Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Średnia żywotność butelki zwrotnej

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • delvish
    Senior
    • 11-2004
    • 3508

    Średnia żywotność butelki zwrotnej

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
    a i środowisko korzysta, bo taką butelkę można wykorzystać ok. 50 razy.
    Tak do końca, to wcale nie jest takie pewne, czy środowisko na tym korzysta. Nie wiem, skąd masz informacje, o tym, że butelkę zwrotną mozna wykorzystać ok. 50 razy? Może w browarze domowym uda się taki wynik osiągnąć, ale ja nie spotkałem się z opracowaniem, które sugerowałoby tak wysoką intensywność wykorzystania butelki zwrotnej w warunkach przemysłowych.
    Last edited by delvish; 31-01-2009, 16:12.
    "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
    (Frank Zappa)

    "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
    Tak do końca, to wcale nie jest takie pewne, czy środowisko na tym korzysta. Nie wiem, skąd masz informacje, o tym, że butelkę zwrotną mozna wykorzystać ok. 50 razy? Może w browarze domowym uda się taki wynik osiągnąć, ale ja nie spotkałem się z opracowaniem, które sugerowałoby tak wysoką intensywność wykorzystania butelki zwrotnej w warunkach przemysłowych.
    To prawda. Ja chyba gdzieś słyszałem, że żeby butelka zwrotna się zwróciła musi obrócić 8 razy. Po około 20 razach jest już tak sterana, że zwykle się ja wycofuje z obiegu. Zaznaczam, jednak, że są to liczby z głowy, czyli... z niczego.
    W tym kontekście warto przyjrzeć się butelkom NRW (czeskim lub niemieckim), przy denku mają one datę produkcji. Czasem można się nieźle zdziwić.
    blog.kopyra.com

    Comment

    • coldfire
      Senior
      • 01-2008
      • 374

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
      Nie wiem, skąd masz informacje, o tym, że butelkę zwrotną mozna wykorzystać ok. 50 razy? Może w browarze domowym uda się taki wynik osiągnąć, ale ja nie spotkałem się z opracowaniem, które sugerowałoby tak wysoką intensywność wykorzystania butelki zwrotnej w warunkach przemysłowych.
      Takie opracowanie na pewno posiadają panowie z Browarów Łódzkich... Tam kiedy wprowadzają nowe butelki do obiegu piwo leje się strumieniami na lewo i prawo i to za darmo
      Piwa i pacierza nie odmawiam

      Comment

      • a1410
        Senior
        • 08-2003
        • 613

        #4
        Najbardziej trafne są wyliczenia wskazujące na liczbę zawierającą się w przedziale 30-40 cykli...

        Comment

        • krasnal45
          Senior
          • 02-2008
          • 421

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika a1410 Wyświetlenie odpowiedzi
          Najbardziej trafne są wyliczenia wskazujące na liczbę zawierającą się w przedziale 30-40 cykli...
          Rozumiem że zaobrączkowałeś kilka butelek, wszczepiłeś im nadajniki i obserwujesz ich obrót? .......... jestem pełen podziwu ...

          Comment

          • kopyr
            Senior
            • 06-2004
            • 9475

            #6
            W interesującym nas temacie wypowiedzieli się biegli sądowi
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pizmak666
            (...) ile razy dana butelka zwrotna była napełniania (według biegłych może być maksymalnie 10 razy i każde napełnienie osłabia jej wytrzymałość).
            Cytat pochodzi z prasówki, z tego artykułu.
            Last edited by kopyr; 16-02-2009, 17:49.
            blog.kopyra.com

            Comment

            • delvish
              Senior
              • 11-2004
              • 3508

              #7
              To by potwierdzało kopyr, że masz dobry słuch
              W końcu przecież huty szkła mają swoich inżynierów, którzy pracują po to, żeby taka butelka zwrotna nie wytrzymywała nie wiadomo ile. Gdyby rzeczywiście miała wytrzymywać pobyt na linii rozlewniczej 40-50 razy, to nie opłacałoby się jej produkować w tej cenie, w której obecnie ją kupują browary.
              Last edited by delvish; 16-02-2009, 18:34.
              "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
              (Frank Zappa)

              "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎