Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pijmy piwa z Lwówka Śląskiego.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Maggyk
    Szara Adminiscjencja
    • 05-2004
    • 5615

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
    Mamy już połowę kwietnia i....
    Czy chociaż już pierwsza warka została ugotowana?
    Jeszcze nie została ugotowana, wszystko powinno się rozegrać w najbliższych tygodniach, jeśli dobrze pójdzie. Nic dokładniej nie wiem. Jak będzie gotowana pierwsza warka Marek zapewne nie omieszka nas poinformować.
    Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
    Piwo domowe -
    Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

    Reklama w BROWARZE
    PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

    Comment

    • abernacka
      Senior
      • 12-2003
      • 10838

      Kurcze liczyłem na zlot w okolicach Lwówka a tak będzie trzeba po raz kolejny obejść się smakiem.
      Piwna turystyka według abernackiego

      Comment

      • Maggyk
        Szara Adminiscjencja
        • 05-2004
        • 5615

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
        Kurcze liczyłem na zlot w okolicach Lwówka a tak będzie trzeba po raz kolejny obejść się smakiem.
        Dlaczego tak myślisz - do zlotu jeszcze trochę czasu jednak jest, ja tam wierzę, że się uda. Chyba, ze piszesz o czymś innym.
        Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
        Piwo domowe -
        Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

        Reklama w BROWARZE
        PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

        Comment

        • abernacka
          Senior
          • 12-2003
          • 10838

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maggyk Wyświetlenie odpowiedzi
          Dlaczego tak myślisz - do zlotu jeszcze trochę czasu jednak jest, ja tam wierzę, że się uda. (...)
          Raptem cztery miesiące pozostało do zlotu. Tamtejsze okolice idealnie pasowały mi na weekendowy przystanek w podróży do Bawarii.
          Piwna turystyka według abernackiego

          Comment

          • andszcz
            Senior
            • 07-2008
            • 310

            Obiło mi się o uszy (oczywiście nie potwierdzone nigdzie oficjalnie), że ponoć lada moment ma być efekt finalny, początkowo tylko "z kija"
            "Nigdy nic nie ma nie" (Lech W.)

            Comment

            • Piwoteka
              Senior
              • 04-2008
              • 1209

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika andszcz Wyświetlenie odpowiedzi
              Obiło mi się o uszy (oczywiście nie potwierdzone nigdzie oficjalnie), że ponoć lada moment ma być efekt finalny, początkowo tylko "z kija"
              A do mnie ostatnio doleciała plotka, że szybciej ruszy Racibórz (ponoć są na to duże szanse), niż zobaczymy piwo z Lwówka... Nie wiem ile w tym prawdy, ale wieści od osoby "dobrze poinformowanej" (nie mam możliwości zweryfikowania).
              Piwoteka
              Łódź, ul. 6 Sierpnia 1/3,
              www.piwoteka.pl
              Sklep Piwoteki na Facebooku
              Piwoteka Narodowa na Facebooku
              Piwoteka Narodowa na G+
              Дед Мороз (Dziadek Mróz)
              Browar Piwoteka

              Comment

              • chemmobile
                Senior
                • 03-2009
                • 2168

                Przy okazji pobytu we Lwówku Śląskim zrobiłem kilka zdjęć browaru z zewnątrz.

                Galeria

                Generalnie od roku niewiele się zmieniło... ale domyślam się, że największe postępy dokonano wewnątrz budynków. Pytanie jest takie, czy obecne i przyszłe prace pozwolą na uruchomienie produkcji, czy też trzeba czekać do ich zakończenia. Jeśli to drugie, to szanse na pierwszą warkę w pierwszej połowie czerwca (Festiwal Piwa) są zerowe. Jeśli myślimy o Zlocie browar.biz we wrześniu we Lwówku Śląskim, to rosną szanse na to, że jedną z głównych atrakcji będzie zwiedzanie remontowanego browaru (ależ ja jestem wredny uuuhhh...)
                Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                Comment

                • kopyr
                  Senior
                  • 06-2004
                  • 9475

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
                  Przy okazji pobytu we Lwówku Śląskim zrobiłem kilka zdjęć browaru z zewnątrz.

                  Galeria

                  Generalnie od roku niewiele się zmieniło... ale domyślam się, że największe postępy dokonano wewnątrz budynków. Pytanie jest takie, czy obecne i przyszłe prace pozwolą na uruchomienie produkcji, czy też trzeba czekać do ich zakończenia. Jeśli to drugie, to szanse na pierwszą warkę w pierwszej połowie czerwca (Festiwal Piwa) są zerowe. Jeśli myślimy o Zlocie browar.biz we wrześniu we Lwówku Śląskim, to rosną szanse na to, że jedną z głównych atrakcji będzie zwiedzanie remontowanego browaru (ależ ja jestem wredny uuuhhh...)
                  Tak źle chyba nie będzie. Wszystko rozbiło się o przyłącze gazowe, ale ten problem chyba będzie można obejść. Na dniach spodziewałbym się informacji, że warzą. No chyba, że są jeszcze jakieś inne problemy, o których nie wiem.
                  blog.kopyra.com

                  Comment

                  • Marusia
                    Senior
                    • 02-2001
                    • 20211

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
                    Generalnie od roku niewiele się zmieniło... ale domyślam się, że największe postępy dokonano wewnątrz budynków.
                    Ano tak właśnie Zapewniam Cię, że w środku zmiany są bardzo duże - widziałam na własne oczy
                    www.warsztatpiwowarski.pl
                    www.festiwaldobregopiwa.pl

                    www.wrowar.com.pl



                    Comment

                    • chemmobile
                      Senior
                      • 03-2009
                      • 2168

                      No tak, to akurat wiem od Was
                      Ale wiesz, jak w piątek zobaczyłem, że dobudowują "coś" do browaru, to zacząłem się zastanawiać, czy to ma związek z technologią, czy to tylko jakiś "office" powstaje. Przez chwilę widziałem przy bramie panią Galicką i chciałem zapytać co to za rozbudowa, ale szybko zniknęła za stalowymi wrotami (znaczy się nie zdążyłem podbiec i zapytać )...
                      Last edited by chemmobile; 02-05-2010, 13:16. Powód: dwuznaczność :)
                      Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                      Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                      Comment

                      • Marusia
                        Senior
                        • 02-2001
                        • 20211

                        O ile dobrze pamiętam to nowa kotłownia ma być.
                        www.warsztatpiwowarski.pl
                        www.festiwaldobregopiwa.pl

                        www.wrowar.com.pl



                        Comment

                        • chemmobile
                          Senior
                          • 03-2009
                          • 2168

                          Ha, czyli jednak technologia (w sumie to wydaje się logiczne, obok stoi komin). Jeśli zatem nie mają źródła ciepła, to nie mogą gotować => nie będzie piwa lwóweckiego na czerwcowym festiwalu => zaczną gotować najwcześniej, jak ta kotłownia powstanie i uzyska zgodę na użytkowanie. Ech..... idę na piwo do Czeskiego...
                          Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                          Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                          Comment

                          • marekj
                            Senior
                            • 03-2010
                            • 508

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
                            No tak, to akurat wiem od Was
                            Ale wiesz, jak w piątek zobaczyłem, że dobudowują "coś" do browaru, to zacząłem się zastanawiać, czy to ma związek z technologią, czy to tylko jakiś "office" powstaje. Przez chwilę widziałem przy bramie panią Galicką i chciałem zapytać co to za rozbudowa, ale szybko zniknęła za stalowymi wrotami (znaczy się nie zdążyłem podbiec i zapytać )...
                            Jakieś kuriozum ! Od małej grupy Lwówczan ciągle słyszę zapewnienia że nie zdążę ,że nie dam rady, zbankrutuję . Jak byście czekali na to. Miałem ostatnio naradę z załogą Browaru jak i załogami wykonawców - Pytałem czy możemy szybciej ? Odpowiedź -NIE .
                            W czerwcu zapewne duża grupa (mam wielką nadzieję) z Was będzie oglądała Browar. Wraz z Panią Prezes Ireną Galicką będziemy oprowadzać wycieczki i wiem, że budujemy najładniejszy browar w Polsce , którego charakteryzować będzie nie tylko urok, historia ale i dobre piwo. Powiem , że szanowny Pan Bauer był przyjemnie zdumiony i zaskoczony tym co zobaczył.

                            Comment

                            • marekj
                              Senior
                              • 03-2010
                              • 508

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
                              Ha, czyli jednak technologia (w sumie to wydaje się logiczne, obok stoi komin). Jeśli zatem nie mają źródła ciepła, to nie mogą gotować => nie będzie piwa lwóweckiego na czerwcowym festiwalu => zaczną gotować najwcześniej, jak ta kotłownia powstanie i uzyska zgodę na użytkowanie. Ech..... idę na piwo do Czeskiego...
                              No to Pa

                              Będę u Agnieszki na warsztatach więc będę oczywiście odpowiadał na pytania .
                              Ale zakonczcie tą dyskusje - to nie pomaga wręcz przeciwnie

                              Comment

                              • chemmobile
                                Senior
                                • 03-2009
                                • 2168

                                Kurna chata, udało się wywołać wilka z lasu
                                1) Pamiętam jak w ubiegłym roku mówił Pan, że do festiwalu w 2010 roku lwóweckie piwo będzie na rynku. Po prostu martwię się, bo termin tuż tuż.
                                2) Tą grupką, która życzy Panu bankructwa nie ma sensu się przejmować. Z Bauerem było to samo, ale on dodatkowo w ostatnich latach zraził do siebie lokalnych m.in. poprzez politykę kadrową. No i dodatkowo w grę wchodzi zazdrość i zawiść, że ktoś coś robi i odnosi sukces...
                                3)
                                W czerwcu zapewne duża grupa (mam wielką nadzieję) z Was będzie oglądała Browar. Wraz z Panią Prezes Ireną Galicką będziemy oprowadzać wycieczki i wiem, że budujemy najładniejszy browar w Polsce , którego charakteryzować będzie nie tylko urok, historia ale i dobre piwo. Powiem , że szanowny Pan Bauer był przyjemnie zdumiony i zaskoczony tym co zobaczył.
                                Co tu dużo mówić, jestem pod wrażeniem Jeśli ta wizja się urzeczywistni, to będę chodził dumny jak paw; i to nie jest "wazelina"
                                Ciekawe, czy p. Bauer pojawi się z okazji otwarcia/reaktywacji browaru. Obawiam się, że przez miejscowych mógłby zostać wygwizdany, zwłaszcza gdy przyjedzie swoim "oldskulowym" czerwonym Lamborgini
                                Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                                Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎