Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwo w filmie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #46
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika peixe Wyświetlenie odpowiedzi
    -gitowcy w "Nie zaznasz spokoju" opijajacy prawdopodobnie Specjalem z Tych pojawienie sie kompana o kryptonimie "Bicz". Za tych co garuja...

    Z tego co pamiętam to akcja filmu działa się w Warszawie więc Ci Panowie spożywaja warszawskiego Specjala


    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • peixe
      Senior
      • 03-2008
      • 115

      #47
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
      Z tego co pamiętam to akcja filmu działa się w Warszawie więc Ci Panowie spożywaja warszawskiego Specjala


      Masz racje, to zdecydowanie Specjal z Warszawy. Chcialem dac errate, ale mnie ubiegles Niepaster...
      Last edited by peixe; 11-04-2009, 16:50.

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23799

        #48
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika peixe Wyświetlenie odpowiedzi
        Dlaczego nie mozna hotlinkowac Arcie?
        Bo stanowi to potencjalne zagrożenie dla odwiedzających.
        Last edited by ART; 14-04-2009, 09:19.
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • jozi02
          Member
          • 03-2006
          • 53

          #49
          A filmy Pasikowskiego, w których zawsze pojawia się co prawda nie piwo, ale jego reklama (no może oprócz Szwadronu)?

          Psy 2 - Gdzie główni bohaterowie siedzą w jakimś zajeździe, coś piją i widać wielki plakat Żywca
          Demony Wojny - Skrzynki z EB lub 10,5 (nie pamiętam już)
          Operacja Samum - ciągła reklama Warki

          Comment

          • skakacz
            Member
            • 02-2007
            • 64

            #50
            "Męskie sprawy" Jana Kidawy-Błońskiego, świetny film, już tu wcześniej wymieniany.
            Czy ktoś orientuje się, jaki browar w nim "zagrał"?
            I czy to jeden i ten sam browar na ujęciach wnętrz, jak i dziedzińca..?

            Comment

            • coachu
              Senior
              • 09-2005
              • 225

              #51
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
              Dla mnie najlepszą sceną z piwem w polskiej kinematografii, która z resztą na stałe weszła do mojego zestawu powiedzonek, jest scena z "Rejsu". W scenie występuje Żywiec Full Light.
              cytaty z pamięci, więc nie ręczę za zgodność z oryginałem.
              Inż. Mamoń przychodzi spóźniony, na radę rejsu, na której ma zostać wykluczony z tejże. Przynosi 4 Żywce.
              Inż. Mamoń "Ile się człowiek musi naużerać w tym bufecie... proszę panowie, Full Light" KOwiec "No po byku bardzo dobre"
              Eksprokurator"Nie bardzo... nie bardzo".
              To tak na szybko.
              Wtedy się nikomu nie śniło ani product placement ani problemy z ustawą o wychowaniu w trzeźwości.
              Pełna scena 18:

              INSTRUKTOR KO
              Proszę panów. Wydaje mi się, że sytuacja dojrzała do tego żebyśmy postawili pewne sprawy jasno i otwarcie. Otóż sądzę, że powinniśmy usunąć jedną osobę z rady rejsu. Mam nadzieję, że wszyscy zgodzą się ze mną, że musimy sformułować zarzuty jakie mamy i po sformułowaniu tych zarzutów, dopasować do tych zarzutów osobę, która by nam odpowiadała do... Tym zarzutom odpowiadała i wtedy tą osobę po prostu usunąć. To proszę bardzo.
              PROKURATOR - WETERAN
              Na statku znajduje się tu osoba, która podczas godzin urzędowych nadużywa piwa. A w związku z tym same wychodzą słowa, które...
              INSTRUKTOR KO
              Pan ma kogoś na myśli konkretnie?
              PROKURATOR - WETERAN
              Owszem mam na myśli.
              INSTRUKTOR KO
              Chyba formułujmy.
              PROKURATOR - WETERAN
              Sformułować?
              INSTRUKTOR KO
              Tak.
              PROKURATOR - WETERAN
              Pana inżyniera Ma...
              POETA
              ...monia
              PROKURATOR - WETERAN
              Mamonia.
              INSTRUKTOR KO
              Mamonia. Tak. Ponieważ wydaje mi się, że jesteśmy dość zgodni, prawda w ocenie sytuacji
              POETA
              Tak.
              INSTRUKTOR KO
              Jeżeli chodzi o inżyniera Mamonia.
              PROKURATOR - WETERAN
              Mamoń.
              INSTRUKTOR KO
              Mamoń. Tak
              INSTRUKTOR KO
              Znaczy... Czy... Czy jeszcze... Czy jeszcze... Pańskim zdaniem kolego. Jeszcze musimy jakoś... Jakąś... Podjąć uchwałę. Chyba już właściwie żeśmy ją podjęli.
              PROKURATOR - WETERAN
              I przekażemy prawda...
              INSTRUKTOR KO
              Oczywiście. Zainteresowanej osobie. Mamoniowi.
              PROKURATOR - WETERAN
              Tak jest. Ja tak uważam.
              FILOZOF
              A czy formalnie on nie powinien sam być jednym z sygnatariuszy tej uchwały?
              PROKURATOR - WETERAN
              Nieee.
              INSTRUKTOR KO
              Uw... Uważam, że... To zobaczymy jak... jeżeli zażąda to może... może się zgo...
              PROKURATOR - WETERAN
              Bo tak to wywiąże się dyskusja prawda, która odbiegnie prawda od tego tematu, który my tu poruszamy.
              POETA
              Oczywiście.
              INSTRUKTOR KO
              Tak bo może by nam kontrargumenty...
              PROKURATOR - WETERAN
              Tak. Jest.
              INSTRUKTOR KO
              On się będzie bronił... Tak.
              MAMOŃ
              A! W mordę kopane no! Panie. Wiecie panowie ile musiałem się na użerać w tym bufecie, żeby dostać te cztery piwa. A może... Może któryś z panów ma ochotę... Co? Proszę bardzo. "Full light". Proszę. Bardzo dobre.
              PROKURATOR - WETERAN
              Bardzo. Tak.
              INSTRUKTOR KO
              Pan się... Inżynierze Mamoniu troszkę spóźnił na nasze zebranie, w związku z czym nie bardzo jest pan zorientowany w sprawach, które my tutaj poruszaliśmy... Właśnie przed chwilą. Oczywiście pomijając sprawę, że obowiązuje nas wszystkich punktualne przychodzenie... No w końcu...
              MAMOŃ
              Nie no bardzo przepraszam za te spóźnienie...
              INSTRUKTOR KO
              Ja rozumiem. Ja rozumiem. Nie. Nie. Oczywiście... Znaczy to... Chodzi o to, że tutaj konkretnie pan ma pewną sprawę panu do zakomunikowania. Pewną. Dość nie przyjemną może, ale powiedział, że po prostu powie to panu. Proszę bardzo.
              POETA
              Zauwa... Co było zauważone. Zauważone było powiedzmy to, że pan...
              INSTRUKTOR KO
              Nie mówmy co było zauważone, bo już wiemy
              POETA
              Nie chodzi o to, że pan pił piwo tylko dlatego, że... Używanie tych słów.
              INSTRUKTOR KO
              Dobrze, ale... I co konkretnie zostało postanowione? Co pan w ogóle postanowił no?
              POETA
              Ustaliliśmy, że zostanie pan usunięty z rady rejsu.
              PROKURATOR - WETERAN
              Mam wrażenie że pójdzie to nawet panu na rękę... Może czas pana tak jest ograniczony, że nie ma pan tych chwil na poświęcenie prawda sprawom związanym prawda z radą rejsu.
              INSTRUKTOR KO
              To jest trochę takie...
              POETA
              A jeżeli chodzi o picie piwa...
              INSTRUKTOR KO
              Nie no nie bądźmy złośliwi...
              MAMOŃ
              Proszę panów. Dziękuję bardzo.
              INSTRUKTOR KO
              Inżynierze jeżeli chodzi o mnie chciałem panu serdecznie podziękować za współpracę, która...
              MAMOŃ
              Nieważne. Nie dziękuję bardzo...
              INSTRUKTOR KO
              Która bardzo nam się... Układała bardzo sympatycznie i przyjemnie. Szkoda mi, że...
              MAMOŃ
              Do widzenia panom.
              POETA, INSTRUKTOR KO, PROKURATOR - WETERAN, FILOZOF
              Do widzenia.
              golonka – główny powód, dla którego Bóg stworzył świnię

              (...) do gospody wszedł Szwejk, który kazał sobie podać ciemne piwo, dodając znacząco:
              - Bo w Wiedniu też dziś mają żałobę.

              Comment

              • coachu
                Senior
                • 09-2005
                • 225

                #52
                Fragment z Misia Barei (ze scenariusza):

                [Węglarze "w stanie wskazującym" jadą furmanką. Zbliżają sie do radiowozu]
                Paluch: Ło nie było, półtora... booo... Wacek... eee... było... przywiózł pół... dwa... eeee... przyniosłem ja. Cicho ! Cicho !
                Milicjant: No co ? Powąchajcie, powąchajcie ! Co ? Koń jest pijany ! Tak ?!
                Paluch: Koń ?! To ona ! Małe piwko wypiła, jak rany. No, pół piwka ! W poniedziałek idzie na odwykówę. Przyjdzie sobie, będzie miała spokój...
                Milicjant: Słuchajcie...
                Paluch: ... władzy bym nie kłamał !
                Milicjant: Taaa... Ten wasz koń, czy też wasza ona... nie dość, że pijana to jeszcze brudna !
                Paluch: To, to fakt ! Jest trochę fleja ! Nie zawsze się umyje po robocie. Tu pan władza ma absolutnie rację !
                golonka – główny powód, dla którego Bóg stworzył świnię

                (...) do gospody wszedł Szwejk, który kazał sobie podać ciemne piwo, dodając znacząco:
                - Bo w Wiedniu też dziś mają żałobę.

                Comment

                • strappado
                  Senior
                  • 08-2007
                  • 111

                  #53
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slawekkazek Wyświetlenie odpowiedzi
                  07 zgłoś się - niestety, nie pamiętam tytułu odcinka. Fabuła prosta - napad na wagon pocztowy. Dzielny porucznik Borewicz odkrywa, że uśpiona załoga wypiła piwo, inne niż zabrała ze sobą (Okocim), ponieważ w wagonie poniewiera sie Żywiec (swoją drogą - tym kolejarzom w PRL-u to się powodziło), przeszukuje trasę wzdłuż torów i znajduje szyjkę z oryginalnie nabitym kapslem Okocim, wzór między 1 a 4 z katalogu Bartka Sikorskiego.
                  W YouTube możesz cieszyć się filmami i muzyką, które lubisz, przesyłać oryginalne treści i udostępniać je swoim bliskim, znajomym i całemu światu.
                  http://pokazywarka.pl/t47c2v/

                  Comment

                  • Rycho_128
                    Senior
                    • 03-2007
                    • 1039

                    #54
                    Taki mały konkurs: a z czego to? No i jakie to piwo? Dla ułatwienia dodam, że tytuł tego filmu już się pojawił...

                    Click image for larger version

Name:	piwo.jpg
Views:	1
Size:	30,5 KB
ID:	2030659
                    Last edited by Rycho_128; 20-11-2009, 12:56.
                    Gdański Browar WaRy
                    Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
                    Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

                    Comment

                    • TCT
                      Senior
                      • 04-2007
                      • 135

                      #55
                      Miś, scena w barze, który biję się o Złotą Patelnię wobec czego kawa i wuzetka są obowiązkowe
                      "Każdy jest obowiązany do dbałości o stan środowiska i ponosi odpowiedzialność za spowodowane przez siebie jego pogorszenie.."
                      art. 86 Konstytucji RP

                      Comment

                      • toto
                        Senior
                        • 12-2006
                        • 949

                        #56
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rycho_128 Wyświetlenie odpowiedzi
                        Taki mały konkurs: a z czego to? No i jakie to piwo? Dla ułatwienia dodam, że tytuł tego filmu już się pojawił...
                        Na obrazku jest "Piwo Eksportowe Specjalne" z Browaru Warszawskiego, PN 73.
                        Piękny bączek.

                        Comment

                        • iron
                          Senior
                          • 08-2002
                          • 6703

                          #57
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rycho_128 Wyświetlenie odpowiedzi
                          Taki mały konkurs: a z czego to? No i jakie to piwo? Dla ułatwienia dodam, że tytuł tego filmu już się pojawił...

                          [ATTACH]35139[/ATTACH]
                          Piwo Jasne Pełne z Browarów Warszawskich choć może i to z postu wyżej.

                          Film - coś z Barei zgaduję - może "Nie ma róży bez ognia" albo "Miś" - bo on taki pojemny jest
                          Last edited by iron; 20-11-2009, 15:02.
                          bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                          Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                          Rock, Honor, Ojczyzna

                          Comment

                          • Rycho_128
                            Senior
                            • 03-2007
                            • 1039

                            #58
                            Konkurs rozwiązany i podsumowany - "Miś" oczywiście
                            A w nagrodę dla tych co zgadli - link:
                            Gdański Browar WaRy
                            Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
                            Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

                            Comment

                            • chitos
                              Senior
                              • 02-2009
                              • 195

                              #59
                              W filmie "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz" pojawia się Żywiecki Euro special.

                              Scena z kupnem afgańskiego futra.
                              W YouTube możesz cieszyć się filmami i muzyką, które lubisz, przesyłać oryginalne treści i udostępniać je swoim bliskim, znajomym i całemu światu.

                              Comment

                              • grzeber
                                Senior
                                • 05-2002
                                • 2868

                                #60
                                "Skąpani w ogniu" film w reżyserii Jerzego Passendorfera z 1963 roku: około 40 minuty w scenie kiedy kapitan Sowiński (Stanisław Mikulski) przychodzi do majora prokuratora z UB (Józef Para), na biurku widać przedwojenną popielniczkę z browaru w Lwówku Śląskim.
                                pozdrawiam
                                www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎