Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piweczko i jego gatunki

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Seta
    Piję piwo
    • 10-2002
    • 6964

    #46
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Totus Wyświetlenie odpowiedzi
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr
    Z takim podejściem to reaktywacji Grodzisza się nie doczekamy. Moje piwo, które na konkursie zajęło 5. miejsce

    Nie to, żebym był złośliwy ale 5 miejsce na ile startujących piw
    Na 14ście. W konkursie nie chodziło o to kto zrobił lepsze piwo, tylko które jest bardziej podobne do oryginału. Totus nie podważaj jakości warzonych przez Kopyra piw. Do pewnych smaków trzeba po prostu dorosnąć. Ja na przykład dopiero pół roku temu "odkryłem" portera bałtyckiego...
    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

    Comment

    • Marusia
      Senior
      • 02-2001
      • 20211

      #47
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
      Moje piwo, które na konkursie zajęło 5. miejsce (nie jest więc może w pełni zgodne z oryginałem) zostało przez właściwie wszystkich moich
      niedoświadczonych degustatorów określone jako dziwne i raczej niezbyt im podeszło.
      A to ciekawe. To mój Grodzisz musi być całkiem niepodobny do oryginału, bo prawie wszystkim smakuje.
      A w sierpniu częstowałam zupełnie obcych ludzi piwem ciemnym wędzonym i też cieszyło się wielką popularnością, co mnie wielce zdziwiło, bo też miałam przekonanie, że wędzonka nie każdemu podchodzi.
      www.warsztatpiwowarski.pl
      www.festiwaldobregopiwa.pl

      www.wrowar.com.pl



      Comment

      • Totus
        Senior
        • 11-2007
        • 326

        #48
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika seta Wyświetlenie odpowiedzi
        Na 14ście. W konkursie nie chodziło o to kto zrobił lepsze piwo, tylko które jest bardziej podobne do oryginału. Totus nie podważaj jakości warzonych przez Kopyra piw. Do pewnych smaków trzeba po prostu dorosnąć. Ja na przykład dopiero pół roku temu "odkryłem" portera bałtyckiego...
        Ja nic nie podważam bo nigdy jeszcze nie piłem domowego piwa, a tym bardziej kopyra. Po prostu to miał być taki żarcik i tyle .
        Last edited by Totus; 04-02-2008, 10:38. Powód: przecinek :P
        Zapraszam do Browaru Sielanka.

        Comment

        • delvish
          Senior
          • 11-2004
          • 3508

          #49
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
          A czy ja napisałem, że piję po to by się na#$%&ć?
          Prezesie, miarkuj Waść słowa
          "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
          (Frank Zappa)

          "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9735

            #50
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
            A w sierpniu częstowałam zupełnie obcych ludzi piwem ciemnym wędzonym i też cieszyło się wielką popularnością, co mnie wielce zdziwiło, bo też miałam przekonanie, że wędzonka nie każdemu podchodzi.
            W miniony weekend gościłem wieloletniego kolegę, zadeklarowanego smakosza piw jasnych.
            Żeby mu przybliżyć ofertę nieszablonową i niekoncernową, przygotowałem zestaw amberowo-grudziądzko-konstancińsko-braniewski.
            A on po którymś piwie się "otworzył" i zeznał, że odkąd spróbował "Corneliusa", to najlepiej wchodzą mu weizeny. Nie byłem na to specjalnie przygotowany, ale poszedłem za ciosem i zaproponowałem mu wędzonkę pszeniczną, a potem marcową. Wypił ze smakiem!
            Oznacza to, że smaki się zmieniają, ludzie dojrzewają...
            Świat się kończy!

            PS. Ja jeszcze długo nie dojrzeję do Berliner Weisse... Z Berlinerów poproszę pączka

            Comment

            • kopyr
              Senior
              • 06-2004
              • 9475

              #51
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
              nie będę dwa razy w zdaniu pisał oczywistości w postaci "dla mnie".
              Tak, ale z twojego zdania wynikało, że Berliner jest niepijalny, więc dla Ciebie nie ma on waloru orzeźwiającego. Pierwsza część zdania brzmiała dość kategorycznie. IMO powinieneś napisać "Beliner jak dla mnie jest niepijalny, więc efekt orzeźwienia przy jego pomocy jest problematyczny, a przyjemność z jego picia wątpliwa".

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
              A to ciekawe. To mój Grodzisz musi być całkiem niepodobny do oryginału, bo prawie wszystkim smakuje.
              A w sierpniu częstowałam zupełnie obcych ludzi piwem ciemnym wędzonym i też cieszyło się wielką popularnością, co mnie wielce zdziwiło, bo też miałam przekonanie, że wędzonka nie każdemu podchodzi.
              Wiesz, świadomie napisałem, "niedoświadczonym degustatorom", czyli takim, którzy zwykle pijają jasnego lagera ze sklepu. Jacerowi np. mój Grodzisz smakował. Z drugiej strony mój Grodzisz bez wad nie jest, bo inaczej zająłby wyższe miejsce. Na pewno jest ciut przechmielony.
              blog.kopyra.com

              Comment

              • Marusia
                Senior
                • 02-2001
                • 20211

                #52
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi

                PS. Ja jeszcze długo nie dojrzeję do Berliner Weisse...
                Oj, oj, ja też. Właściwie to jestem przekonana, że NIGDY nie dojrzeję
                www.warsztatpiwowarski.pl
                www.festiwaldobregopiwa.pl

                www.wrowar.com.pl



                Comment

                • delvish
                  Senior
                  • 11-2004
                  • 3508

                  #53
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                  PS. Ja jeszcze długo nie dojrzeję do Berliner Weisse... Z Berlinerów poproszę pączka
                  Dobrze Pancerniku (i ty psie Kaziku), ze nie idziesz drogą śp. dżeJeFKeja i nie chcesz być berlińskim pączkiem
                  Last edited by delvish; 04-02-2008, 11:25.
                  "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                  (Frank Zappa)

                  "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9735

                    #54
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
                    Dobrze Pancerniku (i ty psie Kaziku), ze nie idziesz drogą śp. dżeJeFKeja i nie chcesz być berlińskim pączkiem
                    Zostaliśmy ostrzeżeni przez pewnego lidera lewicy o gabarytach megapączkowych, żeby nie iść, więc nie idziemy .
                    A w Berlinie byśmy z Kazikiem (a co, w końcu niemiecki toć owczarek!) skoczyli na Radebergera z kija, gdzieś w zacienionym (żeby drzewa były... ) piwnym ogródku...

                    Comment

                    • jacer
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 9875

                      #55
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                      Jacerowi np. mój Grodzisz smakował.
                      Noo, smakował, a ten w pity w Sułowie, chyba Marusi, tyż mi smakował.
                      Milicki Browar Rynkowy
                      Grupa STYRIAN

                      (1+sqrt5)/2
                      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                      No Hops, no Glory :)

                      Comment

                      • Marusia
                        Senior
                        • 02-2001
                        • 20211

                        #56
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                        Noo, smakował, a ten w pity w Sułowie, chyba Marusi, tyż mi smakował.
                        No chiba mój, aczkolwiek Antoś też miał swojego Grodzisza, więc nie wiadomo, którego akurat masz na myśli
                        www.warsztatpiwowarski.pl
                        www.festiwaldobregopiwa.pl

                        www.wrowar.com.pl



                        Comment

                        • Krotoszyniak
                          Senior
                          • 08-2002
                          • 516

                          #57
                          Oczywiscie zaden system nie jest idealny , mozna wprowadzic klasyfikacje na podstawie roznych szkol . Ratebeer wybralo cos w rodzaju posredniego . Kategorie sa prowadzone pod dowodztwem Josha Oaks'a i wlasnie jego filizofia jest najbardziej widoczna . Ciezko jest pogodzic rozne tredy i roznice podejscia do tego tematu USA vs Europa itd. Nic nie jest wpisane na stale i nawet na Ratebeer zmienia sie kategorie (po dyskusji ze specjalistami z danego stylu). Ostanio zmienilismy zasady Baltyckiego Portera , czesto w USA byly robione piwa pod ta nazwa ale nie mialy one wiele wspolnego z naszym Baltykiem.
                          Admin z Ratebeera
                          Licencjonowany Sedzia BJCP (E0894)
                          Poromotor piwnej Polski na swiat :)

                          Comment

                          • abernacka
                            Senior
                            • 12-2003
                            • 10838

                            #58
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                            (...)Podobnie stało się z takim pszenicznym stylem jak Gose z okolic Lipska (pszeniczne, które ma wyraźnie słony posmak) czy na szerszą skalę z Witbierem, który też był na wymarciu.
                            Gose jest nie tylko warzone w Lipsku ale także w okolicach miejscowości Goslar (stąd się wywodzi ta nazwa).
                            Ps. Już za sześc dni będę wizytował jeden z browarów który warzy Gose (Jasne i Ciemne)
                            Last edited by abernacka; 16-03-2009, 14:07.
                            Piwna turystyka według abernackiego

                            Comment

                            • Totus
                              Senior
                              • 11-2007
                              • 326

                              #59
                              I jakie wrażenia z wizytacji browaru?
                              Zapraszam do Browaru Sielanka.

                              Comment

                              • abernacka
                                Senior
                                • 12-2003
                                • 10838

                                #60
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Totus Wyświetlenie odpowiedzi
                                I jakie wrażenia z wizytacji browaru?
                                Szczegółowe wrażenia są zamieszczone w galerii.
                                Piwna turystyka według abernackiego

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎