Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Koniec... Browaru Warszawskiego

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Krzysztof
    Senior
    • 04-2001
    • 1689

    #91
    Ku Waszej pamięci

    Ostanie "Królewskie" w butelce ku Waszej pamięci.
    Attached Files
    Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
    www.twojmalybrowar.pl

    Comment

    • slavoy
      Senior
      • 10-2001
      • 5052

      #92
      Na główny temat się nie wypowiadam, bo bym musiał użyć za dużo gwiazdek
      Ciekawi, a jednocześnie wk... mnie reklma radiowa warszawskiego koncertu Arahja, gdzie na pierwszym miejscu wymienia się Browary Warszawskie.
      Kołnieżyki z Heńka szykują nam kalkę działań Carlusia we Wrocławiu. Naprawdę bym się nie zdziwił gdyby Królewskie z Warki przemianowane zostało na Warszawskie Królewskie lub coś w tym guście
      Dick Laurent is dead.

      Comment

      • breslauer
        Senior
        • 05-2002
        • 2690

        #93
        slavoy napisał(a)
        Na główny temat się nie wypowiadam, bo bym musiał użyć za dużo gwiazdek
        Ciekawi, a jednocześnie wk... mnie reklma radiowa warszawskiego koncertu Arahja, gdzie na pierwszym miejscu wymienia się Browary Warszawskie.
        Kołnieżyki z Heńka szykują nam kalkę działań Carlusia we Wrocławiu. Naprawdę bym się nie zdziwił gdyby Królewskie z Warki przemianowane zostało na Warszawskie Królewskie lub coś w tym guście
        Na wrocławskim Ratuszu pojawiła się duża reklama rozwieszona na rusztowaniach. Przedstawia ona butelkę "Piasta" "wrocławskiego"; obok napis, że Piast sponsoruje remont Ratusza.
        No i w ogródku Piwnicy Świdnickiej, knajpy Piasta, zamiast parasoli Piasta są już parasole Carlsberga ...
        Mówię Ci Slavoy - będzie tak, że dalej posługiwali się będą nazwą Królewskie, Browary Warszawskie ...

        Comment

        • slavoy
          Senior
          • 10-2001
          • 5052

          #94
          To że Krlłewskie jako marko będzie dalej występować było wiadomo i można to w ostateczności jakoś przeżyć, ale powoływanie się na trupa w postaci Browarów Warszwskich jest ciężkim przgięciem.
          Nieistniejący zakład sponsoruje imprezę. Ciekawoska...
          Dick Laurent is dead.

          Comment

          • cafedelmar
            Junior
            • 06-2004
            • 2

            #95
            Witam Was Kochani!
            Jestem wśród Was nowy, ale piwo kocham od dziecka. Będzie tegp ze 40 lat miłowania. Niestety dane mi jest byc świadkiem wielu upadków. Teraz kolej na Warszawskie i Piasta. Z bólem przyznaje , że na Królewskie mówiło sie kiedyś k....wskie. Ale nic to. Umarło grodziszcze, czy ktoś pamieta? Krotoszyn zamkniety. Pelsnera ważą w Polsce...K..a! co sie dzieje!! Wszystko z czasem robione będzie jak cały heniek, carluś i inne śmiecie z surogatów niemieckich i róznic sie będzie tylko etykietą. I to są chwile kiedy mam ochote poprzeć LPR, choć ich nie znoszę!!! a gdzie smaki regionów?? Gdańskiego tez nie ma!!

            Comment

            • PRASKI
              Junior
              • 04-2004
              • 1

              #96
              ehhh, wielka strata ;/
              szkoda, ale moze to wareckie scierwo nie bedzie takie zle ;/

              Comment

              • CarlBerg
                Senior
                • 09-2003
                • 968

                #97
                cafedelmar napisał(a)
                K..a! co sie dzieje!!
                Co się dzieje ? Za 5 lat będziemy mieć w kraju tylko 2-3 wielkie koncerno-browary i ..... 5.000 małych browarów domowych Za 10 lat kilkadziesiąt domowych browarów stanie się małymi okręgowymi mikrobrowarami, za którymi ludzie będą szaleć ! Koncerny dostaną po du**e, gdyż jakość i smak piwa dostępnego regionalnie będzie po stokroć lepsza.

                Kto pod kim dołki kopie ten sam w nie wpada, Panie Heniek
                Piwo łączy ludzi, lecz poglądy na jego temat ich dzielą ....
                Wiejski Browar Domowy "Garns 'n' Roses"

                Comment

                • elroy
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 359

                  #98
                  CarlBerg napisał(a)
                  Za 10 lat kilkadziesiąt domowych browarów stanie się małymi okręgowymi mikrobrowarami, za którymi ludzie będą szaleć ! Koncerny dostaną po du**e, gdyż jakość i smak piwa dostępnego regionalnie będzie po stokroć lepsza.
                  Gdzieś wyczytałem, że statystycznie co 5 piwo wypijane w Stanach, pochodzi z browarów domowych.
                  I im więcej oglądam ich stron temu tematowi poświęconemu, to co raz bardziej w to wierzę
                  www.piwo.org

                  Comment

                  • witkowskiartur
                    Senior
                    • 03-2003
                    • 561

                    #99
                    Gdzieś wyczytałem, że statystycznie co 5 piwo wypijane w Stanach, pochodzi z browarów domowych
                    I nie tylko w Stanach.
                    KIlka dni temu miałem okazję rozmawiać z człowiekiem, który parę lat temu wyjechał do Australii. To zjawisko tam też występuje, a on sam robi piwo z gotowców. Krzyż na drogę heńkowi i innym...
                    KONIEC BROWARÓW WARSZAWSKICH.PONAD 150 LAT TRADYCJI DIABLI WZIĘLI

                    Comment

                    • grzeber
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 2868

                      Dzisiaj rano słyszałem w radio, że rozpoczyna się proces spadkobierców Haberbuscha i Schilego o prawa własności do browaru.

                      Czy ktoś wie coś więcej
                      pozdrawiam
                      www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                      Comment

                      • iron
                        Senior
                        • 08-2002
                        • 6703

                        No to by było super, jakby odzyskali prawa do browaru - pomarzyć fajna sprawa.
                        bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                        Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                        Rock, Honor, Ojczyzna

                        Comment

                        • Małażonka
                          Senior
                          • 03-2003
                          • 4602

                          Czyżby iskierka nadziei? (choć szczerze mówiąc obawiam się, że ewentualni spadkobiercy marzą o pieniążkach, a nie o odzyskaniu samego browaru )
                          Last edited by Małażonka; 01-07-2004, 14:18.

                          Comment

                          • breslauer
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 2690

                            grzeber napisał(a)
                            Dzisiaj rano słyszałem w radio, że rozpoczyna się proces spadkobierców Haberbuscha i Schilego o prawa własności do browaru.

                            Czy ktoś wie coś więcej
                            To może dlatego tak szybko podjęli decyzję o zamknięciu browaru i likwidacji produkcji? Szybciutko zamkną, budynki wyburzą, a potem spadkobiercom pokażą pustą parcelę - a kuku! teraz się procesujcie ... !
                            Last edited by breslauer; 01-07-2004, 14:17.

                            Comment

                            • Krzysiu
                              Krzysiu
                              • 02-2001
                              • 14936

                              A ja pode3jrzewam, że spadkobiercom ten browar zwisa jak kilo kitu - ważna jest działka. To jest kasa, a nie jakiś tam browar.

                              Zresztą jaki to ich browar? Zbudowany prawie od zera po wojnie.

                              Comment

                              • breslauer
                                Senior
                                • 05-2002
                                • 2690

                                Krzysiu napisał(a)
                                A ja pode3jrzewam, że spadkobiercom ten browar zwisa jak kilo kitu - ważna jest działka. To jest kasa, a nie jakiś tam browar.

                                Zresztą jaki to ich browar? Zbudowany prawie od zera po wojnie.
                                Faktycznie - spadkobiercom też może zależeć tylko i wyłącznie na działce ...

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎