Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Imielin

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    #61
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Szakali Wyświetlenie odpowiedzi
    nikt z moich znajomych którzy na co dzień piją żubra w puszcze nie potrafił dopić tego piwa .
    To porownanie akurat można zrozumieć na plus dla Imielina. Ktoś kto wali bezsmakową masówę i jest od niej wręcz "smakowo" uzależniony nie może przetrawić innego orginalnego piwa ale w przypadku Imielina faktycznie chyba nie można tu mówić o jakimś bogactwie doznań organoleptycznych.
    Ja z wyrobami imielińskimi miałem do czynienia chyba ze 2-3 razy. Pierwszy raz, wieki temu w drodze na którąś z giełd dożynałem się puszkowym Heindrischen'em (nie wiem czy tak się to pisało) - graficzną podróbą Hujnekena acz w zielono-czarnej tonacji a drugi i chyba trzeci raz to niepasterka z kija polewana na jednej czy dwóch giełdach tyskich. Na pewno pierwszy ale w sumie chyba też i drugi i trzeci kontakt nie były jakimiś cudownymi uniesieniami zmysłów.
    Browar odwiedziłem tylko raz ale akurat wtedy chyba nie był czynny i nie udało mi się wejść "na zakład" co skończyło się jedynie rozmową przy furtce z właścicielem czy właścicielką.
    Szkoda mi każdego zamkniętego browaru, choć gdybym te już zamknięte miał dzielić na te których "szkoda mniej" i "szkoda bardzo" to ten bez zastanowienia idzie do 1 kategorii.

    Mam nadzieję że przynajmniej sprzedany sprzęt już jest instalowany w jakimś nowopowstającym browarze w Polsce.
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    • baklazanek
      † 2014 Piwosz w Raju
      • 08-2001
      • 3562

      #62
      Browar z Imielina był chyba największym ewenementem na naszym rynku. Ja akurat miałem okazje próbować ich piw pod koniec lat 90-tych. Ambrozja to nie była, ale i do tragedii daleka droga – tak się zdawało. Przyzwoite piwa, szczególnie na wiosenne i letnie dni. Po przejściu na puszki było już tylko gorzej. Zdumiewające jest, że wytrwali tak długo. Padł ostatni bastion tanich i mocnych piw. Nie liczę Głubczyc i Van Pura, bo to zupełnie inny format.
      Pomimo tego, że produkowali niedobre trunki, szkoda mi ich. Browar będę pamiętał głównie ze względu na oryginalne butelki i zmarnowaną szansę, jaką mieli na rynku. Mały, rodzinny zakład, mógł zdziałać o wiele więcej i zaoferować coś ciekawego. Wolał bić się o względy żula spod sklepu. Smutne…

      Comment

      • Askorbita
        Junior
        • 11-2009
        • 9

        #63
        Czy ktoś posiada informację na temat, sprzedaży browaru?
        Czy go wywieźli z Imielina do nowej lokalizacji, kto to kupił, jakieś dane kontaktowe?
        Rozmawiałem z byłymi właścicielami, ale ciężko się porozumieć.

        Comment

        • Pankracy
          Senior
          • 10-2007
          • 2770

          #64
          Browar Imielin, a właściwie sprzęt, został sprzedany i wywieziony w nowe miejsce.
          Zamiarem nabywcy jest wykorzystanie instalacji do budowy nowego browaru na terenie Polski. Browar ten być może jeszcze w tym roku zostanie uruchomiony.

          Comment

          • Askorbita
            Junior
            • 11-2009
            • 9

            #65
            Browar Polonea sp z o.o.

            Lotek Leszek Jan
            Białkowski Krzysztof

            Stępina 44, 38-125 Stępina, KRS 0000501381

            Poza tym nie mogę znaleźć żadnych danych kontaktowych.

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13950

              #66
              Kolejny browar w podkarpackiem? I to pod nosem Ziemka Fałata?
              Last edited by Pendragon; 19-05-2014, 11:17.

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • Pankracy
                Senior
                • 10-2007
                • 2770

                #67
                Piwo pod marką Polonea jest już podobno w sprzedaży (jasne mocne, puszka, 6,2 % alk.).
                Czy produkowane jest w nowym zakładzie (tj. Browarze Polonea) niestety nie wiem.

                Comment

                • a1410
                  Senior
                  • 08-2003
                  • 613

                  #68
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Askorbita Wyświetlenie odpowiedzi
                  Browar Polonea sp z o.o.

                  Lotek Leszek Jan
                  Białkowski Krzysztof

                  Stępina 44, 38-125 Stępina, KRS 0000501381

                  Poza tym nie mogę znaleźć żadnych danych kontaktowych.
                  Czy to nie jest przypadkiem ten sam Lotek, który ma hurtownię piw koło Torunia?

                  Comment

                  • Pankracy
                    Senior
                    • 10-2007
                    • 2770

                    #69
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika a1410 Wyświetlenie odpowiedzi
                    Czy to nie jest przypadkiem ten sam Lotek, który ma hurtownię piw koło Torunia?
                    Tak. To jest ten Lotek.
                    Last edited by Pankracy; 07-08-2014, 21:36.

                    Comment

                    • Pankracy
                      Senior
                      • 10-2007
                      • 2770

                      #70
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy Wyświetlenie odpowiedzi
                      Czy produkowane jest w nowym zakładzie (tj. Browarze Polonea) niestety nie wiem.
                      Już sobie sam odpowiedziałem. Zgłoszone gdzie trzeba.

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19167

                        #71
                        |Dziś kupiłem "Mocne" w puszce z informacją, że może być produkowane w Połczynie lub Stępinie (woj. podkarpackie) w Browarze Polonea Sp. z o.o. Moja puszka była akurat z Połczyna, ale może w podkarpackim będą stamtąd.

                        Comment

                        • solfernus
                          Senior
                          • 08-2004
                          • 1025

                          #72
                          Jak będę miał trochę czasu i żona mi łańcucha popuści to przejdę się po paru sklepach na przeszpiegi
                          Zbieram podstawki piwne po 1 szt z każdego browaru powiązanego z Polską, oraz po 1 szt z każdego państwa świata.

                          Comment

                          • marqqq
                            Senior
                            • 12-2014
                            • 660

                            #73
                            solfenus, Bieszczadzkie z Zielonego Koszyka jest prawdopodobnie z Polonei. Zrestą nie widzę innej możliwości, skoro to o rzut beretem od siedziby sklepu.

                            Comment

                            • Pankracy
                              Senior
                              • 10-2007
                              • 2770

                              #74
                              Historii d. browaru w Imielinie ciąg dalszy.

                              Po zmontowaniu w stępińskich bunkrach browar nie został jednak uruchomiony. Prace przerwano w 2017 roku. Polonea nie dokończyła inwestycji.
                              Aktualnie (stan na listopad 2018) budynki bunkrów i przylegające do nich hale po częściowym remoncie są wystawione na sprzedaż. Co stanie się z instalacją nie wiem. Na pewno zostanie stamtąd wymontowana.

                              Comment

                              • e-prezes
                                Senior
                                • 05-2002
                                • 19167

                                #75
                                To szkoda, że przez tyle lat sprzęt się marnował jak tyle piwowarów szuka sprzętu na którym by mogła zacząć warzyć i wystartować własny biznes. Znasz cenę i co się w zestawie znajduje (obecnie).
                                Last edited by e-prezes; 19-11-2018, 16:47.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎