Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czym otwieracie piwo? [Gdy nie macie otwieracza pod ręką...]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Wujcio_Shaggy
    Senior
    • 01-2004
    • 4628

    Ja ostatnio otwierałem grzebieniem - ale nie zębami, tylko rączką...
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

    @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

    Comment

    • Totus
      Senior
      • 11-2007
      • 326

      A ja niedawno otwierałem nożem kuchennym [prawie jak szablą ;-)]. Efekt był taki, że kołnierzyk butelki wraz z kapslem odskoczył jak korek od szampana .
      Zapraszam do Browaru Sielanka.

      Comment

      • Cez
        Senior
        • 01-2003
        • 1789

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Totus Wyświetlenie odpowiedzi
        A ja niedawno otwierałem nożem kuchennym [prawie jak szablą ;-)]. Efekt był taki, że kołnierzyk butelki wraz z kapslem odskoczył jak korek od szampana .
        Ułańska fantazja
        Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

        Comment

        • pirackamuza
          Senior
          • 12-2004
          • 1903

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Scypion Wyświetlenie odpowiedzi
          Otwieram zębami i najczęsciej klamrą od pasa.
          Tiaaa... ja też otwierałem zębami. I bardzo lubiłem zaszpanować,... ale od prawie 15 lat nie mam już tej lewej, dolnej piątki.
          Toruń przeprasza za Radio Maryja
          www.bobofruty.pl

          Comment

          • skitof
            Senior
            • 11-2007
            • 2478

            No cóż, jak nie ma nic pod ręką, to może kawałek papieru się znajdzie. Instrukcja obsługi w linku:
            It´s a party trick! Don't think I haven't used lighters, coins, tables and other hard objects. Paper is not exactly the first step in the art of alternative ...

            Comment

            • jar_007
              Junior
              • 11-2009
              • 22

              Metodą z kartką papieru można łatwo wygrać zakład.
              Wygrzebałem temat bo lubię otwierać piwo niestandardowo Użyłem do tego mnóstwa przedmiotów, ale można to sprowadzić do sześciu sposobów.
              Chyba najczęściej otwieram stosując dźwignię podpartą o rękę na szyjce, bo wystarczy do tego dowolny twardy i w miarę długi przedmiot. Najczęściej druga butelka z piwem. Nada się też: telefon, zapalniczka, łyżka, patyk, dobry kamień, dezodorant, marker czy bardziej dziwne jak pokrywka od garnka, sanki, krzesło, właśnie pozginana kartka, cokolwiek...
              Wcześniej częściej stosowałem podważanie, najlepiej kluczem. Wpychamy pod kapsel, dociskamy kciukiem i ruchem obrotowym podważamy. Moim ulubionym kluczem, jeden ruch
              Trzecia metoda to znalezienie czegoś co działa na zasadzie zwykłego otwieracza, czyli zahaczamy od spodu i stosujemy dźwignię opartą o kapsel. Może nadać się klamra od spodni, czasem płot, czasem znak drogowy. Ogólnie dość ciężko o taki przedmiot.
              Mniej fajne metody, bo wiążące się z ryzykiem straty piwa opierają się na uderzeniach:
              Po pierwsze, można oprzeć kapsel od spodu i uderzyć butelkę pięścią od góry. Nadają się prawie wyłącznie metalowe obiekty tupu płot, słupek, ławka
              Można też oprzeć jakiś przedmiot na kapslu od spodu i uderzać w niego, albo nim o coś twardego (metody nie polecam ze względu na wstrząśnięcie piwa). Można podłożyć drugie piwo i je kopnąć piętą, lub poprosić kogoś by uderzył, lub stuknąć o coś drewnianego.
              Najbardziej ryzykowne jest bezpośrednie, szybkie uderzanie w kapsel od spodu. Można w ten sposób rozlać piwo a nawet pobić butelkę jeśli użyjemy czegoś twardego jak nóż. Sam nie próbowałem, ale można nawet wiatrówką

              Comment

              • dyczkin
                Serce w kolorze blaugrana
                • 05-2011
                • 3657

                A próbował ktoś kilofem ??
                Kapsel leci aż miło
                Choć największe wrażenie robi na mnie otwieranie oczodołem
                Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                Moje warzenie // Piwny Wojownik

                Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                Comment

                • jar_007
                  Junior
                  • 11-2009
                  • 22

                  Kilofem? na kilka sposobów Z opisu wnioskuję, że masz na myśli dźwignię, czyli metodę nr 1.
                  Praktyk otwierania własnym ciałem nie praktykuję. Zwłaszcza zębów mi szkoda.

                  Comment

                  • centon
                    † 2017 Piwosz w Raju
                    • 03-2004
                    • 575

                    od otwierania piwa zębami mam ubytki w szkliwie ale warto było
                    teraz już zębów nie używam
                    Zbieram etykiety i podstawki z ciężarówkami, karty telefoniczne z motywem piwnym ,podstawki guinness oraz birofilia związane z browarem warszawskim.
                    Ktokolwiek chciałby pomóc w powiększaniu zbioru proszę o kontakt.


                    https://picasaweb.google.com/115486805717439828103

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎