Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

lekkie piwko na upały

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kiszot
    Senior
    • 08-2001
    • 8081

    #31
    Na upały najlepszy Bercik.Chociażten z Raciborza chyba jakiś gorszy jest niż grybowski.
    Last edited by kiszot; 12-07-2006, 00:30.
    Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
    1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

    Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
    Mein Schlesierland, mein Heimatland,
    So von Natur, Natur in alter Weise,
    Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
    Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zythum
      Dziwne to podejście nazywanie słabiakimi czy cienuszami piw tylko dlatego, że mają mało alkoholu. Dla mnie na lato (ale i nie tylko) najlepsze są czeskie desitki, (...)
      Zythum z zagranicy nic nie wymieniałem bo myslałem, że piszemy o krajowym rynku, oczywiście że słowackie i czeskie cienkusze sa doskonałe ale jak dla mnie najdoskonalsze pilsy w tym i lekkie i z petów robią w Serbii. Nie spotkałem tam ani jednego piwa które by mi nie smakowało, każde jest dokonałe i pije się z przyjemnoscią.

      Wczoraj znów gasiłem pragnienie Kasztelanem, nowa kontra, krawatka (Biesiady z Kasztelanem czy cos w rodzaju) wraz z kodami pod kapslami.- - to tak dla zainteresowanych
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Radegast
        Senior
        • 02-2001
        • 1124

        #33
        Ja ten temat ugryze troche z innej strony.
        Nie chodzi mi tutaj o marke piwa lecz o jego praktyczna pojemnosc.
        Dzis dla przykladu w pogodzie zapowiedzieli 36°C w cieniu, no i tak pozostanie przez dluzszy czas co wymusza albo konsumpcje piwa w klimatyzowanym miejscu, albo szybkie wypicie po otwarciu. Tutaj dobrze pomyslal Heineken wypuszczajac buteleczki
        0.15 l. Troche to smieszne ale po glebszym zastanowieniu jakze praktyczne:
        zakupione piwa mozna przechowywac w torbie izotermicznej majac non stop w reku zimne; ten kto lubi piwo ten wie jak ono gasi pragnie, a co gdy sie prowadzi?-2 lyki piwa nigdy nie zaszkodza; czy tez dla tych ktorzy maja tendencje do szybkiego upijania sie, a wiadomo jak to sie odbywa w takim sloncu

        Narazie widzialem je tylko na bilbordach (moze sa juz w sklepach), ale stawiam na jeden minus, cena za ta wygode.
        Ja kosmita, w srod serow i wina piwa szukajacy

        Comment

        • adam16
          Senior
          • 02-2001
          • 9865

          #34
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot
          Na upały najlepszy Bercik.Chociażten z Raciborza chyba jakiś gorszy jest niż grybowski.
          Ja mam wrażenie, że ten raciborski nieco lepszy.
          Browar Hajduki.
          adam16@browar.biz
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

          Comment

          • ZIOMEK2
            Gość
            • 09-2004
            • 2523

            #35
            moim zdaniem: udane pszeniczniaki, beczkowy Lech z Tychów i ... wszelkie dobre " 10-ki " w odpowiedniej temperaturze, zaś " 8-ki " na grill !

            Comment

            • lukex
              Senior
              • 12-2005
              • 262

              #36
              ja ostatnio piłem tylko niemieckie pilsy ale to dlatego ,że lagery mi się znudziły jednakże dziś powróce do piwka na upał czyli Ambrosius Gold z van Pura ,może też Karpackie Pils i Kruger(piwka są tanie i dosyć dobre)

              Comment

              • Doodeck
                Senior
                • 05-2003
                • 1612

                #37
                Olivetinsky Novic z browaru w Broumovie. "Sedmiczka". Tylko 3 KC za pół litra w czeskich hipermarketach.
                Dalekosiężny
                Obserwator
                Obiektów
                Dynamicznie
                Epatujących
                Ciekawymi
                Koncepcjami

                Comment

                • Jimmy_jb
                  • 11-2005
                  • 911

                  #38
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Radegast
                  Ja ten temat ugryze troche z innej strony.
                  Nie chodzi mi tutaj o marke piwa lecz o jego praktyczna pojemnosc.
                  Dzis dla przykladu w pogodzie zapowiedzieli 36°C w cieniu, no i tak pozostanie przez dluzszy czas co wymusza albo konsumpcje piwa w klimatyzowanym miejscu, albo szybkie wypicie po otwarciu. Tutaj dobrze pomyslal Heineken wypuszczajac buteleczki
                  0.15 l. Troche to smieszne ale po glebszym zastanowieniu jakze praktyczne:
                  zakupione piwa mozna przechowywac w torbie izotermicznej majac non stop w reku zimne; ten kto lubi piwo ten wie jak ono gasi pragnie, a co gdy sie prowadzi?-2 lyki piwa nigdy nie zaszkodza; czy tez dla tych ktorzy maja tendencje do szybkiego upijania sie, a wiadomo jak to sie odbywa w takim sloncu
                  A to ciekawostka, przyznam że pierwszy raz słyszę o butelkach 0,15 l (we Francji widziałem 0,25 i to już wydało mi się mało) ale chyba rzeczywiście mogą być praktyczne. Ja natomiast ubolewam nad faktem że w Polsce właściwie nie rozlewa sie piwa do puszek 0,33l.
                  Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #39
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jimmy_jb
                    A to ciekawostka, przyznam że pierwszy raz słyszę o butelkach 0,15 l (we Francji widziałem 0,25 i to już wydało mi się mało) ale chyba rzeczywiście mogą być praktyczne. Ja natomiast ubolewam nad faktem że w Polsce właściwie nie rozlewa sie piwa do puszek 0,33l.
                    Ostatnio dostałem kilka puszek Łomży 0.33
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19167

                      #40
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jimmy_jb
                      A to ciekawostka, przyznam że pierwszy raz słyszę o butelkach 0,15 l (we Francji widziałem 0,25 i to już wydało mi się mało) ale chyba rzeczywiście mogą być praktyczne. ...
                      zważywszy na wielkość spoźycia piwa i wina w tym kraju jakże w odmiennych proporcajach niż u nas, jest to zrozumiałe.

                      Comment

                      • Radegast
                        Senior
                        • 02-2001
                        • 1124

                        #41
                        We francji spotyka sie w srod butelek: 0.25l, 0.5l, 0.66l, 0.7l, 1.0l + nowosc 0.15l
                        a puchy: 0.25l, 0.33l, 0.5l
                        Wszystko w produkcji na miejscu, nie licze piw z importu gzie widzialem, chyba japonski browar, puszke 0.66l
                        Ja kosmita, w srod serow i wina piwa szukajacy

                        Comment

                        • ZIOMEK2
                          Gość
                          • 09-2004
                          • 2523

                          #42
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Doodeck
                          Olivetinsky Novic z browaru w Broumovie. "Sedmiczka". Tylko 3 KC za pół litra w czeskich hipermarketach.
                          przecież mówiłeś, że takich nie pijesz ... chyba, że tylko polecasz " w wasze zdrowie " ?!

                          Comment

                          • lzkamil
                            kierowca bombowca
                            • 01-2003
                            • 3611

                            #43
                            Z naszych cienkuszy zdecydowanie łódzki Lodwar!
                            Tu gdzie teraz jestem na upały polecam witbiery (białe belgijskie i holenderskie).
                            Do mojej upalnej listy jeszcze dorzucę chorwackie Karlovacko.
                            Lepszy jabol pod okapem
                            niż GŻ, CP i KP !


                            Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                            Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                            Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎