Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Upadające Browary / sytuacja niezależnych browarów w Polsce

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Robert13
    Senior
    • 04-2010
    • 899

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
    Każdy mierzy swoją miarą. Ja nie kradnę, więc nie nazywam nikogo bez powodu "złodziejem", nawet niekoniecznie w odniesieniu do konkretnych osób.

    Panie Marku, chciałbym zwrócić uwagę, że ukrywanie dowodów przestępstwa, a nawet niepowiadomienie o przestępstwie organów ścigania, jest przestępstwem.
    Da da... Wciskanie ciemnoty....
    Nie będe się silił, tylko zacytuję blogera 'iustus', który udzielił takowej odpowiedzi pewnemu (p)osłowi z Wiejskiej:
    Rzeczywiście polskie prawo przewiduje obowiazek denuncjacji i za jej brak karze, ale dotyczy to jedynie kilku bardzo dokładnie określonych najcięższych przestępstw :

    1) ludobójstwa (art. 118 k.k.),
    2) zdrady głównej lub zamachu na Rzeczpospolitą Polską (art. 127 k.k.),
    3) zamachu stanu (art. 128 k.k.),
    4) szpiegostwa (art. 130 k.k.),
    5) zamachu na życie Prezydenta Rzeczypospolitej (art. 134 k.k.),
    6) zamachu na jednostkę Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej (art. 140 k.k.),
    7) zabójstwa (art.148 k.k.),
    8) sprowadzenia zdarzenia powszechnie niebezpiecznego (art. 163 k.k.),
    9) porwania statku wodnego lub powietrznego (art. 166 k.k.) i
    10) wzięcia zakładnika (art. 252 k.k.).

    Przepis ten dotyczy także dziennikarzy i lekarzy którzy uzyskali informacje o przestępstwie w ramach ich praktyki zawodowej, ale nie dotyczy już adwokata, który uzyskał określoną wiadomość w związku z udzieleniem pomocy prawnej, ani duchownego, który dowiedział się o przestępstwie przy spowiedzi.

    Natomiast nie dotyczy to innych przestepstw, a nawet pedofilii, czyki grupy przestępstw, bo to nie jest tylko jedno przestępstwo, z Art. 200 § 1i 2, Art. 197 § 1-3, Art. 191 § 1 oraz Art. 207 § 1-3 ? Otóż w tych przypadkach jest inaczej. Prawodawstwo polskie (por. Art 304 § 1 i 2) przewiduje jedynie tak zwany „społeczny obowiązek” zawiadomienia prokuratora lub policji o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu. Obowiązek społeczny to jednak nie to samo, co obowiązek prawny, bo niepodporządkowanie się temu nakazowi nie pociąga za sobą żadnych sankcji karnych, choć niewykonanie tego obowiązku może spotkać się z sankcją moralną i potępieniem społecznym. Ów społeczny i moralny obowiązek zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa dotyczy każdego – nie tylko pokrzywdzonego czy naocznego świadka, ale również osobę czy instytucję państwową lub samorządową, która w wiarygodny sposób dowiedziała się o popełnieniu przestępstwa. Dodatkowo prawodawca umożliwił zawiadamiającemu zastrzeżenie swych danych dotyczących miejsca zamieszkania do wyłącznej wiadomości prokuratora, w przypadku, gdy zachodzi uzasadniona obawa użycia przemocy lub groźby bezprawnej wobec niego lub osoby mu najbliższej.

    Comment

    • Sokół83
      szynkarz
      • 12-2004
      • 1598

      No i kolejna, niekończąca się dyskusja dyskusja nie na temat. Bo ktoś wie lepiej jakie inni powinni mieć zdanie. Bo ktoś ma kompleksy albo niespełnione pragnienia i musi się popisywać albo wyżywać na forum, ponieważ w realu pewnie już nikt nie zwraca na to uwagi.

      Gówno mnie obchodzi czy ktoś woli barokową kamienicę, czy budynek z blachy falistej. Jakby mnie to interesowało to bym się udzielał na Skyscrapercity. Mnie interesuje sytuacja browarów. I klikam rano w link to tematu "sytuacja niezależnych browarów w Polsce" a tu analiza przepisów prawnych dotyczących pomówienia i obowiązku zgłaszania naruszeń prawa.
      Last edited by Sokół83; 07-09-2011, 07:48.
      Z INNEJ BECZKI

      www.fotopolska.eu

      Comment

      • Bombadil13
        • 05-2005
        • 2479

        Zobaczyłem, zrobiło mi się smutno, pstryknąłem fotki, umieściłem na forum i tyle...
        A tu burza.
        Nie chciałem zmieniać rzeczywistości, bo wiem, że się nie da... i wiem, że wymiar ekonomiczny zawsze zwycięży.
        Wiem też, że Krzysiu pytając "kto będzie to utrzymywał?" trafił w sedno.
        Nie mniej było mi smutno. Od dziecka czułem zapach słodu wydobywający się browaru. Wyroby Grudziądza to piersze piwa jakie piłem. Nie może być mi smutno?

        Rozjuszył mnie delvish stwierdzeniem żywcem wyjętym ze stenopisu Rady Miasta "po co komu byle rudera, gdzie kiedyś warzono piwo".

        Nawet, jeśli ma rację, to i tak wkur... takich ludzi jak ja, dla których browar jest nie tylko zwykłym przedmiotem oceny architektonicznej.

        A tak wogóle... to ile jest jeszcze w Polsce XIX- wiecznych budynków, w których warzy się piwo...? Mnóstwo, prawda?
        Poszukuję

        Comment

        • Robert13
          Senior
          • 04-2010
          • 899

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sokół83 Wyświetlenie odpowiedzi
          Gówno mnie obchodzi czy ktoś woli barokową kamienicę, czy budynek z blachy falistej. Jakby mnie to interesowało to bym się udzielał na Skyscrapercity. Mnie interesuje sytuacja browarów. I klikam rano w link to tematu "sytuacja niezależnych browarów w Polsce" a tu analiza przepisów prawnych dotyczących pomówienia i obowiązku zgłaszania naruszeń prawa.
          Psze pana, sytuacja niezaleznych browarów będzie taka jaka będzie świadomość klienta, a jesli ona będzie taka, że kogoś g. będzie obchodzić XIX wieczna substancja po zamkniętym browarze, to mozna z góry założyć, że kondycja ww. browarów będzie żałosna.

          Comment

          • jacer
            Senior
            • 03-2006
            • 9875

            Po zdjęciach jakoś nie widać szczególnie ładnej architektury. Ot budynki jakich pełno. Jedynie ten ceglany budynek może coś jest wart.
            Last edited by jacer; 07-09-2011, 19:12.
            Milicki Browar Rynkowy
            Grupa STYRIAN

            (1+sqrt5)/2
            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
            No Hops, no Glory :)

            Comment

            • delvish
              Senior
              • 11-2004
              • 3508

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Robert13 Wyświetlenie odpowiedzi
              Psze pana, sytuacja niezaleznych browarów będzie taka jaka będzie świadomość klienta, a jesli ona będzie taka, że kogoś g. będzie obchodzić XIX wieczna substancja po zamkniętym browarze, to mozna z góry założyć, że kondycja ww. browarów będzie żałosna.
              Ale pitolisz. Co ma piernik do wiatraka?
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bombadil13 Wyświetlenie odpowiedzi
              A tak wogóle... to ile jest jeszcze w Polsce XIX- wiecznych budynków, w których warzy się piwo...? Mnóstwo, prawda?
              Mnóstwo jest właśnie XIX w. budynków, w których, tak jak w Grudziądzu, nie warzy się już piwa.
              "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
              (Frank Zappa)

              "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

              Comment

              • adam16
                Senior
                • 02-2001
                • 9865

                Zawsze jest tak ze w danym momencie wyburza się coś co wydaje się, nie ma wielkiej wartości i tylko nieliczni zwracają na to uwagę (patrz sprawa wyburzenia dworca w Katowicach - gdyby dano mu przynajmniej jeszcze z 40-50 lat, nikt nie miałby wątpliwości że to wartościowy obiekt. Mnie jest żal zabudowań browaru. Tak tego, jak i w Rybniku, Siemianowicach, czy Bytomiu.
                Problem w tym, że wszyscy interlokutorzy mają po trosze rację.
                Browar Hajduki.
                adam16@browar.biz
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                Comment

                • LeoxxX
                  Senior
                  • 03-2010
                  • 224

                  Czy ten browar w Grudziądzu można jeszcze zwiedzić czy już nic po nim nie zostało?

                  Comment

                  • Robert13
                    Senior
                    • 04-2010
                    • 899

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
                    Ale pitolisz. Co ma piernik do wiatraka?

                    Mnóstwo jest właśnie XIX w. budynków, w których, tak jak w Grudziądzu, nie warzy się już piwa.
                    To jest własnie brak świadomości. Przez tereny Polski przewaliło się tyle nawałnic niszczących dokumentnie te tereny, że Polska jest półpustynią pod tym względem, a jeśli do tego dojdzie szabrowanie i wyburzanie przez współczesnych, to stanie się pustynią.
                    Tak zachowują się niektórzy łasi na pieniadze szemrani ludzie, jakby na obrzeżach miast brakowało terenów pod budowę centrów handlowych.


                    Czy jest zależność pomiędzy świadomością klienta a sytuacja niezależnych browarów?
                    Zażartuję sobie i odpowiem, że jej nie ma, a nawet jest ona odwrotna: im bardziej grubociosany klient, tym jest ona lepsza.
                    Takich grubociosanych nam trzeba, bo nie po to postępowi politycy wyprzedali koncernom 95% rynku piwowarskiego w 40mln kraju i utworzyli zaporowe bariery administracyjne, by niezaleznym browarom miało być dobrze.

                    Comment

                    • Sokół83
                      szynkarz
                      • 12-2004
                      • 1598

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bombadil13 Wyświetlenie odpowiedzi
                      Zobaczyłem, zrobiło mi się smutno, pstryknąłem fotki, umieściłem na forum i tyle...
                      Akurat tego nie uważam za jakieś wielkie odstępstwo od tematu.

                      Tutaj pojawiają się dwa pojęcia. Dla osób spoza Grudziądza, browar to zwykła przestrzeń, urządzona w taki a nie inny sposób, którzy może się podobać lub nie. Dla Grudziądzan to miejsce czyli przestrzeń nacechowana emocjonalnie, związana ze wspomnieniami itd. Nasze "miejsca' zawsze będziemy oceniać subiektywnie.

                      Są niestety tacy pieniacze na tym forum, którzy uważają, że mają monopol na "prawidłowe poglądy" i tylko oni wyrażają "słuszne opinie'. A na każde odstępstwo reagują jakby ktoś zgwałcił im matkę. I dziwię się, że po tylu latach zamiast ignorować, to ciągle reagujemy na takie zaczepki, którymi zapewne próbują podreperować własne ego, niedowartościowane w realnym świecie.
                      Last edited by Sokół83; 08-09-2011, 08:30.
                      Z INNEJ BECZKI

                      www.fotopolska.eu

                      Comment

                      • Prusak
                        Senior
                        • 07-2005
                        • 4326

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sokół83 Wyświetlenie odpowiedzi

                        Tutaj pojawiają się dwa pojęcia. Dla osób spoza Grudziądza, browar to zwykła przestrzeń, urządzona w taki a nie inny sposób, którzy może się podobać lub nie. Dla Grudziądzan to miejsce czyli przestrzeń nacechowana emocjonalnie, związana ze wspomnieniami itd. Nasze "miejsca' zawsze będziemy oceniać subiektywnie.

                        Są niestety tacy pieniacze na tym forum, którzy uważają, że mają monopol na "prawidłowe poglądy" i tylko oni wyrażają "słuszne opinie'. A na każde odstępstwo reagują jakby ktoś zgwałcił im matkę. I dziwię się, że po tylu latach zamiast ignorować, to ciągle reagujemy na takie zaczepki, którymi zapewne próbują podreperować własne ego, niedowartościowane w realnym świecie.
                        Nie, proszę... Rzeczywistość jest bardziej skomplikowana i nie poddaje się takim uogólniającym sądom. O jakich zaczepkach mówisz o jakich pieniaczach? A już zupełnie ryzykownym działaniem i z gruntu jałowym jest przypisywanie komuś z góry konkretnych intencji, bo i tak w tej sprawie nigdy nie będziesz miał jasności.
                        Dopuszczasz np taką sytuację, iż wypowiadają się tu osoby, które nie muszą niczego podreperowywać, bo mają inne gremia, w których mogą się wyżywać, są spełnione zawodowo, publikują w prestiżowych miejscach, a nie tylko na forum, lubią piwo, a forum traktują jako hobby i miejsce swobodnej wymiany poglądów krążących wokół tego, co piwne? A do tego, hehe, są spoza Grudziądza i mogą mieć takie samo zdanie na temat zachowania substancji XIX-wiecznej architektury przemysłowej, jak mieszkańcy tego miasta, bo też jak ktoś tu słusznie zauważył, Polska została tak "przeorana" przez historię, że naprawdę szkoda, pardon, każdej pierdółki, jeśli do tego nie zostanie zastąpiona przez atrakcyjne rozwiązanie urbanistyczne.
                        Jaki ta dyskusja ma związek z Twoim pragnieniem wiedzy o sytuacji upadających browarów w Polsce? Czy browar w Grudziądzu nie upadł? Czy nie mogą istnieć ludzie, którzy interesują się losem zabudowań browaru i jest im zwyczajnie szkoda, a nie mają tyle kasy, by w tym samym miejscu na powrót coś piwnego uruchomić? Po co robić z tego zaraz zadymę, tworzyć dodatkowe podziały? Zacietrzewienie działa tu, niestety, w obie strony. Oto ktoś wyraża ów żal, i nagle pojawia się atak, że to jakieś g..., itd. Spokojniej, proszę.
                        Last edited by Prusak; 08-09-2011, 08:54.

                        Comment

                        • Bombadil13
                          • 05-2005
                          • 2479

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika LeoxxX Wyświetlenie odpowiedzi
                          Czy ten browar w Grudziądzu można jeszcze zwiedzić czy już nic po nim nie zostało?
                          A obejrzałeś zdjęcia zamieszczone w tym temacie przeze mnie?
                          Jak chcesz to zwiedzaj
                          Poszukuję

                          Comment

                          • Sokół83
                            szynkarz
                            • 12-2004
                            • 1598

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
                            Czy nie mogą istnieć ludzie, którzy interesują się losem zabudowań browaru i jest im zwyczajnie szkoda, a nie mają tyle kasy, by w tym samym miejscu na powrót coś piwnego uruchomić? Po co robić z tego zaraz zadymę, tworzyć dodatkowe podziały?
                            Widzę, że mnie źle zrozumiałeś bo właśnie mam takie podejście jak i Ty, i nie widzę w takim zachowaniu nic złego. Denerwują mnie tylko próby udowadniania na siłę w sprawach subiektywnych, że "to ja mam rację i to ja wiem więcej", które z czasem przeradza się w łapanie za słówka niezwiązane z tematem, docinki itd. co rozwala potem cały wątek.
                            Z INNEJ BECZKI

                            www.fotopolska.eu

                            Comment

                            • Pankracy
                              Senior
                              • 10-2007
                              • 2772

                              Browar Krajan ma szansę odrodzić się z popiołów.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎