Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bydgoszcz - następny do odstrzału?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pifkosz
    Junior
    • 07-2004
    • 22

    Browar w Bydgoszczy produkował tak mało piwa bo Grupa Żywiec na tyle mu pozwoliła!!!
    To samo było z Braniewem. wota była kosmicznie duża i nikt nie był w stanie tyle zapłacić (potwierdza to protest związków zawodowych GŻ). Teraz to kupi "znajomy królika" i tak jak na Braniewie przez parę lat zarobi kilkadziesiąt razy!!! na sprzedaży.
    PS Jak można zwiększyć produkcję kiedy na siłę likwiduje się "kije" do rozlewania piwa i wciska się Wareckie.
    Żenada.....

    Comment

    • Jaroslav
      Senior
      • 10-2005
      • 967

      Dużo nie wniosę do dyskusji, ale jako ciekawostkę
      przedstawiam wyniki sondy przeprowadzonej przez
      Gazetę Pomorską:

      Czy warto ratować browar Kujawiak?
      TAK 40,7%
      NIE 40,3%
      NIE WIEM 19%

      LICZBA GŁOSÓW: 22608

      Comment

      • Pogoniarz
        † 1971-2015 Piwosz w Raju
        • 02-2003
        • 7971

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jaroslav
        Dużo nie wniosę do dyskusji, ale jako ciekawostkę
        przedstawiam wyniki sondy przeprowadzonej przez
        Gazetę Pomorską:

        Czy warto ratować browar Kujawiak?
        TAK 40,7%
        NIE 40,3%
        NIE WIEM 19%

        LICZBA GŁOSÓW: 22608
        No to nie wygląda ta sonda najlepiej w/g mnie.Ciekawe ,kto głosował na NIE i jak to się przekłada na przedziały wiekowe.


        Prawie jak Piwo
        SZCZECIN

        Comment

        • Jimmy_jb
          • 11-2005
          • 911

          Pewnie ci, którzy uważają że robi kiepskie piwa.
          Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

          Comment

          • Pogoniarz
            † 1971-2015 Piwosz w Raju
            • 02-2003
            • 7971

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jimmy_jb
            Pewnie ci, którzy uważają że robi kiepskie piwa.
            Według mnie jest to brak identyfikacji z regionem-to już staje się na skalę ogólnopolską (między inymi dzięki globalizacji)
            Wystarczyło,że chyba 3 lata temu chciałem się napić beczkowego Kujawiaka w okolicy centrum Bydzi...i oczywiście nigdzie nie można było go dostać(nie był trendy).Młodzi ludzie wstydzą się picia tańszych niereklamowanych piw.
            co do smaku,to fakt ,było to przeciętne piwo,ale jeśli chodzi o jakość piw ze stajni GŻ było porównywalne do większości(oprócz ówczesnego "Braciszka")
            Aha.Mogliby zrobić tą samą sondę(za jakiś rok) i ciekawe jakie byłyby odpowiedzi...
            Jlu Bydgoszczan będzie wiedzieć, że pijąc Kujawiaka faktycznie piją Warkę z etykietą Kujawiaka.


            Prawie jak Piwo
            SZCZECIN

            Comment

            • YouPeter
              Senior
              • 05-2004
              • 2379

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jaroslav
              Czy warto ratować browar Kujawiak?
              TAK 40,7%
              NIE 40,3%
              NIE WIEM 19%

              LICZBA GŁOSÓW: 22608
              Jak się tego nie robi za swoje pieniądze to zawsze jest łatwo ratować. Niech to 40% ankietowanych raz w tygodniu kupi Kujawiaka to by nie trzeba było niczego ratować. A tak to w sondzie łatwo zagłosować i biadolić.
              Last edited by YouPeter; 29-12-2006, 19:13.
              Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

              Comment

              • sopista
                Senior
                • 01-2003
                • 1747

                Wiem, że to co powiem nie będzie radosne. Dzwoniłem z życzeniami świątecznymi do Bydgoszczy (dodam dla niezorientowanych - moje rodzinne miasto) i padłem. Gdy dodałem do standartowych życzeń te smutne "nigdy więcej takich numerów jak z Kujawiakiem" w odpowiedzi usłyszałem; dobra nie będę cytował, wstyd mi. Niczego ten post nie wnosi oprócz powszechnie znajnej informacji lokalnej - nasze piwo? ja tego nie piłem, co u nas porafią zrobić? Tu można jako przeciwieństwo postawić ciechanowskich OBYWATELI (nie, nie pomyliłem się jeśi chodzi o Caps Locka), którzy przychodzili i pytali się do "ochroniarzy zamkniętego wówczas browru" kiedy będzie można kupić NASZE PIWO? Jeden z nielicznych (OK - jedyny mi znany lokalny browar którego istnienie na rynku jest mocno "podparte" głosami, opiniami /kurde, po prostu oni lubią dobre piwo/iejscowych/.)
                I chociaż to nie ten temat życzę Ciechanowskiemu browarowi tylko i wyłącznie samych sukcesów. Przecież na końcu tychże i ja stoję jako nabywca Ciechanów (a moją żona Miodowych) o etykietach nie wspomnę.

                Comment

                • Kaper
                  Junior
                  • 10-2004
                  • 24

                  Kwestia likwidowania browarow polożonych w centrach miast przez GZ jest zwiazana między innymi z wysokimi karami jakie muszą płacić browary z tytułu ochrony środowiska.
                  To jeden z powodów... ale wystarczający pretekst do likwidacji przez GZ browaru Hevelius.

                  Sprawa produkowania jakiegoś brandu przez inny browar jest o tyle ciekawa, że jak za dobrych czasów Brewpolu, w Heveliuszu chcieli wykorzystać wolne zdolności produkcyjne i zapuścili Elbląskiego Specjala wg przepisu z Elbląga, to nadawał się jedynie do spuszczenia w kanał. Poszedł w butelki zmieszany z Gdańskim jako Piwo Koszerne hehehe, które w tym momencie kończyło swój epizod...

                  Spróbowała tego później GZ czego rezultatem było wstrętne EB z Leżajska, taka sama Warka z Elbląga itd. Aktualnie dany browar robi jeden koncentrat piwny ze swojej receptury tylko różnie jest rozcieńczany no i na to idzie różna etykieta. Efekt jest taki, że jak pisałem już kiedyś, w Rzeszowie kupując Warkę, Tatrę czy Leżajsk pijemy co? Oczywiście Leżajsk ... który osobiście mi nie podchodzi...


                  No i mam pytanko do Forumowiczów: Czy nie ma jakiegoś przepisu który zobowiązywal by producenta do podania miejsca produkcji? A nie tylko że wyprodukowała to taka czy inna grupa.... Jak dla mnie nie podanie zakładu produkcyjnego to oszukiwanie klienta.

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23807

                    posprzątałem w tym wątku:

                    Wszystko co związane z piwem i browarnictwem...Poddziały: Prasówka | Biblioteka | Ogłoszenia branżowe

                    Wszystko co związane z piwem i browarnictwem...Poddziały: Prasówka | Biblioteka | Ogłoszenia branżowe



                    proszę na przyszłość bardziej trzymać się tematu.
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎