Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwo w filmie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • iron
    Senior
    • 08-2002
    • 6703

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
    Nowy serial BBC i TVP, o którym wszędzie trąbią, "Szpiedzy w Warszawie".

    W scenie spotkania głównego bohatera pułkownika Mercier'a z inżynierem Ulmem (?) w jakimś pospolitym wyszynku piwa i wódki, kelner roznosi kufle z porterem. Przynajmniej tak wygląda.

    Czy to prawdopodobne, że w popularnej warszawskiej spelunie z 1937 roku podawano ciemnie piwo? Może to taki dzisiejszy Belfast? Pani scenograf jest bardzo chwalona za dbałość o szczegóły.
    Wg mnie tak - w tych czasach stout, czy porter były popularnymi stylami, to raczej pilzneńskie, czy lagerowe w stylu niemieckim było nowinką modną - znaczy kosztowną.

    Ale może niech się wypowiedzą mądrzejsi.
    bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
    Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
    Rock, Honor, Ojczyzna

    Comment

    • Cooper
      Senior
      • 11-2002
      • 6055

      Ostre lokowanie produktu Haberbuscha w póki co niezidentyfikowanym przezemnie przedwojennym filmie. Muszę zapytać wszechznającego film polski znajomego od którego owe focie otrzymałem.
      Kadr 1.
      Attached Files
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      • Cooper
        Senior
        • 11-2002
        • 6055

        Kadr 2. Obok faceta bez czapki wiszą zupełnie mi nieznane prawdopodobnie kartonowe reklamy Haberbuscha.
        Attached Files
        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

        Comment

        • Cooper
          Senior
          • 11-2002
          • 6055

          Już wszystko jasne. Ten film to "ABC Miłości". Produkcja z 1935 roku.
          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

          Comment

          • jacekwerner
            Senior
            • 05-2004
            • 2837

            A "facet bez czapki" to Kazimierz "Lopek" Krukowski.
            Ochotnicza Straż Piwna
            BAZA = 7446

            Comment

            • Cooper
              Senior
              • 11-2002
              • 6055

              Cały film jest np tutaj. Poniżej kilka karkołomnych i ryzykownych wariacji z dużą flaszką Haberbuscha. Osobiście nie odważyłbym się na solówkę ze swoim egzemplarzem
              Attached Files
              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

              Comment

              • slavoy
                Senior
                • 10-2001
                • 5052

                Tym razem zaproponuję coś hamerykańskiego.
                Drinking Buddies z tego roku - sporo scen wewnątrz mikro (na skalę amerykańską) browaru i nieco spożywania produktów tegoż. Na początku widać nawet worki ze słodem pewnej znanej niemieckiej firmy.
                Zajawka na YT: http://www.youtube.com/watch?v=wxuxkQF7Bak
                Film do ściągnięcia tu i ówdzie , dostępne jedynie napisy oryginalne.
                Dick Laurent is dead.

                Comment

                • slawekkazek
                  Senior
                  • 01-2003
                  • 544

                  W filmie "Próba ciśnienia" (reżyseria Tadeusz Junak, scenariusz Krzysztof Zanussi) główny bohater (Piotr Krukowski) odwiedza bar na dworcu Głównym w Krakowie. Rzeczywiście, były takie czasy, gdy w barach dworcowych podawano piwo. Wzruszyły mnie kufle i nalewak (klasyk PRL-u). Można zobaczyć, jak nalewało się wówczas piwo. Piwo - zapewne browar krakowski - piany mało (prawie brak), po chwili w kuflu pozostawała "herbata". Oryginalne wnętrza, jeszcze niektóry je pamiętają ...

                  Comment

                  • dlugas
                    Senior
                    • 04-2006
                    • 4014

                    Co prawda to nie film, ale na szybko nie znalazłem lepszego miejsca dla tego linka
                    Co prawda to nie jakieś dobre piwo i co prawda tylko kilka sekund, ale zawsze to polskie piwo :]

                    TNT halftime show (Brooklyn Nets@Miami Heat, May 14th 2014)BONUS: https://www.youtube.com/watch?v=vJF8qT7n6vEBest Season Opener ever, in the best edited spor...


                    dla nie kojarzących całej "historii o pierogach i szaku"

                    Sport w WP SportoweFakty - codziennie najświeższe informacje sportowe z kraju i ze świata. Wiadomości, relacje live, tabele, terminarze, skróty, komentarze, wywiady
                    Last edited by dlugas; 15-05-2014, 15:53.
                    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                    Comment

                    • Mastermind1
                      Senior
                      • 02-2013
                      • 248

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                      Co prawda to nie jakieś dobre piwo i co prawda tylko kilka sekund, ale zawsze to polskie piwo :]
                      Puszkowe O.K.Beer Okocim w charakterze ambasadora kuchni polskiej. Szczęśliwie w studio nie mieli szkła do piwa i nie doszło do konsumpcji tego piwa na wizji. Pytanie, jakie inne polskie piwo dostępne w USA nasza ambasada mogła dobrać w charakterze piwa "do popicia" pierogów lub kiełbasy.

                      Comment

                      • Pivotal
                        Senior
                        • 05-2013
                        • 671

                        Główni bohaterowie "Gangu Olsena" Egon,Benny i Kjeld, mają w zwyczaju przechylać podczas trwania filmu,przynajmniej kilka razy TUBORGA. W jednym z odcinków widziałem Carlsberga i jeszcze jakieś piwo z czerwonymi etami...wyleciała mi nazwa tego piwa.

                        Comment

                        • Szakali
                          Senior
                          • 08-2013
                          • 572

                          Mściciel z 73 roku w reżyserii Clinta jak z nim w woli głównej. Podczas filmu kilkukrotnie pito właśnie piwo lane w taki ala belgijski kielich z pompki. Piwo było jasne mocno słomkowe, pamiętam też, że główny bohater raz pił je z kufla.

                          A tu scena z baru https://www.youtube.com/watch?v=vL2la06bUns

                          Świetny western.

                          Comment

                          • Petitpierre
                            Senior
                            • 01-2014
                            • 2560

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pivotal Wyświetlenie odpowiedzi
                            Główni bohaterowie "Gangu Olsena" Egon,Benny i Kjeld, mają w zwyczaju przechylać podczas trwania filmu,przynajmniej kilka razy TUBORGA. W jednym z odcinków widziałem Carlsberga i jeszcze jakieś piwo z czerwonymi etami...wyleciała mi nazwa tego piwa.
                            Reklamowała odcinek "Gang Olsena wpada w szał" z 1976 roku, gdzie jest słynna sekwencja z synchronizacją hałasu i muzyki. Piwko to "Tuborg Red", pierwsze piwko Tuborg'a, wiedeński lager 5,2%, w 2002 zniknął z rynku, i wrócił w 2007.
                            Attached Files
                            Mały porterek-przyjaciel nerek

                            Comment

                            • Pivotal
                              Senior
                              • 05-2013
                              • 671

                              @Petitpierre- O! A to ci niespodzianka,całkowicie zapomniałem o tym czerwonym Tuborgu! Mnie chodziło o inne piwo w czerwonych skrzynkach i z czerwonymi naklejkami... Zapomniałem w którym to było odcinku,ale to był film po 1975(?)roku. To była akcja w jakimś browarze (może fikcyjny browar i fikcyjne piwo?),chłopaki w magazynie podłożyli skrzynkę Tuborga w miejsce tego "czerwonego",facet,kierowca wózka widłowego gdy spostrzegł,że na palecie ma Tuborga zaalarmował swoich kumpli,mówiąc: mam skrzynkę prawdziwego piwa!-i zarządził zbiórkę za magazynami. Benny w tym czasie zwinął mu ten wózek widłowy. Film oglądałem dawno i nie mogę skojarzyć nazwy piwa i z której części Gangu Olsena pochodził ten wątek.

                              Comment

                              • Petitpierre
                                Senior
                                • 01-2014
                                • 2560

                                Był to rok 1981, "Gang Olsena-Paryski Plan", a rzecz działa się w fabryce Carlsberga-dzięki temu mogli dojechać do Francji, bo się schowali w ciężarówce. Muszę poszukać tej sekwencji.
                                Mały porterek-przyjaciel nerek

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎