sfinksa Haberbuscha (ta w moim avatarze i w wizce z linku ponizej). Wszystkie budynki za wyjątkiem warzelni (w zasadzie gołe mury z wyprutą zawartością) są zamknięte bez dostepu i przynajmniej z zewnątrz wyglądają na będące w dobrym stanie.
                                Niestety wg mnie to i tak pewnie nie przesądza ich pozostawienia i obawiam się że jedynie Willa Haberbuscha (budynek bynajmniej nie typowy produkcyjny) ma zapewnioną jako taką przyszłość.
                                Iron pisze o wpisanych jako zabytki budynkach. Tutaj przypomnę jak wyglądała inwentaryzacja zabytków pod koniec 2006 roku którą zamieściłem w poście 287 tego tematu .
                                Mimo tego zburzono zaznaczony na niebiesko kompleks zamaczalni i suszarni słodu oraz budynek na południe od warzelni. Jak więc widać to co objęte pieczą konserwatora właściciel i tak ma w )( i stąd mój pesymizm na najbliższą przyszłość. Dodatkowo w aktualnym MPZP jaki mignał mi dziś w sieci nie ma miejsca na pozostawienie budynku warzelni. W jej miejscu planowany jest tam jakiś ciąg, ulica wewnętrzna prostopadła do planowanej, przedłużonej (odtworzonej) d. ul. Krochmalnej a obecnie pozostałości po wewnętrznej drodze komunikacyjnej na terenie browaru. To już jednak bardziej temat urbanistyczny niż browarniano-piwny.
                                Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                                www.twojmalybrowar.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎