Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Relakspol - temat ogólny

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • smrtan
    Senior
    • 03-2002
    • 229

    #16
    Obawiam się, że możemy liczyć tylko na "wzór Polski". Czyli deklarację, iż "nie będzie niczego"
    Piweczko Roku 2007 rozstrzygnięte!

    W browar.biz: smrtan | w Piweczko.org: slobodan

    Mój browar domowy
    Etykiety moich piw domowych

    Comment

    • ZIOMEK2
      Gość
      • 09-2004
      • 2523

      #17
      a razem by się zebrali, przyjechaliby np do Tych i obok Spiża zrobili degustacje, tak na złość TBK i podobnym - zupełnie pod browarem !
      Last edited by ZIOMEK2; 11-07-2007, 21:22.

      Comment

      • Shlangbaum
        Senior
        • 03-2005
        • 5828

        #18
        Jedno jest pewne: browar będzie działał jeszcze do stycznia bo na styczeń zamówiłem tam część piwa specjalnie na kolejną giełdę krakowską (coś tańszego gratis dla wszystkich - o lepsze piwo będę pertraktował z przedstawicielem Starego Krakowa )

        Natomiast pojawił się problem ze słodem - z zamówionego słodu przyszło tylko kilkadziesiąt procent czyli 8 ton - nie wystarcza to na zaspokojenie potrzeb browaru. Dodatkowo słód jest kiepskiej jakości i sprawia, że piwo kiepsko się filtruje. Ostatnia warka była filtrowana aż trzy razy (jak dla mnie mogą nie filtrować wogóle ) żeby piwo było klarowne - piwo z niej jest paskudne

        Krakowski Konkurs Piw Domowych !

        Comment

        • Pogoniarz
          † 1971-2015 Piwosz w Raju
          • 02-2003
          • 7971

          #19
          Cholera,a u nas w porcie przeładowywali ze statku na samochody słód -3000 ton(mnie akurat nie było w pracy i nie wiem skąd,ale wiem dokąd miał śmigać ) Taki jeden samochód mógłby zamiast do Tychów,pojechać do Krakowa( w sumie niedaleko )


          Prawie jak Piwo
          SZCZECIN

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19178

            #20
            Na przełomie lutego i marca Relakspol rozlał do butelek oba górnofermentacyjne piwa pod nazwami: Czarny Smok Bursztynowe i Czarny Smok Ciemne. Jak dla mnie to to samo piwo co Relakspol Amber Ale i Relakspol Dark Ale, niemniej niech ART zdecyduje czy traktować to jako nowe piwa czy nie.

            Comment

            • robox
              = kapslarz =
              • 11-2002
              • 8188

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
              Na przełomie lutego i marca Relakspol rozlał do butelek oba górnofermentacyjne piwa pod nazwami: Czarny Smok Bursztynowe i Czarny Smok Ciemne.
              Czy nazwa Czarny Smok nie jest zastrzeżona przez browar Fortuna?

              Comment

              • Sokół83
                szynkarz
                • 12-2004
                • 1598

                #22
                nie ma żadnego ® ani ™ na etykiecie
                Z INNEJ BECZKI

                www.fotopolska.eu

                Comment

                • MarcinKa
                  Senior
                  • 02-2005
                  • 2729

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                  Czarny Smok Bursztynowe i Czarny Smok Ciemne. Jak dla mnie to to samo piwo co Relakspol Amber Ale i Relakspol Dark Ale, niemniej niech ART zdecyduje czy traktować to jako nowe piwa czy nie.
                  Nigdy się nie spotkałem żeby Relakspol oficjalnie nazywał gdzieś piwo: Relakspol Amber czy Dark. To chyba było nasze określenie Relakspoli bez nazwy lanych w miejsce Smoczych Głów, często jeszcze z nalewaków Smoczej Głowy. Te Relakspole bez nazwy dorobiły się oficjalnej nazwy, co należy uwzględnić na forum. Zgadzam się z e-prezesem, nieoficjalne nazwy należy zastąpić tymi niedawno wprowadzonymi przez browar.
                  Nie wiem tylko jak traktować te piwa z Szynku, które są lane pod nazwą Szynk?
                  To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                  Comment

                  • madeii
                    Junior
                    • 02-2006
                    • 14

                    #24
                    Witam i zapraszam wszystkich degustatorów i fanów piwa z Browaru Relakspol na chwileczkę refleksji i wspomnień. Otórz w Browarze Relakspol uruchomiono Myjnię Samochodowa z całą staranie przemyślaną akcją marketingową (już otwarte) z użyciem fantastycznego kolorowego baneru na balkonie Siudków . Myjnia znajduję sie w miejscu rozlewni piwa butelkowego i beczek typu KEG. Mozna zagłębić się we wspomnienia i historię tego wspaniałego browaru oczekując w kolejce przed myjnią a następnie zamówić mycie z małą bądż dużą pianką . Zniżki dla tych kontrahentów,którzy zostali w taki czy inny sposób ominięci-wyru....,przez Właściciela Browaru.Dla Tomką na pewno będzie ponad 50% zniżki!!
                    Zatem drodzy forumowiecze skorzystajcie z okazji bo nie wiadomo czy to sie za chwile nie zmieni.!! Ja juz myłem samochód ta samą woda która ................., i w tym miejscu gdzie powstało wspaniałe piwo Krakowiak receptury Tomka ale poprawione przez samego kipera "dziadzia" Siudka.
                    Pozdrawiam

                    Comment

                    • szefunio
                      Senior
                      • 01-2007
                      • 481

                      #25
                      Myjnia automatyczna rzeczywiście wygląda imponująco, ale jeszcze lepiej będzie wyglądało przedszkole, które znajdzie się w miejscu obecnej warzelni i leżakowni.
                      Robię to co lubię - produkuję piwo.

                      Comment

                      • żąleną
                        Sojowe Oddziały Bojowe
                        • 01-2002
                        • 13239

                        #26
                        W leżakowni będzie leżakowanie.

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19178

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika madeii Wyświetlenie odpowiedzi
                          ...powstało wspaniałe piwo Krakowiak receptury Tomka ale poprawione przez samego kipera "dziadzia" Siudka.
                          Pozdrawiam
                          Piwo Krakowiak było wersją dostosowaną do możliwości browaru Siudków wersją Piwa Smocza Głowa (autorstwa Tomka) a nie na odwrót.
                          Myjni nie widziałem, ale z tego co mówisz to brzmi ciekawie... ino ja nie mam samochodu

                          Comment

                          • piokl13
                            Senior
                            • 06-2003
                            • 946

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                            ... ino ja nie mam samochodu
                            To teraz masz motywację, żeby mieć .

                            Comment

                            • e-prezes
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 19178

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika madeii Wyświetlenie odpowiedzi
                              Witam i zapraszam wszystkich degustatorów i fanów piwa z Browaru Relakspol na chwileczkę refleksji i wspomnień. Otórz w Browarze Relakspol uruchomiono Myjnię Samochodowa z całą staranie przemyślaną akcją marketingową (już otwarte) z użyciem fantastycznego kolorowego baneru na balkonie Siudków . Myjnia znajduję sie w miejscu rozlewni piwa butelkowego i beczek typu KEG. Mozna zagłębić się we wspomnienia i historię tego wspaniałego browaru oczekując w kolejce przed myjnią a następnie zamówić mycie z małą bądż dużą pianką .
                              http://www.browar.biz/galeria.php?id=10479 Tak wyglądał w momencie zamknięcia.
                              A poniżej jak obecnie wygląda pozostałość po najstarszej części browaru - myjnia samochodowa. Pracownicy jednak pamiętają, że był tu browar.


                              http://www.browar.biz/galeria.php?id=10478 Widok sprzed zamknięcia.
                              Silon i blaszaki zniknęły ukazując fasadę budynku, gdzie znajdował się browar i magazyny. Obecnie przedszkole.

                              Pani Siudek już nie żyje.
                              Attached Files

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎