Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pijmy piwa z Lwówka Śląskiego.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lolek08
    Member
    • 07-2010
    • 57

    Usłyszane w sklepie

    Ostatnio przejeżdżając przez małą miejscowość w powiecie Lwóweckim wstąpiłem do sklepu,stojąc w kolejce usłyszałem taką rozmowę:

    Klient- Dzień dobry czy ma pan piwo Lwóweckie
    Sprzedawca- Nie! nie mam,nie sprzedaję
    Klient- jak to ... czemu?
    Sprzedawca- Oooo Panie bo to nie jest Lwóweckie
    Klient- przecież to jest piwo Lwóweckie
    Sprzedawca- Eeee Lwóweckie to było kiedyś jak miał wnuk tego ...
    Klient- to idę szukać gdzie indziej
    Sprzedawca- mam w sprzedaży kasztelana i jeszcze ... też niepasteryzowane
    Klient- do widzenia "trzask sklepowych drzwi"

    Gdy nadeszła moja kolej pytam tego sprzedawcę o piwo ze Lwówka czemu nie sprzedaje,a on mówi tak: To nie jest piwo ze Lwówka to jest Ciechan,oni kleją tylko etykiety Lwóweckiego na butelkach Ciechana.Ja mówię mu że przecież warzą we Lwówku tyle że właściciel jest Ciechana,on nagle i mówi kiedyś ludzie kupowali skrzynkami jak było prawdziwe piwo ze Lwówka teraz jak oszukują na wszystkim to już nikt nie chce pić.Miałem zrobić u tego gościa zakupy,ale wyszedłem bez zakupów.

    Tak na marginesie CO ONI TAM WARZĄ W TYM LWÓWKU MLEKO
    www.BROWARLWOWEK.pl NAJLEPSZY BROWAR W POLSCE

    Comment

    • marekj
      Senior
      • 03-2010
      • 508

      Podobną sytuację opisywałem. Poproszę (na PW) adres tego sklepu nie ma, co się na niego obrażać sam z nim porozmawiam może będzie chciał zobaczyć jak się warzy piwo. A poprzez to doświadczenie uwierzy.

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lolek08 Wyświetlenie odpowiedzi
      Ostatnio przejeżdżając przez małą miejscowość w powiecie Lwóweckim wstąpiłem do sklepu,stojąc w kolejce usłyszałem taką rozmowę:

      Klient- Dzień dobry czy ma pan piwo Lwóweckie
      Sprzedawca- Nie! nie mam,nie sprzedaję
      Klient- jak to ... czemu?
      Sprzedawca- Oooo Panie bo to nie jest Lwóweckie
      Klient- przecież to jest piwo Lwóweckie
      Sprzedawca- Eeee Lwóweckie to było kiedyś jak miał wnuk tego ...
      Klient- to idę szukać gdzie indziej
      Sprzedawca- mam w sprzedaży kasztelana i jeszcze ... też niepasteryzowane
      Klient- do widzenia "trzask sklepowych drzwi"

      Gdy nadeszła moja kolej pytam tego sprzedawcę o piwo ze Lwówka czemu nie sprzedaje,a on mówi tak: To nie jest piwo ze Lwówka to jest Ciechan,oni kleją tylko etykiety Lwóweckiego na butelkach Ciechana.Ja mówię mu że przecież warzą we Lwówku tyle że właściciel jest Ciechana,on nagle i mówi kiedyś ludzie kupowali skrzynkami jak było prawdziwe piwo ze Lwówka teraz jak oszukują na wszystkim to już nikt nie chce pić.Miałem zrobić u tego gościa zakupy,ale wyszedłem bez zakupów.

      Tak na marginesie CO ONI TAM WARZĄ W TYM LWÓWKU MLEKO

      Comment

      • marekj
        Senior
        • 03-2010
        • 508

        dzięki Lolek

        Comment

        • chemmobile
          Senior
          • 03-2009
          • 2168

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marekj Wyświetlenie odpowiedzi
          nie ma, co się na niego obrażać sam z nim porozmawiam może będzie chciał zobaczyć jak się warzy piwo. A poprzez to doświadczenie uwierzy.

          Bardzo miłe i niezwykłe podejście przedsiębiorcy. Tak stwierdziła moja dziewczyna, która może nie była nigdy właścicielem browaru, ale ma bogate doświadczenie w zarządzaniu lokalami gastronomicznymi, a przez w kontaktach z klientami
          Last edited by chemmobile; 05-06-2012, 20:48.
          Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
          Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

          Comment

          • krzysioz210
            Member
            • 06-2010
            • 52

            Prawde powiedziawszy to zwiedzajacy browar nie moga zobaczyc ani procesu warzenia ani tez fermentacji ( oficjalnie ze wzgledu na "sterylnosc " procesu). Osobiscie zorganizowalem wycieczeke do browaru we wrzesniu zeszlego roku , ale ze tak powiem nikt nie widzial "twardego dowodu " ,ze piwo jest tam warzone.
            Jako osoba , ktora pochodzi i pomieszkiwa w okolicach Lwowka - mocno wierz ,ze tak jest , ale to ciagle opiera sie na wierze. Ostatnio kolega donosi ze Lwowka , ze i ponoc zapach czuc w okolicach browaru - tak jak to drzewiej bywalo.
            Wiara moje jest na szczescie mocna i juz czekam na powrot do korzeni. To co mnie czasem niepokoi to to ze na rynku lokalnym nigdy niektore gatunki nie sa dostepne rownolegle. Przyklad - w lwoweckich sklepach ( a takze w hurtowni w Rakowicach nigdy nie ma naraz Kozlika i Belga tylko albo albo)
            Pozdrowionka

            Comment

            • jacer
              Senior
              • 03-2006
              • 9875

              Myślę, że jakby pokazać ci kadzie, w których gotuje się brzeczka to i tak nie uwerzysz. Polacy uwielbiają spiskowe teorie.
              Milicki Browar Rynkowy
              Grupa STYRIAN

              (1+sqrt5)/2
              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
              No Hops, no Glory :)

              Comment

              • marekj
                Senior
                • 03-2010
                • 508

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika krzysioz210 Wyświetlenie odpowiedzi
                Prawde powiedziawszy to zwiedzajacy browar nie moga zobaczyc ani procesu warzenia ani tez fermentacji ( oficjalnie ze wzgledu na "sterylnosc " procesu). Osobiscie zorganizowalem wycieczeke do browaru we wrzesniu zeszlego roku , ale ze tak powiem nikt nie widzial "twardego dowodu " ,ze piwo jest tam warzone.
                Jako osoba , ktora pochodzi i pomieszkiwa w okolicach Lwowka - mocno wierz ,ze tak jest , ale to ciagle opiera sie na wierze. Ostatnio kolega donosi ze Lwowka , ze i ponoc zapach czuc w okolicach browaru - tak jak to drzewiej bywalo.
                Wiara moje jest na szczescie mocna i juz czekam na powrot do korzeni. To co mnie czasem niepokoi to to ze na rynku lokalnym nigdy niektore gatunki nie sa dostepne rownolegle. Przyklad - w lwoweckich sklepach ( a takze w hurtowni w Rakowicach nigdy nie ma naraz Kozlika i Belga tylko albo albo)
                Pozdrowionka
                Jak będzie Pan organizował drugi raz wycieczkę to proszę się dopasować terminem tak aby w tym czasie odbywało się warzenie . Jeżeli chodzi o fermentację od dziś będzie można ją zobaczyć - słuszna uwaga.

                Comment

                • andszcz
                  Senior
                  • 07-2008
                  • 310

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                  Myślę, że jakby pokazać ci kadzie, w których gotuje się brzeczka to i tak nie uwerzysz. Polacy uwielbiają spiskowe teorie.
                  To prawda, rzekłbym nawet za "pewnym" prezesem: "oczywista oczywistość"!
                  Last edited by andszcz; 06-06-2012, 08:03.
                  "Nigdy nic nie ma nie" (Lech W.)

                  Comment

                  • Krzysiu
                    Krzysiu
                    • 02-2001
                    • 14936

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marekj Wyświetlenie odpowiedzi
                    Jak będzie Pan organizował drugi raz wycieczkę to proszę się dopasować terminem tak aby w tym czasie odbywało się warzenie . Jeżeli chodzi o fermentację od dziś będzie można ją zobaczyć - słuszna uwaga.
                    Nie jestem pewien, czy dobrze robisz. Osobiście widziałem wycieczkę browarbizową w Raciborzu, jak niektórzy grzebali brudnymi paluchami w kadziach z piwem. Może da się zaaranżować jakąś przeszkloną galerię dla publiki, to rozwiązywałoby problem.

                    Comment

                    • krzysioz210
                      Member
                      • 06-2010
                      • 52

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                      Myślę, że jakby pokazać ci kadzie, w których gotuje się brzeczka to i tak nie uwerzysz. Polacy uwielbiają spiskowe teorie.
                      Przeciez ja pisalem ,ze wierze i to mocno , ale jak mialem przekonac tych , ktorzy nie bardzo w to wierza.
                      Teoria spiskowa jest bardzo popularna takze w okolicach zrodla. Cieszy mnie , ze bedzie mozna zobaczyc fermentacje - przeciez to nie znacvzy - dotknac.
                      Jacer - pozwolisz ,ze przynaleznosc do grupy narodowej zostanie moja prywatna sprawa. Ja dla Ciebie moge byc nawet Zydem ( w kazdym badz razie miejsca urodzenia sobie nie wybieralem totez z zadnym narodem sie za bardzo nie utozsamiam rowniez z Twoim - jaikikowliek by on nie byl)
                      Panie Marku - dziekuje za rzeczowa odpowiedz. Sam walcze z teoria spiskowa i jak na razie odpieralem ja tylko wlasna wiara.
                      Do zobaczenia we lWOWKU

                      Comment

                      • ksy
                        Kur Domowy
                        • 07-2011
                        • 280

                        Teorie spiskowe są jak zawsze co najwyżej zabawne. Troszkę niestety pomaga im fakt, że Lwówek bardziej w smaku przypomina Ciechana niż "Starego Lwówka". Myśleliście żeby odtworzyć smak poprzedniej wersji Lwówka, oczywiście nie jako modyfikacja Książęcego ale pod nową bandera (klasyczne, czy inne retro)?
                        --------------------
                        --------------------
                        "Żółw porusza się z prędkością wystarczającą do upolowania sałaty. "

                        Comment

                        • marekj
                          Senior
                          • 03-2010
                          • 508

                          Oczywiscie okresliłem strefy bezpieczeństwa. Ale przyznaję rację ,że dekę powinni zobaczyć bo jak nie w Lwówku to gdzie - w koncernie?

                          Do Lolek08 - byłem piwo będzie jak zwykle chodziło o pierdoły - Masz od Pana handlowca ZAPROSZENIE I PRZEPROSINY .



                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                          Nie jestem pewien, czy dobrze robisz. Osobiście widziałem wycieczkę browarbizową w Raciborzu, jak niektórzy grzebali brudnymi paluchami w kadziach z piwem. Może da się zaaranżować jakąś przeszkloną galerię dla publiki, to rozwiązywałoby problem.

                          Comment

                          • longmen
                            Member
                            • 11-2011
                            • 68

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ksy Wyświetlenie odpowiedzi
                            Teorie spiskowe są jak zawsze co najwyżej zabawne. Troszkę niestety pomaga im fakt, że Lwówek bardziej w smaku przypomina Ciechana niż "Starego Lwówka". Myśleliście żeby odtworzyć smak poprzedniej wersji Lwówka, oczywiście nie jako modyfikacja Książęcego ale pod nową bandera (klasyczne, czy inne retro)?
                            Panie Marku też się dołączam do postulatu. Nic bardziej nie zabolało mnie w życiu niż zmiana (modyfikacja) receptury lwówka. Nowy jest OK, ale stary był przepyszny i chętnie bym do niego wrócił. Są jakieś szanse na "starego lwówka" ??

                            Pozdrawiam

                            Comment

                            • lolek08
                              Member
                              • 07-2010
                              • 57

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marekj Wyświetlenie odpowiedzi
                              Oczywiscie okresliłem strefy bezpieczeństwa. Ale przyznaję rację ,że dekę powinni zobaczyć bo jak nie w Lwówku to gdzie - w koncernie?

                              Do Lolek08 - byłem piwo będzie jak zwykle chodziło o pierdoły - Masz od Pana handlowca ZAPROSZENIE I PRZEPROSINY .
                              Cieszy mnie,że udało się wyjaśnić problem.Pan handlowiec nie musi przepraszać,mam nadzieję że udało się przekonać żeby nie wprowadzał w błąd konsumentów
                              www.BROWARLWOWEK.pl NAJLEPSZY BROWAR W POLSCE

                              Comment

                              • marekj
                                Senior
                                • 03-2010
                                • 508

                                Proponuję popatrzeć w archiwalne oceny piwa z lwówka. Nikt niczego nie zmienił ta sama woda ,warzelani, inne butelki inna etykieta.
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika longmen Wyświetlenie odpowiedzi
                                Panie Marku też się dołączam do postulatu. Nic bardziej nie zabolało mnie w życiu niż zmiana (modyfikacja) receptury lwówka. Nowy jest OK, ale stary był przepyszny i chętnie bym do niego wrócił. Są jakieś szanse na "starego lwówka" ??

                                Pozdrawiam

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎