Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

160-lecie browaru Bosman Szczecin

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ARTHUR
    Senior
    • 07-2004
    • 2338

    160-lecie browaru Bosman Szczecin

    Dzisiaj właśnie przechodziłaem przez miasto i zauważyłem,że wyszło nowe piwo Bosman.
    Szata jest nowa na przedniej etykiecie jest już jacht nie bosman,a kapsle nie wiem jaki jest niestety widziałem bilbord.W sklepach niema jeszcze tego piwa.
  • brzeczka
    Senior
    • 12-2003
    • 373

    #2
    Temat historii szczecińskich browarów jakby już istniał na forum.
    Tak fizycznie to browar istnieje od 1845, a np. w 1886 obchodzono 25 lat działalności, bo Bohrisch "zapomniał" o rodzinie Weidmann i policzył od 1886.
    Browar działa coraz dłużej,, a piwo coraz gorsze, prawie niepitne - stwierdzam to z przykrością, bo zdarzało się kiedyś przerobić kwartalnie dobry hektolitr.

    Comment

    • Cooper
      Senior
      • 11-2002
      • 6055

      #3
      160-lecie jeśli już to działalności obecnego browaru Bosman bo nie sądzę ażeby 160 lat temu na półkach sklepowych stało już piwo marki Bosman
      No chyba że to kolejne oglupianie klienta niczym półtysiącletnia historia browaru Warka.
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      • brzeczka
        Senior
        • 12-2003
        • 373

        #4
        Miało być z pompą od giełdy - cuda na kiju, ktore nie wystąpiły w przyrodzie dotychczas.
        Nie chcę kopać firmy, bo jestem pokopeniowo zsentymentyzowany. Bili mni, że Bosman Full ma bardzo nierowną jakość, czasem jest super, ale widziałem już akcje wylewania połowy (fani Perły i domowego). Bosman Specjal (dawniej Kapitan - niedościgniony wzór) to dzisiaj "szmaty podłogowe z dużą ilością spirytusu". Może to niektórych zaboli, ale kiedyś pijalem tylko kapitana i kolejne odmiany Specjala, ale od jakiegoś roku to jest wyzwanie, piwo śmierdzi spirytusem i smakuje conajmniej średnio...
        P.S.
        dla tworzących książkę o browarze - moje krytyczne wypowiedzi nie przekreślają udostępnienia zbiorów (zaczepiono mnie wczoraj) i ewentualnie wiedzy, ale są mądrzejsi (są!).

        Comment

        • Pogoniarz
          † 1971-2015 Piwosz w Raju
          • 02-2003
          • 7971

          #5
          Ja jestem zadowolony,że chociaż będę miał nową etykietę(może nawet dwie) Tylko co ja zrobię z "piwem",chyba przy najbliższym grillowaniu poleję karkówkę-może się nada choć do tego...
          Niestety,ale sporo kumpli ma podobne zdanie o Bosmanie jak Tomek i stają się przerzutami na Lecha ,Tyskie i Warkę-nie wiem jaką Oni widzą różnicę ,ale chyba jakaś musi być.
          Od kiedy decyzje co do tego jakie piwo i gdzie może być sprzedawane i do tego jakie produkowane zapada w centrali ,to tak naprawdę nasz browar to li tylko budynki, a piwo nie jest już nasze szczecińskie
          Last edited by Pogoniarz; 23-04-2008, 06:55.


          Prawie jak Piwo
          SZCZECIN

          Comment

          • ARTHUR
            Senior
            • 07-2004
            • 2338

            #6
            Wielka sciema etykieta jest nowa i fajna,ale kapsel stary.
            Można już dostać w Szczecinie puszki i butelki z nowym Bosmanem Full.

            Comment

            • robox
              = kapslarz =
              • 11-2002
              • 8188

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ARTHUR Wyświetlenie odpowiedzi
              Wielka sciema etykieta jest nowa i fajna,ale kapsel stary.
              Szkoda, że nie postarali się o jubileuszowy kapsel.
              Last edited by robox; 11-05-2008, 18:55.

              Comment

              • ARTHUR
                Senior
                • 07-2004
                • 2338

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika robox Wyświetlenie odpowiedzi
                Szkoda, że nie postarali się o jubileuszowy kapsel.
                Dokładnie też liczyłem na to,że bedzie nowy kapsel jak etykieta.Ale niestety zero !!!

                Comment

                • ARTHUR
                  Senior
                  • 07-2004
                  • 2338

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ARTHUR Wyświetlenie odpowiedzi
                  Wielka sciema etykieta jest nowa i fajna,ale kapsel stary.
                  Można już dostać w Szczecinie puszki i butelki z nowym Bosmanem Full.
                  Przepraszam dzisiaj doszła nowa dostawa.
                  Jest nowy kapsle Bosmana Full i Specjala.
                  Identyczne jak przednia etykieta na butelce.

                  Comment

                  • ARTHUR
                    Senior
                    • 07-2004
                    • 2338

                    #10
                    Już sie cos dzieje przed festynem zamówionym na wrzesień.
                    Nowe szklani,otwieracze i breloki juz są.

                    Bedzie sie działo.

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎