Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pijmy piwa z Lwówka Śląskiego.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lolek08
    Member
    • 07-2010
    • 57

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika longmen Wyświetlenie odpowiedzi
    Panie Marku też się dołączam do postulatu. Nic bardziej nie zabolało mnie w życiu niż zmiana (modyfikacja) receptury lwówka. Nowy jest OK, ale stary był przepyszny i chętnie bym do niego wrócił. Są jakieś szanse na "starego lwówka" ??

    Pozdrawiam
    Za starego Lwówka był taki mit,że jak robiła pierwsza zmiana to był pyszny a jak druga to tylko dobry.Może cały czas pijesz z tej drugiej
    www.BROWARLWOWEK.pl NAJLEPSZY BROWAR W POLSCE

    Comment

    • jacer
      Senior
      • 03-2006
      • 9875

      Była jeszcze pogłoska, że Bauer miał popsuty pasteryzator.
      Milicki Browar Rynkowy
      Grupa STYRIAN

      (1+sqrt5)/2
      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
      No Hops, no Glory :)

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13950

        Ja myślę, że on miał po prostu niepasteryzator

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • jacer
          Senior
          • 03-2006
          • 9875

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
          Ja myślę, że on miał po prostu niepasteryzator
          No własnie podobno bardziej przepasteryzator.
          Milicki Browar Rynkowy
          Grupa STYRIAN

          (1+sqrt5)/2
          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
          No Hops, no Glory :)

          Comment

          • żąleną
            Sojowe Oddziały Bojowe
            • 01-2002
            • 13239

            Niskopasteryzator, jak Czarnków.

            Comment

            • jacer
              Senior
              • 03-2006
              • 9875

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
              Niskopasteryzator, jak Czarnków.
              Z tego co do mnie doszło, to dawał kilku krotnie większą dawkę niż było ustawione. A ile większą to nikt nie wie, bo tak było wszystko rozklekotane.
              Milicki Browar Rynkowy
              Grupa STYRIAN

              (1+sqrt5)/2
              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
              No Hops, no Glory :)

              Comment

              • krzysioz210
                Member
                • 06-2010
                • 52

                Przeciez Lwowek to nie tylko czasy Bauera. Pamietam doskonale ksiazece z polowy lat osiemdziesiatych - to ktore wygrywalo Chmielaki bodajze w 85 i 87 roku. Ja rozumiem ze smaki mlodosci ulegaja idealizacji , i dlatego za nimi tesknimy. Jednak terazniejsze piwko nieco sie rozni. Ja tez mysle ,ze warto poszukac "tamtego" smaku. Skoro wszystko to samo pozostal tylko czynnik ludzki. Podejrzewam ,ze dozowanie wszystkiego w tamtych czasach bylo bardzo "reczne"
                Wtedy nawet nie myslano jeszcze o pasteryzacji.

                Jest jeszcze jedna rzecz , ktora nie wiem czy mnie cieszy , czy tez martwi , no ale to juz strategia wlasciciela.
                Osobiscie mysle , ze wolabym ze dwie, trzy solidne marki niz cala roznorodnosc (obawiam sie jakiegos niewypalu- choc z tego co czytam wszystko jest dobrze) , ale rozumiem ze takie sa trendy i tych dwoch/trzech marek nie da sie sprzedac wiecej niz jakas okreslona ilosc.
                No coz najwazniejsze ze piwka sa dobre i jako Ziomal nie mam sie czego wstydzic a jest nawet czym pochwalic.

                Comment

                • pioterb4
                  Senior
                  • 05-2006
                  • 4322

                  Osobiscie mysle , ze wolabym ze dwie, trzy solidne marki niz cala roznorodnosc
                  ???
                  Co rozumiesz jako solidne marki? Jasne pełne, jasne mocne i malinowe? Przecież właśnie ta różnorodność to to, co w zamyśle ma odróżniać browary małe i średnie od tych koncernowych. Solidna marka to jest Lech Premium, Lech mocny i pils...To co robi ostatnio Lwówek to jest właśnie idea piwowarstwa, wypuszcczanie różnych piw, które nie są do siebie podobne. Lekki pils, jasny lager, ciemny lager, polotmave, aromatyzowane, belgijskie ale - każde idzie swoją własną drogą, szuka nieco innego klienta o innym podniebieniu. Jak zrobisz 3 marki i nimi będziesz chciał zagospodarować tą samą przestrzeń to wyjdą 3 zunifikowane piwa które będą musiały zasmakować absolutnie wszystkim. CZyli drugi Okocim/Warka...
                  Last edited by pioterb4; 08-06-2012, 07:40.

                  Comment

                  • Mason
                    Senior
                    • 02-2010
                    • 3280

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                    Co rozumiesz jako solidne marki? Jasne pełne, jasne mocne i malinowe?
                    Belg, Wiedeński i Wrocławski
                    JEDNO PIVKO NEVADI!

                    Comment

                    • pioterb4
                      Senior
                      • 05-2006
                      • 4322

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
                      Belg, Wiedeński i Wrocławski
                      Ten zestaw brzmi nieźle, ale już Koźlika trochę mi szkoda. No i powiedzmy sobie szcczerze, jeszczce trochę trzeba bęzie poczekać aż powstanie browar nie-kontraktowy, który w ofercie nie bęzie miał jasnej 12stki.

                      Comment

                      • Mason
                        Senior
                        • 02-2010
                        • 3280

                        Jak to poczekać? Już jest taki - Jabłonowo . Pilsner ma ok. 10Blg, a reszta 13.6 bądź 14.8
                        JEDNO PIVKO NEVADI!

                        Comment

                        • pioterb4
                          Senior
                          • 05-2006
                          • 4322

                          A tego nie przewidziałem

                          Comment

                          • Marusia
                            Senior
                            • 02-2001
                            • 20211

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
                            Belg, Wiedeński i Wrocławski
                            O tak, ta trójka bardzo mi również odpowiada

                            Jak osoby narzekające na "smak podobny do Ciechana" spróbują TYCH piw i wygłoszą takie stwierdzenie, to znaczy, że znikąd już pomocy dla nich nie ma
                            www.warsztatpiwowarski.pl
                            www.festiwaldobregopiwa.pl

                            www.wrowar.com.pl



                            Comment

                            • krzysioz210
                              Member
                              • 06-2010
                              • 52

                              Nie twierdze ,ze moj sposob myslenia jest jedynie slusznym. Ot tak tylko luzne przemyslenia. Obawaiam sie tylko , zeby nie wyszlo jak z lapaniem srok za ogon.
                              Wiedenskiego nie mialem jeszcze okazji probowac. Mam nadzieje ,ze nie zabraknie jak Belga po pierwszej warce.
                              Juz za tydzien bede u zrodel.

                              Comment

                              • wsaczuk
                                Senior
                                • 09-2009
                                • 182

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika krzysioz210 Wyświetlenie odpowiedzi
                                Mam nadzieje ,ze nie zabraknie jak Belga po pierwszej warce.
                                to akurat chyba oznaka dobrego piwa, skoro go braknie - albo dbania o jakość w browarze.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎