Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

więcej browarów w Czechach

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13950

    No to mamy 167 browarów. Doszły między innymi Hostivice k. Pragi, w których jednak powstał minibrowar. Kilka miesięcy temu miałem co do tego wątpliwości. Powstał tez browarek w Chotesovie (bliższy adres nieznany), zdaje się że przeniesiony z planowanej lokalizacji w Litvinovie, a może jednak właściciel otworzy dwa browarki? Działa też już browar w praskim klasztorze na Brevnovie. Podobno jest jakiś tajemniczy browarek z Zumperku. Ktoś tam pił go z beczki, ktoś kupił na kiermaszu PETa. Nic więcej nie wiem, na mapie zaznaczyłem knajpę, w której ktoś to niby pił.
    Last edited by Pendragon; 04-01-2012, 15:26.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • pebejot
      Senior
      • 01-2010
      • 1415

      Te Chotesovie to jest to co było planowane w Litvinovie już dawno temu.

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13950

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pebejot Wyświetlenie odpowiedzi
        Te Chotesovie to jest to co było planowane w Litvinovie już dawno temu.
        Dokładnie to samo napisałem Nie wiem jak to się ostatecznie rozwinęło, ale na www.pivni.info Cotesov już funkcjonuje, czego nie można powiedzieć o Litvinovie.

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12202

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
          Działa też już browar w praskim klasztorze na Brevnovie.
          Na kranie mają ze swoich obecnie jedynie speciala o zaw. ekstr. 20% - Benedikt

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13950

            No co tam ten Brevnov kręci, ale uznałem, że skoro coś swojego już ma, to nie będę wchodzić w szczegóły, nie mam czasu by to śledzić. A miał ponoć dwa swoje, jeszcze pszeniczne chyba. Za kilka tygodni, gdy doleżakują, pewnie będzie sprzedawał już tylko swoje produkty.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • darekd
              PremiumUżytkownik
              • 02-2003
              • 12202

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
              A miał ponoć dwa swoje, jeszcze pszeniczne chyba. Za kilka tygodni, gdy doleżakują, pewnie będzie sprzedawał już tylko swoje produkty.
              Też słyszałem, że na święta mieli ruszyć ze sprzedażą w Pivnim senku na terenie opactwa. Przedwczoraj na kranie z ich piw było tylko to. Może to jedno już wypite.

              Comment

              • kopyr
                Senior
                • 06-2004
                • 9475

                Marzec 2009 r.
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                Wg mnie w Czechach (razem z tymi 3 nowymi jeszcze nie otwartymi i jednym wykreślonym) jest teraz 117 browarów:
                - 67 restauracyjnych
                - 23 małych (poniżej 100 tys. hl)
                - 16 średnich (100-500 tys. hl)
                - 11 wielkich (pow. 500 tys. hl)
                Styczeń 2011 r.
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                No to mamy 167 browarów.
                W 3 lata w Czechach powstało niemal tyle browarów, ile jest wszystkich w Polsce. Tak a propos w Polsce w tym czasie powstało 3 (2009) + 1 (2010) + 8 (2011) = 12.
                blog.kopyra.com

                Comment

                • darekd
                  PremiumUżytkownik
                  • 02-2003
                  • 12202

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi

                  W 3 lata w Czechach powstało niemal tyle browarów, ile jest wszystkich w Polsce. Tak a propos w Polsce w tym czasie powstało 3 (2009) + 1 (2010) + 8 (2011) = 12.
                  To nie tylko to. Znacznie wzbogaciła się przez ten czas oferta browarów, warzy się różne style. Powstaje coraz więcej nowych knajp i sklepów z piwami regionalnymi oraz zagranicznymi i to w coraz mniejszych miejscowościach. Nawet państwowy browar zabrał się udanie za IPĘ.

                  A u nas zapisy kolejkowe na portera...

                  Comment

                  • Pendragon
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 13950

                    Browar #168 otwarty został 7 stycznia br. w miejscowości Chotoviny - 10 km na północ od Tabora, przy linii kolejowej 220 do Pragi. Bliższych informacji, jak chociażby o adresie, na razie brak.

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • darekd
                      PremiumUżytkownik
                      • 02-2003
                      • 12202

                      W Czechach rząd właśnie zamierza dokonać zwrotu majątków kościelnych. Dziś widziałem program w czeskiej telewizji. Cystersi z opactwa v Vyssim Brodzie zadeklarowali remont odebranego im w okresie komunistycznym browaru. Właściciel miejscowego minibrowaru już zapowiedział, że chętnie wyszkoli zakonników. W związku z tym, że takich miejsc jest więcej, można przypuszczać, że obok browaru żeliwskich premonstrantów powstaną kolejne browary klasztorne.

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13950

                        Tym razem informacja nieco inna. Nie wiem gdzie by to umieścić, po czesku w prasówce nie będę wklejać, więc piszę tu.

                        Grupa K Brewery zmienia od 1 lutego nazwę na Pivovary Lobkowicz.

                        A w kwestii nowych browarów - będą kolejne nowe, ale póki co jeszcze tych informacji nie opracowałem.

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13950

                          W najbliższym czasie zostaną otwarte:

                          # 169 > 17.02: Mělnické Vtelno, browar Neumann
                          # 170 > III/IV: Kynšperk nad Ohří, odbudowa browaru zamkniętego w 1951, prod. 20.000 hl
                          # 171 > 01.05: Karlovy Vary, browar restauracyjny w byłej Becherovce
                          # 172 > V/VI: Třebíč, browar w byłej gorzelni
                          # 173 > lato: Česká Třebová
                          # 174 > lato: Luční bouda w Karkonoszach
                          # 175 > 2012: Kamenite (niedaleko Koniczka)

                          W międzyczasie pewnie otworzą się i inne, np. te które miały się otworzyć jeszcze w 2011, ale chyba nie wystartowały:

                          - Lipnice nad Sázavou, U České koruny
                          - Litvínov, Minipivovar
                          - Praha - Holešovice, Minipivovar Marina
                          - Dašice, Pivovar Dašice
                          - Syrovín, Minipivovar Syrovar
                          - Litomyšl, Veselka
                          - Klatovy, Pivní studio Modrý abbé

                          PS - to tylko te o mniej więcej znanej dacie otwarcia.
                          Last edited by Pendragon; 07-02-2012, 18:38.

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • pebejot
                            Senior
                            • 01-2010
                            • 1415

                            Mamy nowego mikrusa w Žumberku, niedaleko miejscowości Chrudim w środkowych Czechach.

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13950

                              1. Już o nim pisałem 4 stycznia, działa już z pół roku.
                              2. Nie w środkowych, ale południowych Czechach, na południowy wschód od Czeskich Budziejowic.

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              • darekd
                                PremiumUżytkownik
                                • 02-2003
                                • 12202

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                                W najbliższym czasie zostaną otwarte:

                                # 169 > 17.02: Mělnické Vtelno, browar Neumann
                                Już otwarte. Ich najmocniejsze piwo wabi się... Adolf

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎