Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Z Lwówka Śl. do Trutnova na piwo pociągiem!

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    #16
    Marszałek chce uruchomić te połączenie na stałe od stycznia 2009. W tym roku sfinansowane było tylko w okresie wakacji.

    Comment

    • dadek
      Senior
      • 09-2005
      • 4592

      #17
      Niestety, marszałek chyba zaspał i połączenia na razie nie ma. Jednak Czesi próbują coś w tej mierze zrobić. Od 8 marca (chyba jakieś święto ale nie pamiętam jakie) uruchamiają w soboty i niedziele 3 pary swoich pociągów na trasie Trutnov - Lubawka. Niestety, z Lubawki w dalszą drogę pociągiem się nie wybierzemy, bo ani w stronę Jeleniej Góry, ani Wałbrzycha nie ma w rozkładzie żadnego pociągu. Tak więc Lubawka będzie stacją PKP dostępną tylko czeskim pociągiem i tylko od strony Czech! Chyba że marszałek, wspólnie z PKP, coś zdziałają do 8 marca w celu uczczenia święta (ciągle nie pamiętam jakiego!) i jakieś polskie pociągi zorganizują, żeby w Lubawce można było się przesiąść i dojechać na trutnovskiego Krakonoša.

      Comment

      • darekd
        Senior
        • 02-2003
        • 12241

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
        Od 8 marca (chyba jakieś święto ale nie pamiętam jakie)
        No masz, nie pamięta! Dzień kobiet!

        Comment

        • Marusia
          Senior
          • 02-2001
          • 20211

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
          No masz, nie pamięta! Dzień kobiet!
          Jaki tam dzień kobiet - urodziny Gromita są
          www.warsztatpiwowarski.pl
          www.festiwaldobregopiwa.pl

          www.wrowar.com.pl



          Comment

          • iron
            Senior
            • 08-2002
            • 6703

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
            Jaki tam dzień kobiet - urodziny Gromita są
            I Elzy też
            bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
            Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
            Rock, Honor, Ojczyzna

            Comment

            • Krzysiu
              Krzysiu
              • 02-2001
              • 14936

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
              Niestety, marszałek chyba zaspał i połączenia na razie nie ma. Jednak Czesi próbują coś w tej mierze zrobić. Od 8 marca (chyba jakieś święto ale nie pamiętam jakie) uruchamiają w soboty i niedziele 3 pary swoich pociągów na trasie Trutnov - Lubawka...
              Marszałek nie zaspał, tylko nie ma pieniędzy na zapłacenie za to połączenie. Od Kralovca Czesi będą jeździć do Zaclerza, a nie do Lubawki.

              Comment

              • dadek
                Senior
                • 09-2005
                • 4592

                #22
                Do Žacléřa jeżdżą obecnie, a od rzeczonego 8 marca pojadą do Lubawki. Jest już odnośna poprawka do rozkładu jazdy.http://www.pr.pkp.pl/img_in//SRJP/Zm...04.02.2009.pdf

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13951

                  #23
                  Przy okazji w tej poprawce można wyczytać, że od 8 marca uruchamiają w soboty i niedziele (oraz 13.IV, 1, 8.V, 6.VII, 28.IX, 28.X, 17.XI) poranną parę pociągów Usti n. Orlici - Międzylesie. Do Międzylesia przyjeżdża o 6.24, a wyjeżdża o 6.50. Nie wiem dla kogo ten pociąg, bo pierwszy ciapąg dojeżdża do Międzylesia po 8 rano. Można ew. dostać się z Czech na pociąg do Wrocławia o 6.30, jeśli ktoś planuje nocleg na dworcu w Usti

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • dadek
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 4592

                    #24
                    Nie narzekaj, zawsze lepiej jak jest pociąg niż go nie ma. A ten wcale nie jest bez sensu dla Wrocławian co chcą dobrze popiwkować w browarku Kunc w Hodoninie. Bo tam zamykają w piątek i sobotę o 24, to nim dopiją ostatnie piwo będzie godz. 0:30. Spokojnym krokiem przespacerują się przez miasto do dworca gdzie o 1:43 odjeżdża pociąg AMICIUS z Budapesztu do Prahy. W Ústí nad Orlicí jest na 4:07 skąd 4:52 będzie połączenie do Międzylesia i dalej do Wrocławia. A jak jesteś we Wrocławiu to możesz już dojechać praktycznie w każdym kierunku. Przy okazji wynikło też dobre połączenie dla mieszkańców Dolnego Śląska wracających z Budapesztu. (Odjazd 19:58, w lecie 19:40)

                    Comment

                    • Pendragon
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 13951

                      #25
                      Nie ma lekko. Nie uwierzę, że uruchomili to połączenie ze względu na możliwość przesiadki na pociąg relacji Budapeszt - Praga. Tu musi być drugie dno W życiu bym nie pomyślał o połączeniu tego pociągu z Hodoninem! Myślałem o tym, czy ma on wpływ na dojazd z Zaberku. I juz wiem, że nie ma, chyba że Czesi zmienią rozkład. Pociąg z Zamberku do Letohradu o 5.18 jeździ tylko w dni robocze, więc nijak nie łapie się na tę weekendową nowość A byłaby piękna przesiadka: Zamberk 5.18 - 5.26 Letohrad 5.32 - 6.24 Międzylesie

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • Krzysiu
                        Krzysiu
                        • 02-2001
                        • 14936

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
                        Do Žacléřa jeżdżą obecnie, a od rzeczonego 8 marca pojadą do Lubawki. ..
                        To poczytaj sobie czeski rozkład jazdy.

                        Comment

                        • dadek
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 4592

                          #27
                          A poprawkę wprowadziłeś? Bo ja tak. Jeśli nie, to masz w czeskim rozkładzie w tabeli 043 pociągi jeżdżące w relacji Trutnov - Jelenia Góra przez Lubawkę! A widziałeś by obecnie takie jeździły?

                          Comment

                          • dadek
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 4592

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                            Nie ma lekko. Nie uwierzę, że uruchomili to połączenie ze względu na możliwość przesiadki na pociąg relacji Budapeszt - Praga. Tu musi być drugie dno W życiu bym nie pomyślał o połączeniu tego pociągu z Hodoninem! Myślałem o tym, czy ma on wpływ na dojazd z Zaberku. I juz wiem, że nie ma, chyba że Czesi zmienią rozkład. Pociąg z Zamberku do Letohradu o 5.18 jeździ tylko w dni robocze, więc nijak nie łapie się na tę weekendową nowość A byłaby piękna przesiadka: Zamberk 5.18 - 5.26 Letohrad 5.32 - 6.24 Międzylesie
                            Dałem tylko przykład, że jednak ten pociąg z Ústí nad Orlicí do Międzylesia może się komuś przydać (szczególnie Wrocławianom chcącym wrócić z Czech z wypadu na na piwo). A co było podstawą decyzji o jego uruchomieniu nie wiem. Jeśli chodzi o połączenie z Žamberku, to 8 marca będzie wprowadzona poprawka w czeskim rozkładzie jazdy i możliwe, że wraz z uruchomieniem nowego pociągu do Międzylesia zostanie stworzona możliwość przesiadki w Letohradzie.

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13951

                              #29
                              Gdzieś czytałem, że już jest poprawka do poprawki i ten poranny pociąg nie będzie startował z Usti tylko z Letohradu. Nie sprawdzałem tego, więc nie poczuwam się do odpowiedzialności za rzetelność tej informacji.

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎