Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ceny piwa po raz n-ty

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    #61
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
    A jak jest rozwiązana kwestia VAT po upływie 30 dni od zakupu? Sklep nie powinien aby odprowadzić 22% VAT od takiego opakowania?
    Po 60 dniach powstaje obowiązek podatkowy. Co jest swoistym kuriozum. Ale przecież w przypadku Żywego nie powstanie, żadnej FV na butelkę nie ma. Przypominam, że to rozważania czysto teoretyczne.
    blog.kopyra.com

    Comment

    • granat862
      Senior
      • 12-2004
      • 945

      #62
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
      Aczkolwiek zgadzam się, że dla jasnego pełnego z małego browaru optymalną ceną jest 2,8-3,5zł za 0,5L.
      Taki zakres cenowy może i bym zaakceptował w przypadku piw które trzymają równy poziom. Ale ani o Ciechanie ani o Janowie nie mogę tego powiedzieć.
      Ponadto w takiej kategorii cenowej piwa te przegrywają u mnie z czeskimi Svijanymi i Skalakami które kupuje w zakresie od 2 do 2,80 złocisza.
      Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

      Comment

      • paveuek
        Senior
        • 09-2001
        • 410

        #63
        Uff... Całe szczęście, że z Ukrainy można jednorazowo wwieźć do Polski 32 butelki 0,5 litra każda znakomitego piwa na osobę. Średnio po 4-5 UAH za butelkę, co przy obecnym kursie daje 1,70zł.

        Pozdro dla kumatych konsumentów.
        Katalog polskich kapsli od piwa: www.kapsle.xon.pl
        Polskie forum kolekcjonerów kapsli: www.forum.kapsle.xon.pl

        Comment

        • kopyr
          Senior
          • 06-2004
          • 9475

          #64
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika granat862 Wyświetlenie odpowiedzi
          Taki zakres cenowy może i bym zaakceptował w przypadku piw które trzymają równy poziom. Ale ani o Ciechanie ani o Janowie nie mogę tego powiedzieć.
          Ponadto w takiej kategorii cenowej piwa te przegrywają u mnie z czeskimi Svijanymi i Skalakami które kupuje w zakresie od 2 do 2,80 złocisza.
          Svijany masz od 2 do 2,8zł. Dobra cena.
          blog.kopyra.com

          Comment

          • granat862
            Senior
            • 12-2004
            • 945

            #65
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
            Svijany masz od 2 do 2,8zł. Dobra cena.
            Zapomniałem nadmienić że to nie dotyczy kvasnicaka, za którego w litrowej butli trzeba dać 28 zł.
            Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

            Comment

            • keto
              Senior
              • 07-2009
              • 388

              #66
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
              Svijany masz od 2 do 2,8zł. Dobra cena.
              chciałbym kupować piwa z tego browaru w takich cenach, niestety ostatnio w warszawie kupowałem po 4,50
              Pozdrawiam
              Artur

              Comment

              • kopyr
                Senior
                • 06-2004
                • 9475

                #67
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika keto Wyświetlenie odpowiedzi
                chciałbym kupować piwa z tego browaru w takich cenach, niestety ostatnio w warszawie kupowałem po 4,50
                U mnie są chyba w przedziale 3-3,49zł.
                blog.kopyra.com

                Comment

                • keto
                  Senior
                  • 07-2009
                  • 388

                  #68
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                  U mnie są chyba w przedziale 3-3,49zł.
                  wiadomo im dalej od Czech tym drożej
                  Pozdrawiam
                  Artur

                  Comment

                  • kopyr
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 9475

                    #69
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika keto Wyświetlenie odpowiedzi
                    wiadomo im dalej od Czech tym drożej
                    To jest logiczne, ale Bełchatów psuje tę regułę.
                    blog.kopyra.com

                    Comment

                    • granat862
                      Senior
                      • 12-2004
                      • 945

                      #70
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                      To jest logiczne, ale Bełchatów psuje tę regułę.
                      Nie to reszta sklepów specjalnie zawyża ceny

                      A tak serio gdyby w sklepie w którym kupuję Svijany ceny były by takie jak u Kopyra to nie kupowałbym ich tak często jak dotychczas. Co zaowocowało by większym spożyciem Perlenbaucherów z Lidla (2,19 zł za butelkę 0,5).
                      Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                      Comment

                      • snorre
                        Senior
                        • 02-2006
                        • 655

                        #71
                        Ceny piwa wracają. Konkretnie piwa importowanego. Jestem znowu w Szwecji i penetrując sklepy ichniej sieci Systembolaget zorientowałem się, że...ceny piw belgijskich, amerykańskich, angielskich i niemieckich są takie same jak w Polsce! Szlag mnie trafił - jak to się ma do: a) porównania naszych zarobków i szwedzkich, b) osławionej restrykcyjnej polityki szwedzkiej wobec alkoholu, wysokich podatków, c) odległości geograficznej???
                        Przykładowo (1SEK= 0,41zł)
                        Rochefort 8 = 34,80SEK
                        Chimay bleu= 28,90 SEK
                        Orval = 21,70 SEK
                        Duvel = 24,90SEK
                        Aecht Schlenkerla Rauchbier = 24,90 SEK
                        Samuel Adams Boston Lager = 15,90 SEK ( u nas sobie życzą...15zł!)
                        MIlk Stout (Left Hand Brewery) = 16,90 SEK
                        Bishops Finger (butelka)= 21,40 SEK.

                        Itp. Po prostu ręce opadają. Skąd te ceny u nas???
                        Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

                        Comment

                        • kopyr
                          Senior
                          • 06-2004
                          • 9475

                          #72
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika snorre Wyświetlenie odpowiedzi
                          Szlag mnie trafił - jak to się ma do: a) porównania naszych zarobków i szwedzkich,
                          Szlag to mnie trafia, jak widzę taką argumentację. A co ma do tego wysokość zarobków. Czy dlatego, że Polacy mniej zarabiają, to w Polsce mercedesy, fordy itp. mają być tańsze niż w Niemczech, czy Szwecji? To jest argumentacja na poziomie wczesnego Leppera, bo później to nawet on już takich bzdur nie gadał.

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika snorre Wyświetlenie odpowiedzi
                          b) osławionej restrykcyjnej polityki szwedzkiej wobec alkoholu, wysokich podatków,
                          Tutaj nie wiem.

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika snorre Wyświetlenie odpowiedzi
                          c) odległości geograficznej???
                          No wiesz Szwecja jest dość dawno w UE, większość firm transportowych jest tam obecna od bardzo dawna, jest większa między nimi konkurencja. Polska przez przewoźników jest traktowana jak trzeci świat, wystarczy spojrzeć na ceny przesyłek z jakiegokolwiek sklepu internetowego na zachodzie.

                          Pozwoliłem sobie przeliczyć.
                          Przykładowo (1SEK= 0,41zł)
                          Rochefort 8 = 34,80SEK = 14,26zł
                          Chimay bleu= 28,90 SEK = 11,85
                          Orval = 21,70 SEK = 8,89
                          Duvel = 24,90SEK = 10,2
                          Aecht Schlenkerla Rauchbier = 24,90 SEK= 10,2
                          Samuel Adams Boston Lager = 15,90 SEK ( u nas sobie życzą...15zł!)
                          MIlk Stout (Left Hand Brewery) = 16,90 SEK
                          Bishops Finger (butelka)= 21,40 SEK.=8,77

                          Cóż no ceny bardzo zbliżone lub niewiele wyższe, a w kilku przypadkach (Orval, Bishop's Finger, SA Boston Lager) niższe.

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika snorre Wyświetlenie odpowiedzi
                          Itp. Po prostu ręce opadają. Skąd te ceny u nas???
                          Po pierwsze u nas de facto jest monopol, dane piwo sprowadza zwykle jedna firma. Np. piwa belgijskie - Belgium's Best. Ma on z tego tytułu premię monopolisty. Gdyby takich firm było kilka, to zaczęłyby one konkurować cenami. A dlaczego ich nie ma? Dlatego, że by się nie utrzymały na rynku, bo jest za mały popyt. Z tego też powodu ceny jakie może uzyskać Belgium's Best w browarze w Belgii są znacząco wyższe niż ceny jakie dostanie Systembolaget. Dlatego, że BB kupuje piwo na kartony, a Systembolaget dla wszystkich swoich sklepów może kupować na palety, albo kontenery. Oczywistym jest, że dostajesz lepszą cenę gdy kupujesz paletę niż karton, a jeszcze lepszą jak kupujesz kontener. Koszty transportu pewnie są niższe do Szwecji niż do Polski, zwłaszcza jak kupujesz na raz większą ilość. Także wyjściowa cena jest pewnie mniejsza w Szwecji niż w Polsce, natomiast ich wysokie podatki sprawiają, że te piwa są ciut droższe lub w podobnej cenie.
                          Last edited by kopyr; 21-10-2009, 19:13.
                          blog.kopyra.com

                          Comment

                          • zgroza
                            Senior
                            • 03-2008
                            • 3597

                            #73
                            Myślę, że to jest celowa polityka Systembolaget, który piwa tanie i popularne sprzedaje drogo, a piwa bardziej ambitne sprzedaje z niższym zyskiem. Najtańszy Bjornebryg kosztuje 10.50 SEK a Brok Eksport 12.30. Logika za tym jest taka prawdopodobnie, że lepsze piwa niosą za sobą większą kulturę picia. Nie wiem. Ale jako że Systembolaget jest jedną firmą, jego narzuty globalne są wyższe niż polskie.
                            Lotna ekspozytura browaru

                            Też Was kocham.

                            Comment

                            • żąleną
                              Sojowe Oddziały Bojowe
                              • 01-2002
                              • 13239

                              #74
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                              Po pierwsze u nas de facto jest monopol, dane piwo sprowadza zwykle jedna firma. Np. piwa belgijskie - Belgium's Best. Ma on z tego tytułu premię monopolisty. Gdyby takich firm było kilka, to zaczęłyby one konkurować cenami. A dlaczego ich nie ma? Dlatego, że by się nie utrzymały na rynku, bo jest za mały popyt. Z tego też powodu ceny jakie może uzyskać Belgium's Best w browarze w Belgii są znacząco wyższe niż ceny jakie dostanie Systembolaget. Dlatego, że BB kupuje piwo na kartony, a Systembolaget dla wszystkich swoich sklepów może kupować na palety, albo kontenery.
                              A skąd wiesz, że Systembolaget sprzedaje więcej piw belgijskich niż Belgium's Best?

                              Comment

                              • kopyr
                                Senior
                                • 06-2004
                                • 9475

                                #75
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                                A skąd wiesz, że Systembolaget sprzedaje więcej piw belgijskich niż Belgium's Best?
                                Nie wiem ile sprzedaje Systembolaget, ale wiem mniej więcej ile sprzedaje BB. BB to właściciel i 2 pracowników.
                                Wiem też jaka jest kultura piwa w Polsce - niska.
                                blog.kopyra.com

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎