Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pociągiem po kolejowo-piwnych szlakach

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zgroza
    Senior
    • 03-2008
    • 3597

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
    Dokładnie - u nas myśli się tylko o i robi się wszystko tylko dla polityków i biznesu, a gdzie indziej w Europie myśli się tez po prostu o zwykłych ludziach. Za pana Seppa
    Tak, a to nie była polityka, tylko dobroczynność.

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
    Gdy ostatni raz jechałem polską koleją to widziałem tych ciężko pracujących. Wsiedli na stacji Oleśnica, wyciągnęli słonecznik i zaczęli zajadać łupiny sypiąc na podłogę. To był mój ostatni raz. Przesiadłem się na PKS.
    Wykonanie pracy to jest sprawa pomiędzy pracodawcą i pracownikiem. Co Ci przeszkadzali, poza jawnym brakiem kultury osobistej. Spotkałem i b. przyjemnych, i b. opryskliwych pracowników PKP, a zapewniam że jako student legimitymujący się zagraniczną legitymacją mam duże szanse na głębszy kontakt z konduktorstwem.
    Lotna ekspozytura browaru

    Też Was kocham.

    Comment

    • delvish
      Senior
      • 11-2004
      • 3508

      "Głębszy"? Hm...
      "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
      (Frank Zappa)

      "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

      Comment

      • funky83
        Senior
        • 07-2009
        • 136

        Wy tu gadu gadu o jakichś pierdołach a ja tu ciekawą rzecz znalazłem na wypad do Czech na piwko
        Bilet turystyczny + CD


        Można nie tylko podróżować pociągami regionalnymi PR, KD i Arriva PCC po całej Polsce, ale też wagonami 2 klasy pociągów osobowych („osobni” - Os) i przyspieszonych („spěšný” - Sp) po wybranych 62 trasach Kolei Czeskich (České Dráhy). Teraz Bilet turystyczny + CD do kupienia również w pociagu!

        Od tradycyjnego biletu turystycznego (krajowego) - oprócz ceny - różni się terminem ważności. Obie oferty ważne są od każdego piątku od godziny 18.00 do każdego poniedziałku do godziny 6.00, jednak należy zwracać uwagę na tzw. długie weekendy. O ile bilet turystyczny (krajowy) rozszerza wówczas ważność o dni świąteczne sąsiadujące w kalendarzu z weekendem, o tyle bilet turystyczny + CD obowiązuje tylko w podstawowym terminie (od piątku od godziny 18.00 do poniedziałku do godziny 6.00).

        Bilet turystyczny + CD można kupić zarówno w kasie biletowej, jak i w pociągu. Dostępny jest w dwóch wersjach. Pasażerowie jeżdżący w Polsce tylko pociągami REGIO płacą 45 zł, a podróżujący pociągami REGIO, interREGIO i REGIOekspresami – 70 zł. W pociągu można również dokonać dopłaty w razie zmiany kategorii połączenia. Miłośników „dwóch kółek” zachęcamy do dokupienia biletu na przewóz roweru ze zryczałtowaną ceną 5 zł.

        Wg mapki całe północne Czechy są w zasięgu tego biletu, czyli jakieś 40% terytorioum.
        i link bezpośredni do oferty...
        Sprawdź i kup online ➤ bilet na pociąg Polregio. Podróżuj bezpiecznie, wygodnie i szybko 🚅 Do zobaczenia.

        Comment

        • Pankracy
          Senior
          • 10-2007
          • 2775

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
          Linia prawdopodobnie nie ruszy, bo... zapomniano o systemie łączności....
          W ciągu ostatnich kilkunastu dni na linii Szklarska Poręba Górna - Granica Państwa kładziony był kabel telefoniczny. Prace są podobno na ukończeniu. Być może przez kilka ostatnich dni wakacji pociąg do Czech pojedzie bez potrzeby przesiadki na KKA.

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13950

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy Wyświetlenie odpowiedzi
            W ciągu ostatnich kilkunastu dni na linii Szklarska Poręba Górna - Granica Państwa kładziony był kabel telefoniczny. Prace są podobno na ukończeniu. Być może przez kilka ostatnich dni wakacji pociąg do Czech pojedzie bez potrzeby przesiadki na KKA.
            Pojawiła się nawet data - 12 sierpień, czyli jutro. Ale to tylko data obowiązywania rozkładu tymczasowego, który zawsze można przedłużyć.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • żąleną
              Sojowe Oddziały Bojowe
              • 01-2002
              • 13239

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
              12 sierpień, czyli jutro.
              Przepraszam za wtręt nie na temat, ale 12 sierpień to był jeszcze w starożytnym Rzymie.

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13950

                12 sierpnia stał się... 27 sierpnia, co było do przewidzenia.
                A tak w ogóle, to te zastępcze autobusy jadą na stację w Harrachovie, czy tylko do centrum miasteczka?
                Last edited by Pendragon; 13-08-2010, 15:16.

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • petrus33
                  Gość
                  • 01-2008
                  • 888

                  A ja właśnie dzisiaj rano wróciłem z Prahy. Pojechałem sobie we wtorek pociągiem o 21.10 z Centralnego za jedyne 19E i już o 7.00 rano byłem w centrum Prahy. Sporo zwiedzania, ponad 1500 zdjęć RAW (kto to będzie obrabiał ??) i mnóstwa wypitego piwa. Odwiedziłem między innymi knajpki: U Valsu, U Fleku, U dvou kocek, Novoměstský pivovar, U Medvidku, Pivovarský dům, Klášterní pivovar oraz U Vejvodu. Wszędzie wspaniałe piwo i mnóstwo ludzi. W większości obcokrajowcy, ale także sporo miejscowych było.
                  Niestety kryzys z hotelami/hostelami całkowity !!! Noc ze środy na czwartek spędziłem na karimacie, na ławce zaraz koło mostu Karola. Obok mnie spała para ze Szwecji, turysta z Niemiec i dwie Hiszpanki. Od razu poczułem się jak Europejczyk
                  Praha jak zawsze poraziła mnie swoim pięknem, wszystko zadbane, ale bez Paryżowej przesady. Na ulicach ruch i gwar. Widać, że to miasto żyje pełną gębą. Lepszych piw trzeba się troszkę naszukać, ale od czego jest Browar.biz ? Dzięki wielkie dla Pendragona - głównie bazowałem na jego mapie zacnych browarów. A ponieważ jestem leniuchem, więc poza Josefov i Hradczany się nie wychylałem. Po raz kolejny stwierdzam, że to miasto jest absolutnym fenomenem, jeśli o zwiedzanie i piwo chodzi. Polecam wszystkim w ciemno, Jechać tam jutro !!!

                  Comment

                  • dreads
                    Basowy
                    • 09-2009
                    • 520

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                    12 sierpnia stał się... 27 sierpnia, co było do przewidzenia.
                    A tak w ogóle, to te zastępcze autobusy jadą na stację w Harrachovie, czy tylko do centrum miasteczka?
                    Oni nigdy chyba się nie ogarną
                    szkoda, bo trasa kolejowa jest bardzo malownicza i właściwie tylko tego żal, bo połączenie jest niezłe, a i autobus od jakuszyc jest gratis

                    Nie wiem, jak wytłumaczyć, gdzie się autobus zatrzymuje. Podobno na początku zatrzymywał się w ścisłym centrum, ale go stamtąd wykurzono. Teraz, od strony polskiej patrząc, jedzie koło Novosadu, po czym jeszcze kawałek "serpentyną" i zatrzymuje się niedaleko stacji benzynowej. Stamtąd idąc lekko w górę mamy ok 5 min do Novosadu.

                    Comment

                    • Pankracy
                      Senior
                      • 10-2007
                      • 2775

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                      12 sierpnia stał się... 27 sierpnia, co było do przewidzenia.
                      Pod koniec sierpnia br. na linii Kolei Izerskiej są planowane kolejne prace remontowo-modernizacyjne. Będą budować ścieżki dla swobodnej migracji zwierząt przez tory.

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13950

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy Wyświetlenie odpowiedzi
                        Pod koniec sierpnia br. na linii Kolei Izerskiej są planowane kolejne prace remontowo-modernizacyjne. Będą budować ścieżki dla swobodnej migracji zwierząt przez tory.
                        Co to znaczy pod koniec sierpnia? Przed 27 czy po 27? Bo to wiele zmienia. Albo może i nic...

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13950

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dreads Wyświetlenie odpowiedzi
                          Nie wiem, jak wytłumaczyć, gdzie się autobus zatrzymuje. Podobno na początku zatrzymywał się w ścisłym centrum, ale go stamtąd wykurzono. Teraz, od strony polskiej patrząc, jedzie koło Novosadu, po czym jeszcze kawałek "serpentyną" i zatrzymuje się niedaleko stacji benzynowej. Stamtąd idąc lekko w górę mamy ok 5 min do Novosadu.
                          No tak mi się wydawało, że gdzieś czytałem, że tylko do centrum. To wymyślili, skoro to jest linia zastępcza, to powinien zajeżdżać na stację kolejową! Czyli jak nie uruchomią bezpośredniego pociągu, to czeka mnie spacerek, dobrze że w dół...
                          A ten przystanek to jest przy głównej drodze, czy może za benzinką w lewo - tam widzę jest jakiś spory parking?

                          EDIT - z satelity widzę, że przy stacji benzynowej jest przystanek, ale czy z tego samego co przyjeżdża, to też odjeżdża, czy też odjazd jest z drugiej strony drogi?
                          Last edited by Pendragon; 19-08-2010, 10:06.

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • Pankracy
                            Senior
                            • 10-2007
                            • 2775

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                            Co to znaczy pod koniec sierpnia? Przed 27 czy po 27? Bo to wiele zmienia. Albo może i nic...
                            Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu wymyśliła, że 31.08.2010 przeprowadzone zostaną prace obejmujące przystosowanie wybranych mostów na linii do wykorzystania ich jako przejścia dla zwierząt.

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13950

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy Wyświetlenie odpowiedzi
                              Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu wymyśliła, że 31.08.2010 przeprowadzone zostaną prace obejmujące przystosowanie wybranych mostów na linii do wykorzystania ich jako przejścia dla zwierząt.
                              Tylko tego jednego dnia?

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              • dreads
                                Basowy
                                • 09-2009
                                • 520

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                                A ten przystanek to jest przy głównej drodze, czy może za benzinką w lewo - tam widzę jest jakiś spory parking?

                                EDIT - z satelity widzę, że przy stacji benzynowej jest przystanek, ale czy z tego samego co przyjeżdża, to też odjeżdża, czy też odjazd jest z drugiej strony drogi?
                                Powinien zajeżdżać na stację, zwłaszcza jak ktoś chce jechać dalej, ale większości i tak bardziej pasuje przystanek koło centrum. Jak zauważyłem, ludzie robią sobie wypad na jeden dzień i idą do centrum. Dla nich ten przystanek jest lepszy niż kolejowy.

                                Szukałem chwilę jakieś sensownej mapy z nazwami ulic, ale nie znalazłem. Gugiel pokazuje mi za to nazwy hoteli. Jak znajdziesz "Pension Simona", to tą ulicą "idziesz" w dół do głównej. Przy samym skrzyżowaniu znajduje się zastávka. Autobus zastępczy odjeżdża i przyjeżdża z tego miejsca. Trochę to "partyzancko" wygląda, zwłaszcza jak blokuje samochody, ale Czesi są spokojni i cierpliwie czekają

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎