Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Słowacja, browary nowe / browary zlikwidowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • MarcinKa
    Senior
    • 02-2005
    • 2729

    #61
    Ciekawe:
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dryx Wyświetlenie odpowiedzi
    Hetényegyháza to dość długa wioska leżąca blisko Kecskemét. Działały tu dwa browarki : wspomniany w temacie Blonder a włąściwie firma o nazwie Inter-Sába Kft. oraz drugi o nazwie Jäger Sörfőzde. Niestety w czasie podróży dowiedziałem się, że właściciel zmarł i zawieszono produkcję. Obecnie obiekt jest na sprzedaż. Jest to parterowy budynek, nie prowadzono na miejscu wyszynku, tak przynajmniej wygląda z pobieżnego oglądu. Oczywiście w środku znajduje się instalacja firmy Blonder. Browar leży na posesji z dość dużym domem mieszkalnym. Niestety nikt w czasie moich odwiedzin nie był obecny. Browarek znajduje się na końcu wioski, niedaleko torów i autostrady M5. Szkoda że ten mikrus już nie działa, zwłaszcza, że zamierzałem sprawdzić Irish Red jakie tam było produkowane.
    Zdjęcia:
    brama wjazdowa
    budynek browaru
    szyld
    Browar wydał jedną podstawkę:http://browar.biz/forum/showthread.php?t=89008&page=3
    I jeszcze raz link do nowego browaru w miasteczku Nové Zámky, tam na dole jest logo browaru.

    Logo i nazwa właściwie to samo. Czyżby były jakieś powiązania między Węgierskim Hetényegyháza a Słowackim Nové Zámky? Wygląda to na Węgierską inwestycje.
    Last edited by MarcinKa; 07-02-2013, 14:07.
    To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

    Comment

    • dryx
      † 1966-2017 Piwosz w Raju
      • 04-2002
      • 1735

      #62
      Nie ma żadnych powiązań. Blonder (a właściewie Techimpex) to słowacka firma robiąca sprzęt do minibrowarów. Na Węgrzech minibrowarów Blonder było kilkanaście, obecnie na Ukrainie jest 11 takich minibrowarów, sporo w Rosji i republikach środkowoazjatyckich

      Comment

      • pebejot
        Senior
        • 01-2010
        • 1415

        #63
        Mamy dwa nowe browarki - "Stupavar" w Stupavie pod Bratysławą i "Egidius" w Popradzie.

        Comment

        • bastion
          PremiumUżytkownik
          • 10-2006
          • 1123

          #64
          No i dobra sprawa ze Słowacji.
          Było zamknięcie, restrukturyzacja, nowy właściciel, zmiana ''parku''maszynowego i mamy reaktywacje Poppera.

          Comment

          • Prusak
            Senior
            • 07-2005
            • 4312

            #65
            Brawo. Oby piwo było na tym samym poziomie.

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13950

              #66
              Jakoś mi ten temat umknął i nie odnotowałem faktu otwarcia kilku browarków w ostatnim czasie. Już są na mapie.

              Jest też kolejny, którego premiera odbyła się 28 kwietnia. I jest to bardzo ciekawa propozycja dla nas, bo blisko granicy i w atrakcyjnym turystycznie miejscu, bo w "zamku Nosferatu", czyli Orawskim Zamku. Dokładnie w karczmie pod zamkiem, a browar nazywa się Kastelán.

              Oravský Podzámok
              Zámocká 4
              www.kastelan.biz (jeszcze nic tam nie ma)

              Godziny otwarcia (o ile są aktualne) są trochę dziwne, bo w ciepłe miesiące zamykają o 20:00, a w zimne już o 17:00. Ale może wraz z otwarciem browaru się to zmieniło, nie wiem.

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13950

                #67
                Zapowiedź trzech nowych browarów ukazała się w poniższym artykule


                Browary mają powstać w miejscowościach:
                1. Stráňavy (okres Žilina)
                2. Belá (okres Žilina)
                3. Jablonica (okres Senica)

                Na pierwsze 2 trzeba będzie poczekać ponad rok, trzeci to kwestia końca roku 2015.

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13950

                  #68
                  Na jesieni ma ruszyć browar w restauracji U Vlka w Nitrze.

                  A tymczasem działają już 2 kolejne:
                  [31] Buchvald, Poráč - Poračpark (restauracyjny)
                  [32] Goliáš, Vojčice (mały)
                  Szczegóły na mapie browarów słowackich

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • Pendragon
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 13950

                    #69
                    Browar Trogár w Nitrze ruszył 1 listopada. Mieści się on w winiarni U Vlka w peryferyjnej dzielnicy Zobor przy ulicy Svätoplukovej 11. Z dworca to 3,5 km pieszo. Trogár to, jak zrozumiałem, nazwa miejscowego kibola.

                    A 12 listopada ruszył kolejny browar w Bratysławie. Múzejný Pivovar nazwę wziął od Múzeum Obchodu w którym jest ulokowany (ulica Linzbothova 16, peryferyjna dzielnica Podunajske Biskupice). Zapewne wzbudzi większe zainteresowanie, gdyż oprócz zwykłego jasnego leżaka (12,4*) w ofercie ma także India Pale Ale (13,5*) i Red ale (13*).

                    Zatem na Słowacji są już 34 browary.
                    Last edited by Pendragon; 14-11-2013, 23:04.

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • Pendragon
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 13950

                      #70
                      Blonder Beer Nové Zámky dokonał żywota 12 styczni br. Długo nie pociągnął - około 1,5 roku.

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13950

                        #71
                        Tajemniczy browar Štamgast przeniósł się z Sabinova do Chmeľova. W jego miejscu otworzony za to został inny browar - Baronka. Czyli nadal na Słowacji doliczyć się można 34 browarów.
                        Last edited by Pendragon; 29-01-2014, 19:29.

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • pebejot
                          Senior
                          • 01-2010
                          • 1415

                          #72
                          Już jutro punktualnie o 18.00 uroczyste otwarcie minibrowaru "Lanius" w Trenčíne.

                          Comment

                          • bastion
                            PremiumUżytkownik
                            • 10-2006
                            • 1123

                            #73
                            Browarek Codecon w Svatym Jure, jest jak Yeti.
                            Ktoś go widział, a nikt nie wie jak wygląda.
                            Piwo warzone tylko od święta, możliwe do spróbowania przy wynajętych imprezach.
                            Chociaż były jakieś nadwyżki, gdyż gdzieniegdzie były wzmianki o pojawianiu się ich piwa, o nazwie Klasterny Leziak w piwnych okolicznych barach.
                            Dla wtajemniczonych, były takie trzy dni w roku, gdy w ciemno można było spróbować miejscowe piwo.
                            Svatojurske Hody, to święto , promujące generalnie miejscowe winiarstwo.
                            Ma ono miejsce w ostatni weekend kwietnia.
                            Wszystkie lokale są otwarte i można próbować miejscowych specjałów.
                            Codecon zawsze brał udział w tym święcie ze swoimi piwami.
                            W tym roku, jednak zniknął już szyld nad wejściem, a wieść niesie że jakiś miesiąc temu browarek padł.
                            Wszystko pozamykane, na darmo dobijano się do nich.
                            Informacja dosyć zaskakująca, gdyż plotki głosiły że od tego roku, a w sumie już od wiosny, mieli go udostępnić jako ''normalnie'' działający browar restauracyjny.
                            Na dzień dzisiejszy browarek już skasowany.

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13950

                              #74
                              No cóż, szkoda, ale płakać nie będę.

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              • MarcinKa
                                Senior
                                • 02-2005
                                • 2729

                                #75
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bastion Wyświetlenie odpowiedzi
                                Browar Bytca - Popper, przeszedł do historii.
                                Czyżby powrót? Biegły w słowackim nie jestem, ale na stronach Poppera coś pisze o nowym maitielu.
                                Kupiłem Poppera w Terchovej i szukałem który browar warzy teraz tę markę...
                                To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎