Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze - temat ogólny

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • slavoy
    Senior
    • 10-2001
    • 5052

    #31
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika strzelczyk76 Wyświetlenie odpowiedzi
    Rynek zbytu piwa lanego, oprócz Krakowa - to Karczma u Stacha i Europub w Chorzowie - ciekawe jak oni z tego żyją
    Też Wrocław, ale pod kamuflażem
    W Żernikach jest hurtownia, która ma m.in. Bonera. Wielokrotnie braliśmy od nich piwo na imprezy. Z naocznego doświadczenia wiadomo też, że bywa gdzieniegdzie w knajpach pod nalewakiem pewnej "dolnośląskiej" marki.
    Dick Laurent is dead.

    Comment


    • #32
      Pod nalewakiem pewnej "dolnośląskiej" marki? No to w szoku lekkim jestem.

      Jak tak jeszcze troszkę tutaj popiszemy sobie, to okaże się, że piwo z Browaru na Jurze wcale nie jest takie "niszowe" i tu i tam można go dostać i się napić.

      Ale i tak nadal uważam, że strategia marketingowa browaru słabiutka. No choćby taka strona interentowa: dzisiaj to norma przecież.

      To może zbierzemy w jeden post, gdzie można to cudowne piwko skosztować?

      Comment

      • Rzeszowiak
        Piwny Radykał
        • 04-2009
        • 1596

        #33
        Do kupienia w Krakowie na Podgórzu w uroczym sklepiku przy ul. Kącik 1.

        Comment

        • Promil03
          Senior
          • 10-2007
          • 2833

          #34
          W knajpie "Oaza" na Pogoni w Sosnowcu można spotkać butelkowe piwa z Zawiercia.
          A jeśli ktoś z miejscowych ma ochotę na Pilsa lub Mocne to mam mały zapasik, więc zapraszam.

          Comment

          • celtyk87
            Senior
            • 11-2008
            • 208

            #35
            Kilka tyg. temu wybrałem się do Zawiercia sprubować wyrobów browaru na jurze. Pierwotnie miałem iść albo jechać do ich siedziby ale w 1 napotkanym sklepie społem i monopolce obok spotkałem ich wyroby i zakupiłem po 1 szt bonera mocneg i tigera mocnego.O ile 1 był wstrętny i miał ohydny posmak o tyle tager był wspaniały. po zwiedzeniu miasta i posileniu się kupiłem na drogę kilka sztuk tagera mocnego . W domu po zmrożeniu smakował jeszcze lepiej.Szkoda ze w Częstochowie oddalonej zaledwie od Zawiercia o 40km nie można nigdzie kupić tego piwa.

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13950

              #36
              I co, nie byłeś "U Stacha"? No to żałuj i to bardzo, fajny wystrój, dobre żarcie za niewygórowaną cenę no i świetne beczkowe piwo za 3,50 bodajże. A jak zamówisz niefiltra to ci go przyniosą prosto z tanku. Daleko nie masz, następna raza...
              A z tym niedobrym Bonerem to jakiś wypadek przy pracy.

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • zloty74
                Junior
                • 09-2007
                • 13

                #37
                Ostatnia partia Tagera Mocnego-zakupiona w browarze jak dla mnie rewelacja-smakuje jak dobre PIWO MARCOWE. A tak na marginesie za każdym razem gdy kupuję u portiera płacę inaczej. Ciekaw jestem ile to piwo w sklepie kosztuje. Nie wiem dlaczego ale tager mocny zawsze mi bardziej podchodzi niż boner a to to samo, chociaż biorąc pod uwagę co znaczy boner w angielskim slangu to trochę się boję tego piwa.

                Comment

                • celtyk87
                  Senior
                  • 11-2008
                  • 208

                  #38
                  Ja płaciłem za oba w granicach 1,70zł szt

                  Comment

                  • Promil03
                    Senior
                    • 10-2007
                    • 2833

                    #39
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zloty74 Wyświetlenie odpowiedzi
                    Ostatnia partia Tagera Mocnego-zakupiona w browarze jak dla mnie rewelacja-smakuje jak dobre PIWO MARCOWE. A tak na marginesie za każdym razem gdy kupuję u portiera płacę inaczej. Ciekaw jestem ile to piwo w sklepie kosztuje. Nie wiem dlaczego ale tager mocny zawsze mi bardziej podchodzi niż boner a to to samo, chociaż biorąc pod uwagę co znaczy boner w angielskim slangu to trochę się boję tego piwa.
                    Tager Mocny i Boner Mocny kosztują po 1,65, Tager Pils można dostać za 1,15. Ceny z PSS Zawiercie.

                    Comment

                    • celtyk87
                      Senior
                      • 11-2008
                      • 208

                      #40
                      Ich piwa maja dziwny posmak który po zmrożeniu na szczescie znika.

                      Comment

                      • granat862
                        Senior
                        • 12-2004
                        • 945

                        #41
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika celtyk87 Wyświetlenie odpowiedzi
                        Ich piwa maja dziwny posmak który po zmrożeniu na szczescie znika.
                        Znaczne obniżenie temperatury powoduje zanik smaku, obojetnie czy to Tyskie, czy Żywiec czy coś innego.
                        Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13950

                          #42
                          A dokładniej, to zanik zapachu...

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • zgroza
                            Senior
                            • 03-2008
                            • 3597

                            #43
                            Przede wszystkim zanik smaku. Poniżej bodajże 5 stopni kubki smakowe już nie reagują dobrze...
                            Lotna ekspozytura browaru

                            Też Was kocham.

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13950

                              #44
                              Smaki są 4 (niektórzy dodają 5-ty, ale nie dotyczy on piwa). Słodki, słony, kwaśny i gorzki. Cała reszta którą wiążemy ze smakiem jest tak naprawdę zapachem. Czyli jakieś (pi razy drzwi) 80% smaku tak naprawdę jest zapachem i go nie wyczujemy przy zatkanym nosie.

                              Dlatego właśnie ten zanik po zmrożeniu wynika z braku ulatniania się zapachu, który do "aktywacji" potrzebuje tych kilku stopni więcej. Śmietniki jakoś zimą mniej śmierdzą, a przynajmniej czuć je z mniejszej odległości.

                              I zaraz nas przeniosą

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              • leona
                                PremiumUżytkownik
                                • 07-2009
                                • 5853

                                #45
                                Dlatego, żeby wyłowić możliwie wszystkie zapachy zawsze stosuję "zagrywkę" kol. enologów - wącham pusty kufel (tzw. trzeci nos).

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎