Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

więcej browarów w Czechach

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • karol1000
    Senior
    • 09-2007
    • 1823

    podobno otworzyli juz browar Zhůřák

    5plus2 nejčtenější týdeník zdarma v České republice. Přinášíme zprávy z vašeho regionu, jsme tam, kde žijete.


    Piszą też o kolejnych dwóch planowanych browarach w plzenskim kraju
    Last edited by karol1000; 20-11-2013, 13:17.
    LP

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13950

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika karol1000 Wyświetlenie odpowiedzi
      podobno otworzyli juz browar Zhůřák
      Ze 2 miesiące temu.

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12205

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
        Nie wiem czy było, ale Kanec Zamberk został zamknięty. Być może zostanie wkrótce otwarty "pod" nowym dzierżawcą. Ten dotychczasowy planuje otwarcie nowego browaru w niedalekim Letohradzie. Termin to kwiecień 2014.
        Poprzedni skończył dzierżawę, ale jest nowy. Przerwa techniczna. Z tego co wiem już warzą piwo.

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13950

          Czeskie Budziejowice odrabiają zaległości. Wkrótce otwarcie kolejnych dwóch minibrowarów. Tym razem jednak nie na peryferiach ale w samym historycznym centrum.
          Jeden ma być pod adresem Krajinská 235/27, a drugi to Česká 53/9. W tym drugim przypadku numer kamienicy nie jest potwierdzony.

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13950

            Być może w Brnie będzie kolejny browar, tym razem na peryferiach, w dzielnicy Slatina, przy ulicy Budinskiej.
            Ponieważ warunkiem powstania jest sprzedaż gruntów przez państwo / samorząd, wnioskuję, że chodzi o urząd gminy (czy też raczej dzielnicowy) pod numerem 88/2.
            Ew. pod numerem 17 jest jakaś restauracja. Może padła, a własność nie jest prywatna?
            Uliczka jest krótka, więc jak powstanie browar, to się go szybko znajdzie.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • korzen93
              Junior
              • 06-2010
              • 11

              Szukałem na forum ale nic nie znalzłem, http://www.pivovarekmorava.cz, słyszeliście już cos o tym browarku, działa już?

              Comment

              • darekd
                PremiumUżytkownik
                • 02-2003
                • 12205

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika korzen93 Wyświetlenie odpowiedzi
                Szukałem na forum ale nic nie znalzłem, http://www.pivovarekmorava.cz, słyszeliście już cos o tym browarku, działa już?
                Na tej stronie informują, że otwarcie mieli wczoraj.

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13950

                  O ile faktycznie otworzyli, a dokładniej zaprezentowali swoje piwo, bo czynne to już było dawno, jak nie "zawsze", to tylko jedno piwo (Morava) jest ich, a dwa Lapaki to zdaje się Cerna Hora.

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • Pendragon
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 13950

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                    Na 2.XII zaplanowano start browaru www.nova-sladovna.cz w byłym browarze w Opavie.
                    Otwarcie przesunięto na 6 grudnia. W stałej ofercie mają być 3 piwa: jasna 10 Opavský Škopek, jasna 12 Opavský Zlaťák i ciemna 12 Opavský Čert.

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • Pendragon
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 13950

                      Reaktywacja browaru Oslavany nastąpi już w najbliższą sobotę.
                      Tego dnia od godziny 10 napić się będzie można Čertovskou 11°.
                      W dniu premiery tylko to piwo, potem pojawić się maja jasne 10 i 12 oraz ciemna 13.


                      Otwarcie browaru w Opavie przesunięto nie wiadomo już który raz na piątek 13 grudnia. Odważni
                      Last edited by Pendragon; 05-12-2013, 19:19.

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13950

                        Od 1 grudnia w sprzedaży są już wyroby browaru Karásek a Stülpner z Chomutova.
                        Przy browarze knajpa chyba jeszcze nie funkcjonuje, ale piwo jest do dostania w pivotece gdzieś obok browaru.

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13950

                          We Frydku Mistku przyznają się, że uwarzyli pierwszą warkę. Własne piwo będzie w sprzedaży w styczniu.

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • Pendragon
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 13950

                            Zdaje się, że browar w karkonoskim miasteczku Frýdlant jednak ruszył, a już postawiono na nim krzyżyk. Dziś można go spróbować w piwnym barze Azyl w Libercu w postaci jasnej 11-tki i red pale ale (13*). Piwa pod marką Albrecht.

                            Mam nadzieję, że to nie jakaś kontraktowa ściema.
                            Last edited by Pendragon; 07-12-2013, 15:26.

                            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13950

                              Jeszcze w tym roku otwarty będzie kolejny browarek w Pradze. Libocký pivovar, jak sama nazwa wskazuje, znajdować się będzie w dzielnicy Liboc (Evropská 209), jakieś 100 metrów od pętli tramwajowej Divoká Šárka. Strona www jeszcze nie działa ale jest profil na facebooku.

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              • Krzysiu
                                Krzysiu
                                • 02-2001
                                • 14936

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                                Zdaje się, że browar w karkonoskim miasteczku Frýdlant jednak ruszył...
                                To bardzo dobra wiadomość, bo często jeżdżę przez Frydlant na wojny wszelakie :-)

                                Dla ścisłości, Frydlant leży na zachodniej granicy Gór Izerskich, jakieś 20 km od Karkonoszy.
                                Last edited by Krzysiu; 08-12-2013, 12:41.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎