Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pijmy piwa z Lwówka Śląskiego.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9742

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgroza Wyświetlenie odpowiedzi
    Uważam, że jednak nazwa
    "Stare Dzieje Książęce" raczej podkreśla, że Książęce to nie jest, a ongiś niepasteryzowane wskazuje, że jednak jest pasteryzowane.
    To takie trochę uzasadnienie dla szachistów, detektywów i analityków-legislatorów, przeciętny konsument (także i piwosz) reaguje chyba jednak bez tak głębokich przemyśleń... Nikogo (w tym siebie ) nie obrażając, oczywista.

    Comment

    • toto
      Senior
      • 12-2006
      • 949

      1. Mnie osobiście piwo, na którego etykiecie nie ma podanego browaru, który go uwarzył nie zachęca do spożycia. A wręcz przeciwnie (Stare Dzieje K. to przypadek niemal analogiczny jak np. Huzar Mocny czy Askania, wyprodukowane "gdzieś" dla Brauserv Słubice). Mam wrażenie, że ktoś traktuje mnie jak idiotę i chce mnie zrobić w balona.
      2. Użycie nazwy "Książęce" i podanie jako adresu pustostanu w Lwówku jest dla mnie ewidentnym podszywaniem się pod renomę Piw z tamtejszego browaru. Taka praktyka budzi mój niesmak. I nic mnie nie obchodzi, że w świetle prawa jest to podobno legalne.
      3. Cała akcja z SDK jest dla mnie kopiowaniem (a nawet przekroczeniem) najgorszych praktyk koncernowych. Stąd posty traktujące o walce z koncernami i "odważnym" właścicielu są dla mnie mydleniem oczu.

      Niech więc właściciel będzie naprawdę odważny i przyzna się, co za produkt (i skąd) siedzi w jego butelce.
      Bez tego nie kupię "Starych dziejów..." nawet dla etykiety. Choćby zawartość była hiper- super- duper- genialna.

      Comment

      • darekd
        Senior
        • 02-2003
        • 12247

        Ja myślę, że to jest jednorazowa partia. Ktoś wlał jakieś piwo do butelek kupionych chyba /tak mi się wydaje/ od Bauera i wypuścił w kraj. Czy to nie jest ta sama inicjatywa co ze Śląskim z browaru Rohozec?

        ps.
        to nie był mój skrót myślowy z tym "ongiś niepasteryzowanym", tak stało na etykiecie.
        To bardzo prymitywny numer.
        Należy zatem żywić nadzieję, że jak najszybciej będzie uruchomiona produkcja w lwóweckim browarze.

        Comment

        • Krzysiu
          Krzysiu
          • 02-2001
          • 14936

          Obejrzałem sobie zdjęcie tego wynalazku. Pomijając jakość i grafikę tego "czegoś", to jako żywo przypomniały mi się praktyki, które - miałem nadzieję - nigdy nie wrócą. A mianowicie masowe podrabianie markowych piw przez niewielkie rozlewnie na początku lat dziewięćdziesiątych.

          Nie dostrzegam żadnego powodu do chwały, raczej żałosne podszywanie pod istniejącą niegdyś markę z myślą o nabieraniu klientów.

          Swoją drogą co za książę śląski funcjonował w 2008 r.? Dał komuś jakiś przywilej warzenia piwa i monopol wyszynku w promieniu mili od Lwówka?

          Comment

          • andbis
            Member
            • 01-2007
            • 56

            Browar Lwówek Śląski 1209

            No i wszystko jasne.
            Umowa notarialna z Ciechanem ma być podpisana w piątek 13 marca 2009 r.

            Prezes Ciechana w rozmowie tel. wyjaśnił mi, że Ciechan ma plan działania i pieniądze na jego realizację. Zmniejsza obszar produkcyjny tylko do starej części browaru i w najbliższym czasie rusza z warzeniem piwa.

            Na początek będą dwa rodzaje lwóweckiego piwa, a później jeszcze inne.
            Są już opracowane wzory etykiet i w najbliższym czasie ruszy strona internetowa.
            browarlwowekslaski.pl
            Mam nadzieję, że będę miał okazję podzielić się na jej łamach swoją wiedzą o historii tego browru.
            Warto przypomnieć, że to nie jest najstarszy browar w Polsce tylko najstarsza informacja o warzeniu piwa we Lwówku Śląskim - to zasadnicza różnica.

            Browar będzie miał nazwę Browar Lwówek Śląski 1209
            Logo nowe, ale zbliżone do dawnego, z lwem.

            Mam nadzieję, że w czerwcu wypijemy piwo z pierwszej warki.

            Znając produkcję Ciechana i determinację Prezesa jestem pewien, że piwo Stare Dzieje Książęce nie wytrzyma konkurencji.

            Na dobry początek wyślę nowemu właścicielowi lwóweckiego browaru prezent w postaci informatora "Browar Hohbergów we Lwówku Śląskim", a władzom miasta Lwówek Śląski rok czasu na wykazanie dobrej woli.

            Comment

            • petrus33
              Gość
              • 01-2008
              • 888

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika szefunio Wyświetlenie odpowiedzi
              Tak przy okazji, Ciechan jeszcze nie kupił browaru w Lwówku Śląskim. Niektóre osoby zaczęły mu rzucać kłody pod nogi...
              A jak dzwoniłem do Ciechana w styczniu, to mi powiedzieli, że pierwsze piwa z Lwówka będą już w sprzedaży na początku kwietnia. To samo potwierdzili kierowcy Ciechana robiący dostawę do jednego ze sklepów w Warszawie.
              Widzę, że sytuacja jest co najmniej niejasna

              Comment

              • jacer
                Senior
                • 03-2006
                • 9875

                W piątek trzynastego chcą podpisywać umowę? Odważni
                Milicki Browar Rynkowy
                Grupa STYRIAN

                (1+sqrt5)/2
                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                No Hops, no Glory :)

                Comment

                • abernacka
                  Senior
                  • 12-2003
                  • 10840

                  Jak najbardziej jasna. Jeżeli browar oficjalnie jest kupowany dopiero 13 marca, to nie spodziewaj się, że piwo będzie już w sprzedaży w kwietniu. To nie fabryka a po za tym zapewne trzeba zakupić lub naprawić mnóstwo maszyn i urządzeń. A następnie uzyskać wiele pozwoleń, koncesji......
                  Last edited by abernacka; 09-03-2009, 17:20.
                  Piwna turystyka według abernackiego

                  Comment

                  • jacer
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 9875

                    Wrocławskie Fakty zaraz nadadzą materiał o "wojnie piwnej" w Lwówku.
                    Milicki Browar Rynkowy
                    Grupa STYRIAN

                    (1+sqrt5)/2
                    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                    No Hops, no Glory :)

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19177

                      Ciechan miał na myśli, jak sądzę pierwsze piwa warzone w Ciechanowie a już z etą lwówecką.

                      Comment

                      • Krzysiu
                        Krzysiu
                        • 02-2001
                        • 14936

                        Możliwe, tym niemniej nie będą to piwa lwóweckie, tylko ciechanowskie z lwówecką etykietą.

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13951

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                          Wrocławskie Fakty zaraz nadadzą materiał o "wojnie piwnej" w Lwówku.
                          A za chwilę o tym samym w ogólnopolskiej Panoramie na TVP2 !

                          ....


                          I już po, pokazali człowieka odpowiedzialnego...
                          Last edited by Pendragon; 09-03-2009, 18:53.

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • jacer
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 9875

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                            A za chwilę o tym samym w ogólnopolskiej Panoramie na TVP2 !

                            ....


                            I już po, pokazali człowieka odpowiedzialnego...

                            Jak pewnie widziałeś, żulikowi smakowało
                            Milicki Browar Rynkowy
                            Grupa STYRIAN

                            (1+sqrt5)/2
                            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                            No Hops, no Glory :)

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13951

                              No właśnie nie smakowało, mówił że wodniste. Za to mile wspominał prawdziwe Książęce: "było super".

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              • jacer
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 9875

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                                No właśnie nie smakowało, mówił że wodniste. Za to mile wspominał prawdziwe Książęce: "było super".
                                To ten pierwszy. drugiemu smakowało. Może w Panoramie obcieli materiał.
                                Milicki Browar Rynkowy
                                Grupa STYRIAN

                                (1+sqrt5)/2
                                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                                No Hops, no Glory :)

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎