Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Rozdawanie piwa innym w ramach użytku własnego a ustawa akcyzowa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19167

    Akurat mnie jako konsumenta interesuje by przedsiębiorca miał nad sobą kontrolę, bo jak jej nie ma to kombinuje ;p A "spożywka" to nie przelewki.

    Comment

    • jacer
      Senior
      • 03-2006
      • 9875

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
      Akurat mnie jako konsumenta interesuje by przedsiębiorca miał nad sobą kontrolę, bo jak jej nie ma to kombinuje ;p
      Czyli jak mawiał Dierżyński czy któryś tam, nie ma ludzi bez winy tylko paragrafów brak. Ale to juz Sejm się tym zajął aby naprodukować ich baaardzo dużo.
      Milicki Browar Rynkowy
      Grupa STYRIAN

      (1+sqrt5)/2
      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
      No Hops, no Glory :)

      Comment

      • JAckson
        Senior
        • 05-2004
        • 6122

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
        Nie mogłem już edytować.

        W budownictwie projekt domku jednorodzinnego ma nieraz kilkadziesiąt stron z rozrysowaną inst. elektryczną, wodną, gazową, c.o. itp.

        W Austrii taki sam projekt mieści się na jednej kartce papieru wielkości A2, gdzie nie ma żadnych rozrysowanych instalacji. Tylko elewacje zewnętrzne.

        Gdy zrobisz sobie np. instalację el. inaczej niż w projekcie Nadzór Budowlany może robić ci przykrości. Wychodząc z założenia że oszukujesz urząd architektury. Itd.

        Nie chcę rozwadniać tematu, ale to co piszesz w ostatnim akapicie to nie prawda.
        MM961
        4:-)

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19167

          W tym konkretnym przypadku (browaru) brak surowca w magazynie może świadczyć o wielu rzeczach, niekoniecznie o nadprogramowej produkcji. Niemniej należy to wyjaśnić.

          Jacer, jak może zauważyłeś użyłem emotki (pierwszy raz w tej dyskusji)...

          Ja w ustawie i w rozporządzeniach nie znalazłem fragmentów uzasadniających tak szczególny nadzór. Czyżby znów interpretacja prawa?

          Comment

          • jacer
            Senior
            • 03-2006
            • 9875

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
            W tym konkretnym przypadku (browaru) brak surowca w magazynie może świadczyć o wielu rzeczach, niekoniecznie o nadprogramowej produkcji. Niemniej należy to wyjaśnić.

            W tamtym przypadku mieli worek za dużo.

            Ja tez używam mordek.
            Milicki Browar Rynkowy
            Grupa STYRIAN

            (1+sqrt5)/2
            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
            No Hops, no Glory :)

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19167

              Tyle, że ty stoisz po drugiej stronie okienka i czasami swoimi opiniami mnie obrażasz

              Comment

              • jacer
                Senior
                • 03-2006
                • 9875

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                Tyle, że ty stoisz po drugiej stronie okienka i czasami swoimi opiniami mnie obrażasz
                Więcej empatii dla petenta
                Milicki Browar Rynkowy
                Grupa STYRIAN

                (1+sqrt5)/2
                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                No Hops, no Glory :)

                Comment

                • skitof
                  Senior
                  • 11-2007
                  • 2478

                  Cała dyskusja toczy się głównie wokół piwa warzonego w domu. A czy zmienia coś fakt, gdy piwo jest formalnie moje, ale zakupione w sklepie i po prostu rozdaję je znajomym, którzy przyszli mnie odwiedzić?

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19167

                    Więcej szacunku do ludzi

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19167

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
                      Cała dyskusja toczy się głównie wokół piwa warzonego w domu. A czy zmienia coś fakt, gdy piwo jest formalnie moje, ale zakupione w sklepie i po prostu rozdaję je znajomym, którzy przyszli mnie odwiedzić?
                      Jak masz kaprys częstować co drugiego żula piwem to twoja brocha. Za piwo zapłacono już akcyzę, więc to nie interesuje UC ;p

                      Comment

                      • emes
                        Nadszyszkownik Chmielowy
                        • 08-2003
                        • 4275

                        Czy co drugi znajomy e-prezesa to żul ?

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19167


                          Trochę rozmydlamy temat. Wątek założono w konkretnym celu. Tzw. użytek własny w kontekście ustawy akcyzowej ma miejsce tylko w przypadku produkcji - jak w rozporządzeniu i ustawie (patrz wyżej).

                          Comment

                          • kopyr
                            Senior
                            • 06-2004
                            • 9475

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
                            Cała dyskusja toczy się głównie wokół piwa warzonego w domu. A czy zmienia coś fakt, gdy piwo jest formalnie moje, ale zakupione w sklepie i po prostu rozdaję je znajomym, którzy przyszli mnie odwiedzić?
                            Znajomym możesz, ale jakbyś kupił paletę i rozdawał każdemu chętnemu, to pewnie musiałbyś mieć zezwolenia na poczęstunek alkoholem, tak żeby wszystko było tip top.

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi

                            Trochę rozmydlamy temat. Wątek założono w konkretnym celu. Tzw. użytek własny w kontekście ustawy akcyzowej ma miejsce tylko w przypadku produkcji - jak w rozporządzeniu i ustawie (patrz wyżej).
                            Zezwolenia na sprzedaż alkoholu w ogóle nie interesują UC.
                            blog.kopyra.com

                            Comment

                            • skitof
                              Senior
                              • 11-2007
                              • 2478

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                              Znajomym możesz, ale jakbyś kupił paletę i rozdawał każdemu chętnemu, to pewnie musiałbyś mieć zezwolenia na poczęstunek alkoholem, tak żeby wszystko było tip top.
                              Czy ta wielkość jest precyzyjnie określona? Czy jeśli organizuję bankiet i serwuję gościom alkohol (piwo) to muszę mieć zezwolenie?

                              Comment

                              • kopyr
                                Senior
                                • 06-2004
                                • 9475

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
                                Czy ta wielkość jest precyzyjnie określona? Czy jeśli organizuję bankiet i serwuję gościom alkohol (piwo) to muszę mieć zezwolenie?
                                Nie chodzi o wielkość. Po pierwsze chodzi o to komu rozdajesz. Po drugie w jakim celu. Po trzecie gdzie.
                                Jeżeli organizujesz bankiet w domu, nikt się nie przyczepi. Jeśli organizujesz w restauracji, to oni zwykle mają zezwolenie, choć to oni powinni dostarczać alkohol. Co innego jak robisz to w parku, remizie itd. IMO powinieneś mieć zezwolenie.
                                blog.kopyra.com

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎