Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pijmy piwa z Lwówka Śląskiego.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • snorre
    Senior
    • 02-2006
    • 655

    Dziwna sprawa - naczytałem się ponurych wiadomości na temat Lwówka, a kiedy na święta Wielkanocne pojechałem do Karpacza, to knajpa pod patronatem browaru z Lwówka (taka niby góralska) normalnie działała i piwo lała bez ograniczeń a w wielu sklepikach w Karpaczu można było dostać i Książęce, i Mocne Dobre
    Last edited by snorre; 25-04-2007, 21:23.
    Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

    Comment

    • Publius
      Member
      • 01-2006
      • 78

      Wyglada na to ze browar konczy dzialalnosc. Podczas pobytu w Szklarskiej zdecydowalem sie odwiedzic browar we Lwowku. Powiedziano mi, ze dzien wczesniej w browarze byl komornik a pan Bauer nie pokazuje sie tam od miesiaca. Podejrzewam ze probuje on obecnie wywiezc aparature do Niemiec i tam kontynuowac produkcje wraz z nowym spolnikiem. Po powrocie wgram zdjecia. Przepraszam za brak polskich liter.
      A ponadto uważam, że koncerny należy zniszczyć!

      Comment

      • alapi2000
        Junior
        • 05-2007
        • 25

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Publius Wyświetlenie odpowiedzi
        Wyglada na to ze browar konczy dzialalnosc. Podczas pobytu w Szklarskiej zdecydowalem sie odwiedzic browar we Lwowku. Powiedziano mi, ze dzien wczesniej w browarze byl komornik a pan Bauer nie pokazuje sie tam od miesiaca. Podejrzewam ze probuje on obecnie wywiezc aparature do Niemiec i tam kontynuowac produkcje wraz z nowym spolnikiem. Po powrocie wgram zdjecia. Przepraszam za brak polskich liter.
        hahahahaha ciekawe kto udzielil takich informacji? Moze jakis "uprzejmy" mieszkaniec Lwówka? Bo na pewno nikt z samego Browaru. Jeszcze wczoraj rozmawiałam z ludzmi z Browaru Śląskiego, a nawet tam byłam i żadnej wywózki nie widać, ani takowej nie ma w planach. Pan Bauer chce, żeby piwo było warzone w tradycyjny sposób własnie w tym miejscu, a nie gdzies indziej. W końcu to w Lwówku tradycje warzelnicze maja już prawie 800lat. A te informacje mam od samego p.Bauera, który w browarze jest i pokazuje się codziennie

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23807

          w przypadku zasłyszanych opowieści z jednej jak i drugiej strony barykady, szczególnie w kwestii Lwówka, zachowałbym dalece idącą ostrożność przy próbie oceny sytuacji
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • Krzysiu
            Krzysiu
            • 02-2001
            • 14936

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Publius
            Podejrzewam ze probuje on obecnie wywiezc aparature do Niemiec i tam kontynuowac produkcje...
            Jaką "aparaturę"? Widziałeś ten browar z bliska? Ta cała "aparatura" to szmelc, którego Niemcy nie puszczą przez granicę, bo potraktują to jako śmieci. Zresztą po rozmontowaniu nie da się tego złożyć ponownie do kupy.

            Comment

            • alapi2000
              Junior
              • 05-2007
              • 25

              jedni nazywaja to złomem, albo szmelcem inni będą cenić za zachowaną oryginalność. Zależy co kto lubi.

              Comment

              • Marusia
                Senior
                • 02-2001
                • 20211

                Ja słyszałam z dość mocnych źródeł, że zadłużenie browaru już znacznie przekracza wartość całej firmy pana Bauera... Pan Bauer jest na dobrej drodze do utraty prawa do prowadzenia browarów w całej Unii Europejskiej.
                www.warsztatpiwowarski.pl
                www.festiwaldobregopiwa.pl

                www.wrowar.com.pl



                Comment

                • arzy
                  Senior
                  • 06-2002
                  • 2814

                  Słyszałem z dość pewnego źródła, że browar chyli sie ku upadkowi. W niedługim czasie przestanie istnieć.
                  "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  Bractwo Piwne
                  Skład Piwa
                  Piszę poprawnie po polsku!

                  Comment

                  • alapi2000
                    Junior
                    • 05-2007
                    • 25

                    No to może trzeba mu pomóc, bo nie dość, że robi dobre piwo, to jeszcze jest jednym z większych pracodawców w regionie. To co pijemy piwo z Lwówka i dajemy koncernom i hurtowniom, które sprzedaja napój chmielowy pstryczka w nos. W końcu Ślaski naprawde robi prawdziwe piwo, a nie popłuczyny

                    Comment

                    • emes
                      Nadszyszkownik Chmielowy
                      • 08-2003
                      • 4275

                      Ja z komentarzem sobie poczekam, to jakaś paranoja pisać o jakiś pogłoskach nawet z pewnego źródła, plotkach itp. Przecież w ten sposób sami przyczyniacie się do upadku tego browaru, a konkurencji w to graj. W ten sposób można doprowadzić do bankructwa nawet dobrze działającą firmę, wystarczy rozpuścić plotki, zaangażować też konkurencję w rozpuszczaniu tych plotek np o zadłużeniu, nieuczciwym postępowaniu itp itd. Niektórzy z Was prowadzą działalność gospodarczą, ręczę Wam, ze jest suma, którą można uiścić np w pewnej firmie PR, że pójdziecie z torbami.

                      Comment

                      • alapi2000
                        Junior
                        • 05-2007
                        • 25

                        oj co prawda, to prawda. A dopóki nie ma oficjalnej decyzji i deklaracji właściciela lepiej mieć nadzieję, że nadal będzie można kupic dobre piwo

                        Comment

                        • Wujcio_Shaggy
                          Senior
                          • 01-2004
                          • 4628

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emes Wyświetlenie odpowiedzi
                          (...) Przecież w ten sposób sami przyczyniacie się do upadku tego browaru, a konkurencji w to graj. (...)
                          Nie przeceniajmy się, nasze Forum nie ma aż takiego wpływu na rzeczywistość gospodarczą...
                          A jaką to niby Lwówek ma konkurencję? Koncerny? Tyle, że one mają gdzieś taki mały browar, bo on nie jest żadną konkurencją dla nich - nie ta skala. Gdyby chciały ten Lwówek wykończyć, to załatwiłyby to szybciej, pewniej i taniej niż kupując "czarny pijar"...
                          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                          Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                          @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                          Comment

                          • Krzysiu
                            Krzysiu
                            • 02-2001
                            • 14936

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika alapi2000 Wyświetlenie odpowiedzi
                            jedni nazywaja to złomem, albo szmelcem inni będą cenić za zachowaną oryginalność. Zależy co kto lubi.
                            Nie napisałem, że nie jest "oryginalne", tylko że po zdemontowaniu i wywiezieniu nie da się tego złożyć do kupy.

                            A Bauer najlepiej sam sobie pomoże, jak przestanie mieć głupie pomysły wożenia piwa na drugi koniec Polski. Niech zatrudni wreszcie kogoś mądrego i wywiązuje się z umów. To na początek powinno wystarczyć.

                            Comment

                            • kopyr
                              Senior
                              • 06-2004
                              • 9475

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika alapi2000 Wyświetlenie odpowiedzi
                              No to może trzeba mu pomóc, bo nie dość, że robi dobre piwo, to jeszcze jest jednym z większych pracodawców w regionie. To co pijemy piwo z Lwówka i dajemy koncernom i hurtowniom, które sprzedaja napój chmielowy pstryczka w nos. W końcu Ślaski naprawde robi prawdziwe piwo, a nie popłuczyny
                              To ja zacząłem ten temat z podobnym zawołaniem, więc mam jak sadzę moralne prawo odpowiedzieć dość dosadnie. Człowieku o czym Ty piszesz? Jakie piwo z Lwówka? Tego piwa nie sposób dostać nigdzie w okolicy. Ja się przestałem łudzić - browar w Lwówku Śl. już sie nie podniesie, bo gdyby miało to nastąpić już by nastąpiło. Także IMO ciszej nad tą trumną.
                              blog.kopyra.com

                              Comment

                              • alapi2000
                                Junior
                                • 05-2007
                                • 25

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                                To ja zacząłem ten temat z podobnym zawołaniem, więc mam jak sadzę moralne prawo odpowiedzieć dość dosadnie. Człowieku o czym Ty piszesz? Jakie piwo z Lwówka? Tego piwa nie sposób dostać nigdzie w okolicy. Ja się przestałem łudzić - browar w Lwówku Śl. już sie nie podniesie, bo gdyby miało to nastąpić już by nastąpiło. Także IMO ciszej nad tą trumną.
                                To prawda, ze cieżko je dostac, butelkowego prawie w ogole, no chyba, że którys sklep ma jeszcze jakies zapasy, ale KEGi wciaz jeszcze są i maja się dobrze, np. w Świeradowie. I nie ma się co dziwić, że Sląskie zniknęło ze sklepów, skoro urzednicy polożyli łapę na składzie

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎