Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Upadające Browary / sytuacja niezależnych browarów w Polsce

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • cororo
    • 04-2003
    • 766

    #91
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka
    Gdzie Chojnów a gdzie Łodź? Jeszcze jedna ewentualność przychodzi mi do głowy...Bojanowo (właściciel mieszka w Łodzi).
    Tak z ta różnicą że własciciele browaru są mieszkańcami Łodzi,

    Comment

    • abernacka
      Senior
      • 12-2003
      • 10837

      #92
      Stanleya także? Niewiedziałem.
      Piwna turystyka według abernackiego

      Comment

      • cororo
        • 04-2003
        • 766

        #93
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka
        Stanleya także? Niewiedziałem.
        Także.Na pw masz wiadomość do użytku wewnetrzego wtajemniczającą w realia sprawy.

        Comment

        • Leonpraga
          Senior
          • 02-2005
          • 468

          #94
          A chociaż by stąd

          * Browar w Chojnowie, Przed. Handl. Zagr. „Stanley” Sp z o.o., Łódz ul. Jaracza 47
          * Browar w Bojanowie, wł. f. „Flora’ Sp z o.o. z siedz. w Łodzi,

          Comment

          • baklazanek
            † 2014 Piwosz w Raju
            • 08-2001
            • 3562

            #95
            Chojnów raczej nie wchodzi w grę. Tam sprzęt był ponoć stary i nadawł się do muzeum albo na złom.

            Comment

            • skandal
              Senior
              • 05-2002
              • 1439

              #96
              Niby poważna aukcja a nie ma nawet zdjęcia. Sprzedający nawet nie dał dokładnych informacji o tym co sprzedaje. Dziwne troche.

              Comment

              • cororo
                • 04-2003
                • 766

                #97
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika baklazanek
                Chojnów raczej nie wchodzi w grę. Tam sprzęt był ponoć stary i nadawł się do muzeum albo na złom.
                zwiedzałem i jest trochę maszyn które da się jeszcze sprzedac jak chociażby butelkownie ,linie rozlewczą itp.nie jestem specjalistą od stanów technicznych ale naprawde niektóre maszyny są w stanie dobrym.
                Poza tym aukcja jest wystawiona na wabia więc napisać można wszystko ,żeby wzbudzic zainteresowanie
                Last edited by cororo; 07-12-2006, 21:15.

                Comment

                • slavoy
                  Senior
                  • 10-2001
                  • 5052

                  #98
                  A może to Męcka Wola? Do Łodzi w sumie niedaleko...
                  Z tego co pamietam działał właśnie tylko kilka lat.
                  Dick Laurent is dead.

                  Comment

                  • Leonpraga
                    Senior
                    • 02-2005
                    • 468

                    #99
                    Może chodzi o Szwejka z Góry parę dni temu znalazłem te zdjęcie w sieci było do, sprzedania i chodziło prawdopodobnie o browar Góra, ale nie mogę tego teraz znaleźć zostało jedynie zdjęcie
                    Attached Files

                    Comment

                    • Leonpraga
                      Senior
                      • 02-2005
                      • 468

                      to nie jest te zdjęcie o które mi chodziło, pomyłka jutro postaram sie przesłać prawidłowe

                      Comment

                      • Sokół83
                        szynkarz
                        • 12-2004
                        • 1598

                        załamała mnie informacja z kuriera o upadku Reginy; zamknięte w ciągu ostatnich 2 lat browary robiły w większości, delikatnie mówiąc, piwa średnie; jak to sie dzieje że rynku istnieją browary takie jak Łask, Jabłonowo czy Żnin, a pada Regina która warzy piwa bardzo dobre i do tego tanie??

                        mam nadzieję, że skoro byli chętni na kupno Kujawiaka to znajdą się chętni na kupno Reginy
                        Z INNEJ BECZKI

                        www.fotopolska.eu

                        Comment

                        • kopyr
                          Senior
                          • 06-2004
                          • 9475

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sokół83
                          załamała mnie informacja z kuriera o upadku Reginy;
                          Mnie również, nawet nie zauważyłem w skrzynce tej wiadomości. Przybiło mnie to. Jedyny browar butelkujący piwo pszeniczne zamknął swoje podwoje. Wielka szkoda, no ale źle sie do tego tematu zabrali.

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sokół83
                          mam nadzieję, że skoro byli chętni na kupno Kujawiaka to znajdą się chętni na kupno Reginy
                          Nie sadzę, Kujawiak miał chyba znacznie większe moce produkcyjne. Raczej nikomu z chetnych na Kujawiaka, czyli Jabłonowa czy VanPura nie będzie do szczęścia potrzebna Regina. Taki mały browar miałby rację bytu, ale nie w tym regionie kraju. Przyszłosć dla tego typu browaru widziałbym raczej w poblizu dużego miasta i przy nastawieniu sie na specjalnosci piwne. Tylko, że tę działkę powoli zagospodarowują u nas Jurand z Ciechanowem.
                          blog.kopyra.com

                          Comment

                          • skandal
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 1439

                            Nie lubię tego tematu Co za syf. Co chwila jakieś wesołe informacje, przynajmniej coś się dzieje w naszym kochanym kraju dziwnym jakimś, gdzie żyją dziwni ludzie pijący coś zamiast piwa...

                            Comment

                            • e-prezes
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 19167

                              Nie chciałbym siać defetyzm, ale rok przyszły nie zapowiada się pod tym względem lepiej. Jest pare browarów, którym nie wiedzie się za dobrze... Powstające browary restauracyjne rekompensują tylko stratę takich jak w tym roku. Nie liczyłbym na powiększenie ogólnej ilości działających browarów w przyszłym roku.
                              Last edited by e-prezes; 15-12-2006, 21:55.

                              Comment

                              • baklazanek
                                † 2014 Piwosz w Raju
                                • 08-2001
                                • 3562

                                Smutna to wiadomość, nawet bardzo. Rzuciłbym kilkoma przekleństwami, które dosadnie wyraziłyby moje uczucia, ale ograniczę się do zrobienia tego u siebie w pokoju.
                                Rok był całkiem niezły i chyba mało kto się spodziewał takiego zakończenia roku. Najpierw Północny, być może Lwówek(odpukać), a teraz Regina. Piwny mikołaj nas nie rozpieszcza. A do tego nie wiadomo, czy na początku nowego roku nie upadną kolejne browary.
                                Zastanawiacie się, czy uda nam się w końcu powołać organizację, która będzie wspierała piwa z regionalnych browarów, oraz je same? JAckson mógłby taką sondę zrobić. Dowiemy się, jakie nastroje wśród nas panują.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎