Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Upadające Browary / sytuacja niezależnych browarów w Polsce

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • skandal
    Senior
    • 05-2002
    • 1439

    Kolejna lista! Poczekaj niedługo będzie w głównych wydaniach wiadomości w TV i sie dowiesz

    Comment

    • abernacka
      Senior
      • 12-2003
      • 10840

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
      Czy ktoś jest w posiadaniu przecieków z tej tajnej listy?
      Odwiedzając browary, rozmawiając w właścicielami browarów i ludźmi z tzw. "branży" bez problemu można stworzyć taką listę.
      Piwna turystyka według abernackiego

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19177

        to ja i bez tego taką mam, ciekawi mnie czy zgodną z twoją
        Last edited by e-prezes; 20-01-2007, 16:40.

        Comment

        • Sokół83
          szynkarz
          • 12-2004
          • 1598

          no i potem sie dziwimy że małe browary upadają; ciechanów czy grudziądz są w stanie zrobić z braku pasteryzacji atut piwa i zdobywac nim nowe rynki, a żnin widac się tego wstydzi i umieszcza na etykietach daty ważności kilkumiesięczne - co oni myślą w tym browarze że ludzie umieją zgadywać czy piwo które stoi na połce jest świeże czy nie?? że będą je kupować aż w koncu za 30 razem trafią to świeże i bedą sie nim zachwicać?? odnosze wrażenie że upadek małego browanictwa w polsce jest nie tylko winą słabej świadomości konsumentów i wstrętu do piwa lokalnego ale i w dużej mierze tym że w polsce warzeniem piwa zajmują się ludzie zupełnie do tego nieodpowiedni

          przyznam szczerze że jak Żnin ma robić piwo w takiej formie w jakiej ono do mnie dotrało za każdym razem (a szczególnie ostatnim) to lepiej niech zamkną i zaorają ten zakład bo jego produkty tylko przynoszą wstyd i szkodę polskiemu browanictwu (gł. temu niekoncernowemu); oczywiście fajnie by było gdyby znalazł się inwestor z głową na karku i przejął browar od obecnych debilnych właścicieli


          Niestety niezdziwiła mnie ta informacja. Moje informacje sie jednak potwierdzają, zostało jeszcze 6 browarów do skreślenia w tym roku. Obym się mylił.
          ja obstawiam Na Jurze, Gościszewo, Grybów, Lwówek Śl, Konstancin, Północny
          Last edited by Sokół83; 20-01-2007, 21:20.
          Z INNEJ BECZKI

          www.fotopolska.eu

          Comment

          • Pogoniarz
            † 1971-2015 Piwosz w Raju
            • 02-2003
            • 7971

            Grybów pewnie tak,Gościszewo także,Północny bankowo,Lwówek z polityką prezesika też ,Boss też ledwo zipie,Konstancin podobnie.Nie wiem czy przeżyje też Brzeg, Zodiak, Imielin i Koreb.Krakowskie "browary" też mogą mieć problemy K.... jakie czasy nadejszy pier... globalizacja.Nawet nie cieszą powstające mikrobrowary
            Last edited by Pogoniarz; 20-01-2007, 22:16.


            Prawie jak Piwo
            SZCZECIN

            Comment

            • kopyr
              Senior
              • 06-2004
              • 9475

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pogoniarz
              Północny bankowo,
              Ja myślałem, ze Północny padł w zeszłym roku
              Lwówek, jak Bauerowi nie odbije palma, to powinien sobie dać radę, ale trzeba wiele rzeczy zmienić. Ja bym jeszcze do listy kandydatów dodał Kormorana i Janów Lubelski. Co prawda nie mam żadnych informacji na ten temat, ale gdybym miał obstawiać, to tak bym obstawił.
              Krakowskich browarów, szczególnie tego browaru co go nie ma, chyba najbardziej byłoby szkoda (obok Lwówka) bo jeszcze nawet nie miałem okazji spróbować, a sam fakt, ze robią ale'a i przyjęło się na rynku i nawet się sprzedaje zasługuje na szacunek.
              Może niech abernacka opublikuje swoje typy. A co z Łódzkimi?
              blog.kopyra.com

              Comment

              • Sokół83
                szynkarz
                • 12-2004
                • 1598

                łódzkie żyją z marketów

                a poza tym myśle że powiniśmy z taką tematyką przejść do tematu "upadające browary"
                Z INNEJ BECZKI

                www.fotopolska.eu

                Comment

                • Pogoniarz
                  † 1971-2015 Piwosz w Raju
                  • 02-2003
                  • 7971

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr
                  Ja myślałem, ze Północny padł w zeszłym roku
                  Lwówek, jak Bauerowi nie odbije palma, to powinien sobie dać radę, ale trzeba wiele rzeczy zmienić. Ja bym jeszcze do listy kandydatów dodał Kormorana i Janów Lubelski. Co prawda nie mam żadnych informacji na ten temat, ale gdybym miał obstawiać, to tak bym obstawił.
                  Krakowskich browarów, szczególnie tego browaru co go nie ma, chyba najbardziej byłoby szkoda (obok Lwówka) bo jeszcze nawet nie miałem okazji spróbować, a sam fakt, ze robią ale'a i przyjęło się na rynku i nawet się sprzedaje zasługuje na szacunek.
                  Może niech abernacka opublikuje swoje typy. A co z Łódzkimi?
                  Tak Północny padł,ale liczę,że może cudem ...Fakt zapomniałem o Janowie Łódzkie robią co mogą ( jeszcze lider szajs,biedronka)-jak długo dadzą sobie radę...Ogólnie jest do d


                  Prawie jak Piwo
                  SZCZECIN

                  Comment

                  • Cooper
                    Senior
                    • 11-2002
                    • 6055

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pogoniarz
                    ...Konstancin podobnie...(
                    Masz jakieś SPRAWDZONE info czy tylko sobie taką ruletkę z nazwami urządzileś wymieniając na jednym oddechu tyle browarów?
                    Tak się akurat sklada że byłem na początku tego roku w Konstancinie i pracująca tam od lat babka ktora do tej pory pytana o przyszłość zakladu załamywała ręce i rzucala czarne przepowiednie nadciągającej apokalipsy konstancinskiej bawarii , tym razem oznajmiła iż sytuacja browaru (wg niej) znacznie się poprawiła , browar spłacił zalegle długi i zobowiązania a niedawno wprowadził (w zasadzie jest to caly czas w trakcie) zupełnie nowe kształty (wykrojniki) etykiet do wszystkich piw (a więc przynajmniej minimalny nakład w etykieciarkę). Myślę że gdyby u progu nowego roku browar nie widział by się w przyszłości nie inwestowal by w facelifting etykiet....
                    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                    Comment

                    • Cooper
                      Senior
                      • 11-2002
                      • 6055

                      Ups , sorry Art . Deko odbiegliśmy od tematu traktującego o browarze Żnin. Chyba powinieneś tu deko posprzątać...
                      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                      Comment

                      • Pogoniarz
                        † 1971-2015 Piwosz w Raju
                        • 02-2003
                        • 7971

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper
                        Ups , sorry Art . Deko odbiegliśmy od tematu traktującego o browarze Żnin. Chyba powinieneś tu deko posprzątać...
                        Fakt trzeba posprzatąć tutaj Co do Konstancina,obawiam sie po prostu,że może paść,ale chciałbym aby tak nie było(informacji o rychłym upadku nie mam i oby tak zostało )
                        Last edited by Pogoniarz; 20-01-2007, 23:04.


                        Prawie jak Piwo
                        SZCZECIN

                        Comment

                        • Sokół83
                          szynkarz
                          • 12-2004
                          • 1598

                          Sytuacja niezależnych browarów w Polsce

                          W związku z plagą zamykania browarów rodzi się pytanie - które następne??

                          Nie chcę żeby tu każdy wpisywał swoje typy na chybił trafił (jak ja w temacie o Zninie )
                          Chodzi mi o to żeby wypowiedzieli się ludzie którzy mają wiedzę na temat sytuacji danego browaru z dość wiarygodnych źródeł

                          Dziwi mnie że w spekulacjach pojawia się Janów. Przecież eksperyment z Bieszczadzkim nalezy zaliczyć do udanych. Chociaż w sumie z drugą edycją się nie spotkałem w Łodzi.
                          Podobnie Komoran.

                          Jeśli chodzi o browar z mego miasta: żyje on głównie dzieki piwom marketowym (które spotkalem nawet w Ustrzykach Dolnych). Ponoć sytuacja się nieco poprawiła od czasu zaprzestania warzenia Kaltenberga (info od pana ze sklepu firmowego). Pojawiły się dwa nowe piwa jednemu odnowiono szatę graficzną. Spotkałem się nawet z kilka razy z promawaniem piwa w markecie. Powoli browar idzie w dobrym kierunku.
                          Last edited by Sokół83; 20-01-2007, 23:11.
                          Z INNEJ BECZKI

                          www.fotopolska.eu

                          Comment

                          • Sokół83
                            szynkarz
                            • 12-2004
                            • 1598

                            założyłem taki o to wątek http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=67121
                            Last edited by Sokół83; 20-01-2007, 23:08.
                            Z INNEJ BECZKI

                            www.fotopolska.eu

                            Comment

                            • e-prezes
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 19177

                              Browar, który nie jest browarem działa i póki Relakspol nie zmieni właścicieli (a pewnie szybko za tę cenę nie zmieni) to będzie istniał. Planowane są nowe piwa na wiosnę.

                              Comment

                              • Marusia
                                Senior
                                • 02-2001
                                • 20211

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper
                                Ups , sorry Art . Deko odbiegliśmy od tematu traktującego o browarze Żnin. Chyba powinieneś tu deko posprzątać...
                                Jest specjalna ikonka na zgłaszanie takich rzeczy, albo chociaż PW, zapewniam Was, że Art nie śledzi wszystkich tematów i takie rzucanie postów do niego nie ma sensu).

                                Już zgłosiłam gdzie trzeba.
                                www.warsztatpiwowarski.pl
                                www.festiwaldobregopiwa.pl

                                www.wrowar.com.pl



                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎