Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Artykuł Tomka Kopyry: Caution! High Voltage! / Uwaga na wysoki woltaż! - Komentarze

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujcio_Shaggy Wyświetlenie odpowiedzi
    W ratebeer podają w ABV, czyli objętościowo.

    Natomiast na stronach rosyjskich podają minimalną zawartość alkoholu ("не менее 4,5%" w przypadku Boczkariowa chociażby - http://www.bochkarev.ru/about/), widocznie taki u nich wymóg.
    Minimalną, ale objętościowo, a nie wagowo. To są dwie różne sprawy. I u nas i u nich podaje się objętościowo, ale w UE wartość przeciętną, a w Rosji minimalną.
    blog.kopyra.com

    Comment

    • Wujcio_Shaggy
      Senior
      • 01-2004
      • 4628

      Przecież nie napisałem, że wagowo...
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

      @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

      Comment

      • kopyr
        Senior
        • 06-2004
        • 9475

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujcio_Shaggy Wyświetlenie odpowiedzi
        Przecież nie napisałem, że wagowo...
        No niby nie, ale ja ten cytat zrozumiałem, ze na ratebeer podają w ABV, w przeciwieństwie (to już moje dopowiedzenie) do stron rosyjskich.
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujcio_Shaggy Wyświetlenie odpowiedzi
        W ratebeer podają w ABV, czyli objętościowo.

        Natomiast na stronach rosyjskich podają minimalną zawartość alkoholu ("не менее 4,5%" w przypadku Boczkariowa chociażby - http://www.bochkarev.ru/about/), widocznie taki u nich wymóg.
        blog.kopyra.com

        Comment

        • Wujcio_Shaggy
          Senior
          • 01-2004
          • 4628

          Na stronach rosyjskich w ogóle nie podają, w czym podają...

          A skoro podają wartość minimalną, to tak naprawdę niewielka z tego informacja płynie - gdyby Jabłonowo eksportowało Imperatora do Rosji, to też by napisali "nie mienieje 8%"...
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

          @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

          Comment

          • kopyr
            Senior
            • 06-2004
            • 9475

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujcio_Shaggy Wyświetlenie odpowiedzi
            Na stronach rosyjskich w ogóle nie podają, w czym podają...

            A skoro podają wartość minimalną, to tak naprawdę niewielka z tego informacja płynie - gdyby Jabłonowo eksportowało Imperatora do Rosji, to też by napisali "nie mienieje 8%"...
            Nie, no jeśli mamy z tyłu głowy tę informację, że nie mniej niż, no to wiemy, że trochę więcej.
            blog.kopyra.com

            Comment

            • Gringo
              Senior
              • 07-2007
              • 2152

              Bardzo ciekawy artykuł Panie Kopyr . Widzę że minęły już dwa lata od przedstawienia go na forum. Ciekaw jestem Waszych spostrzeżeń i zmian jakie nastąpiły w tych dwóch latach które autor artykułu próbował przewidzieć.
              Jestem amatorem piwnym, więcej tutaj czytam aniżeli piszę i według mnie jednak trend się nie odwrócił, lekkich piw które powstały nie mogę tak z głowy znaleźć (Grodziskie ale to chyba jubileuszowe), natomiast zabrano mi ulubionego Okocimia Portera i uzupełniono lukę Okocimiem Porterem, czyli procenty w górę. Ale to jeden tylko przykład.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎