Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwo w filmie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • VanPurRz
    Senior
    • 09-2008
    • 4229

    #61
    W serialu o por. Borewiczu (oficjalnym ))) ) nawet często popijają piwko - butelkowe długie noże - tak etykiety to albo Żywiec albo Okocim.
    "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

    Comment

    • danio_145
      Senior
      • 02-2005
      • 723

      #62
      U Pana Boga w ogródku przewija się cały czas Żubr ale to ze względu na sponsoring ;-)

      Comment

      • Cooper
        Senior
        • 11-2002
        • 6055

        #63
        Może w tym wątku pomińmy przypadki współczesnego i wizualnie nachalnego sponsoringu w wykonaniu oczywiście dużych koncernów. Wiem że łapie się to pod temat postu ale czy to konieczne i nas interesujące ? W "Poranku Kojota" namiętnie ciągnęli ówczesne Dojlidy jeśli kogokolwiek to obchodzi.
        Wg mnie znacznie ciekawsze są prawdopodobnie niezamierzone przypadki gdy dana marka piwa lub browar pojawia się w starych "mniej komercyjnych" filmach lub ewentualnie we współczesnych produkcjach acz takich gdzie akcja rozgrywa się dawno temu.
        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

        Comment

        • delvish
          Senior
          • 11-2004
          • 3508

          #64
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
          W "Poranku Kojota" namiętnie ciągnęli ówczesne Dojlidy
          Ówczesne (ca. 2001r.) Dojlidy, abstrahując od nahalności reklamy w tym akurat filmie, były dość przyzwoitym piwem.
          Last edited by delvish; 04-01-2010, 13:38.
          "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
          (Frank Zappa)

          "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

          Comment

          • leona
            PremiumUżytkownik
            • 07-2009
            • 5853

            #65
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
            W serialu o por. Borewiczu (oficjalnym ))) ) nawet często popijają piwko - butelkowe długie noże - tak etykiety to albo Żywiec albo Okocim.
            Ja wypatrzyłem w odcinku 14 (Hieny) czteropak (albo sześciopak)- taki tekturowy koszyczek z rączką - KRAKUSa. Stał na półce przy łóżku Walaska, kierownik ośrodka. Niestety kapsli nie widziałem, pewnie już wypite

            Comment

            • JAckson
              Senior
              • 05-2004
              • 6122

              #66
              Wczoraj oglądałem po raz któryś film 'Wniebowzięci'. Jeden z ulubionych tekstów: 'Wiesz co, Luciu. Napiłbym się piwa'. W filmie przetaczają się różne piwa w bączkach.
              MM961
              4:-)

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #67
                film "Pętla" z 1957 roku
                gustaw holoubek w barze
                - Piwo proszę
                - Ale jest tylko porter
                - Niech będzie

                na stole pękata butelka z widocznym fragmentem etykiety ale nie mogę jej zidentyfikować
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • grzeber
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 2868

                  #68
                  Film z roku 1961 "Ogniomistrz Kaleń" w reżyserii Ewy i Czesława Petelskich, w roli tytułowej Wiesław Gołas: około 14 minuty, scena w kantynie, najpierw pojawia się przedwojenny plakat, który wybitnie kojarzy mi się z Żywcem (nie mogę go odnaleźć w zbiorach Browar.biz), następnie przedwojenny szyld z Browarów Książęcych w Tychach (wzór http://www.browar.biz/kolekcjonerstwo.php?id=16631). Poza tym ładnie pokazane nalewanie piwa do pękatych kufelków ze starego, przedwojennego nalewaka.
                  pozdrawiam
                  www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                  Comment

                  • sodom
                    Senior
                    • 12-2002
                    • 351

                    #69
                    "Czas honoru" ostatni odcinek z drugiej serii, walki uliczne, a na scianie budynku niebieski plakat z reklamą piw Strakacza.

                    Comment

                    • Cooper
                      Senior
                      • 11-2002
                      • 6055

                      #70
                      Same opisy typu "w tej a tej minucie w tym a tym filmie pojawia się w scenie tej a tej w rogu przedwojenny szyld niezidentyfikowanego browaru" nie mają większego sensu bo nikt nagle nie skoczy do filmoteki narodowej aby obejrzeć ten fragment (zakładam że większości wymienionych tutaj filmów czytający nie ma pod ręką w swojej domowej videotece) i po prostu nie brzmi to zbyt atrakcyjnie dla czytającego.
                      Najlepiej miast słów pokazać tutaj owe filmowe znalezisko. Chyba wręcz idealny jest do tego gratisowy programik AVS DVD Player który można zassać tutaj .
                      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                      Comment

                      • grzeber
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 2868

                        #71
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                        Same opisy typu "w tej a tej minucie w tym a tym filmie pojawia się w scenie tej a tej w rogu przedwojenny szyld niezidentyfikowanego browaru" nie mają większego sensu bo nikt nagle nie skoczy do filmoteki narodowej aby obejrzeć ten fragment (zakładam że większości wymienionych tutaj filmów czytający nie ma pod ręką w swojej domowej videotece) i po prostu nie brzmi to zbyt atrakcyjnie dla czytającego.
                        Najlepiej miast słów pokazać tutaj owe filmowe znalezisko. Chyba wręcz idealny jest do tego gratisowy programik AVS DVD Player który można zassać tutaj .
                        Cooper nie sądzisz chyba, że notka o jakimś szyldzie przekona ludzi do obejrzenia danego filmu? Ja temat traktuje wyłącznie informacyjnie, bo fajnie jest wyłapac w starych filmach jakiś piwny zabytek. Zamieszczanie fotek znanych birofiliów nie ma chyba sensu, zwłaszcza, że zazwyczaj są one słabo widoczne i wyłapie je często tylko wprawne oko. Sytuacja się zmienia jeśli będzie to coś wartego uwagi lub szczególne ładne (i widoczne). Inna sprawa, że większość wpisów w tym temacie ma charakter "w filmie X pan Y pił piwo lub mówiono o piwie" , takich obrazków wg mnie nie ma potrzeby tu zamieszczać.
                        pozdrawiam
                        www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                        Comment

                        • Cooper
                          Senior
                          • 11-2002
                          • 6055

                          #72
                          Dokładnie.
                          Wątpię ażeby komukolwiek chciało się oglądać film tylko po to żeby zobaczyć jakiś 1-2 sekudowy fragment z reklamą piwa gdzieś w tle i właśnie dlatego pisałem że było by fajnie zamieścić (o ile oczywiście będzie wyraźny) fragment ze screena jak np tutaj
                          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                          Comment

                          • VipDelikatesy
                            Junior
                            • 02-2010
                            • 12

                            #73
                            Odnosnie reklamy z piwem to którą uważacie za najlepsza?? Wg mnie zdecydowanie wygrywa Żywiec z hasłem: "prawie robi wielką różnice".
                            Ekskluzywne delikatesy Internetowe - www.vipdelikatesy.pl

                            Comment

                            • darekd
                              PremiumUżytkownik
                              • 02-2003
                              • 12203

                              #74
                              Film "Dzień próby"

                              Taka ciekawostka.

                              Właśnie oglądam film na TVNie - Training day - zień próby z Denzelem Washingtonem.
                              Policjanci popijają tam takie produkty jak Cerveza Fresca oraz Heisler Beer. Okazuje się, że to produkty fikcyjne, specjalny produkt filmowy:



                              Ten Heisler występował już w wielu filmach:

                              Comment

                              • strappado
                                Senior
                                • 08-2007
                                • 111

                                #75
                                Ciekawostki ciąg dalszy. Mimo, że nie jest to amerykański serial to warto zwrócić uwagę na ten fragment. Występujące tu belgijskie piwo jest także jak u kolegi wyżej fikcyjną marką
                                http://pokazywarka.pl/t47c2v/

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎