Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pijmy piwa z Lwówka Śląskiego.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    ale czy to władze powinny, może uchwalic uchwałe, że we Lwówku można sprzedawać tylko Lwówek?
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)

    Comment

    • wedge7
      Senior
      • 01-2007
      • 217

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sebastian157
      Pani z działu handlowego w browarze w Lwówku śląskim poinformowała mnie iż browar produkuje ale Pan Prezes wstrzymał sprzedaż piwa na rynek polski i całość jest eksportowana - skandal.
      Nie bardzo tylko rozumiem co niby taką decyzją chcą zdziałać. Browar będzie pracować jak pracował z tą różnicą, że pan Bauer straci przez swoje fochy wiernych klientów na terenie kraju i dodatkowo w sumie chyba nie taki mały kawałek sprzedaży.
      Last edited by wedge7; 26-03-2007, 16:24.

      Comment

      • Kudłaty
        Senior
        • 09-2001
        • 1972

        Chodzi mu chyba o otrzymanie zwolnienia z podatku, lub o jakieś ulgi.

        Jeżeli miasto wydało ksiązkę o Lwówku ze środków Unii i nie dąło ani jednej wzmianki o Browarze!!!!

        Ja tez bym się zdenerwował.

        Comment

        • jasiu_piwosz
          Senior
          • 12-2004
          • 620

          Łapówki nie dostali to i nic nie napisali.

          Comment

          • supersklep
            PiwBiz
            • 01-2005
            • 982

            Podobno piwo już jest i czeka na paletach na decyzję
            Last edited by supersklep; 27-03-2007, 08:20.


            Comment

            • wedge7
              Senior
              • 01-2007
              • 217

              To niech się śpieszą z tą decyzją, bo powoli wypadałoby piwne zakupy na święta już robić. Liczyłem właśnie na Lwówek, a tu taki klops. Szkoda bo rodzinkę mam nie małą.

              Comment

              • andbis
                Member
                • 01-2007
                • 56

                Ponura prawda jest taka.
                Browar elegancko posprzątany i ma jeszcze jedną warkę. Sępy skasowały kasę za akcyzę i możemy delektować się Książęcym.
                Strajk trwa nadal i właściciel nie zasypuje nowej warki.
                Może władze Lwówka teraz zobaczą, że jest tam browar, który nie produkuje a jest wspaniałym zabytkiem techniki.
                Może trzeba się zrzucić na nową warkę i wówczas każdy dostanie swoją dolę.
                W ubiegłym tygodniu wypiłem Książęce, które gdzieś się zawieruszyło, a termin minął w czerwcu 2006.
                Dzisiaj jestem cysarz - mam dwie skrzynki Książęcego.
                Takiemu piwu cześć!

                Comment

                • andbis
                  Member
                  • 01-2007
                  • 56

                  Człowieku, opanuj się. We Lwówku są dwie słodownie. Jedna przy browarze, ta stara, a druga w innym miejscu i ma dużo wolnego placu. Ona od czasu zakupu browaru stoi pusta i nie pracuje. Nie ma nic współnego z browarem i jego upadłością. Tam moga powstać 3 markety.

                  Comment

                  • kopyr
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 9475

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika andbis
                    Ponura prawda jest taka.
                    Browar elegancko posprzątany i ma jeszcze jedną warkę. Sępy skasowały kasę za akcyzę i możemy delektować się Książęcym.
                    Strajk trwa nadal i właściciel nie zasypuje nowej warki.
                    Może władze Lwówka teraz zobaczą, że jest tam browar, który nie produkuje a jest wspaniałym zabytkiem techniki.
                    Może trzeba się zrzucić na nową warkę i wówczas każdy dostanie swoją dolę.
                    Jasne.
                    Władze nic nie zobaczą, bo teraz to już podejrzewam zagrają względy ambicjonalne. Poza tym nikt nie będzie się w to pakował, jeśli Bauer straszy, że w każdej chwili zwija biznes. Radni mogliby nie przeżyć takiego policzka, gdyby oni wyciągnęli do browaru rękę, a Bauer i tak by wyjechał. Także na zmianę nastawienia władz bym nie liczył.

                    Niestety, ale właściciel musi podjąć męską decyzję, albo tak, albo siak. Jak może wziąć lokalny rynek na przeczekanie bo sprzeda swoje piwo do Niemiec, to niech tak zrobi. Wątpię w to jednak, bo nie wozi się drewna do lasu. Co gorsza nawet ceną z nimi nie powalczy.
                    Jeśli chce dalej warzyć z przeznaczeniem na rynek polski, to niech się szybko decyduje, bo w momencie kiedy zabraknie piwa w sezonie, wyleci ono z knajp (o ile już sie tak nie stało). I on już do tych lokali nie wróci. Nie ma takiej możliwości. Także jak będzie czekał, to rynek podejmie decyzję za niego.

                    Póki co to sytuacja wygląda tak, że na złość mamie (władzom, lokalnej społeczności, itd.) Bauer odmrozi sobie uszy.
                    blog.kopyra.com

                    Comment

                    • hasintus
                      Senior
                      • 07-2006
                      • 850

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr
                      Także jak będzie czekał, to rynek podejmie decyzję za niego.

                      Póki co to sytuacja wygląda tak, że na złość mamie (władzom, lokalnej społeczności, itd.) Bauer odmrozi sobie uszy.
                      Nic dodać nic ująć. Chyba że, wbrew pozorom właściciel ma się całkiem dobrze a cale to zamieszanie to tylko jego specyficzne pogrywanie. U nas ok. 500 km od browaru jego piwo z bardzo niewielkimi przerwami jest w sprzedaży.

                      Comment

                      • kjaer
                        Junior
                        • 12-2005
                        • 2

                        Byłem w Lwowku, puste kadzie widziałem, ostatnie umierające drożdze, pustkę i cisze na butelkowni...

                        Muzeum będzie??

                        Comment

                        • abernacka
                          Senior
                          • 12-2003
                          • 10838

                          Dziś są puste jutro mogą być pełne przecież.
                          Piwna turystyka według abernackiego

                          Comment

                          • skandal
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 1439

                            Ostatnio zauważyłem że sporo tego typu informacji rozgłaszanych jest przez ludzi bez wypełnionego profilu i bez postów a czasem ledwo co zalogowanych.Dziwne. Ja już przestałem wierzyć w te nowinki chyba że na głownej stronie browaru zobacze "kolejny browar zamknięty". I po co na siłe wpychać 2 prawie identyczne posty w 2 tematach

                            Comment

                            • abernacka
                              Senior
                              • 12-2003
                              • 10838

                              Faktycznie masz rację, coś w tym jest.
                              Piwna turystyka według abernackiego

                              Comment

                              • Ropri
                                Junior
                                • 10-2006
                                • 22

                                Według Nowin Jeleniogórskich browar ma poważne problemy finansowe związane jakoby z zaległościami w akcyzie. Teraz wyprzedawane są resztki starej produkcji. Zwalniani są pracownicy zatrudniani na umowy zlecenia.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎